Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

vše ohledně modelové řady Highlander
Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od stani »

Toyota Highlander hybrid (plug-in?) 2019 vs. Mitsubishi Outlander PHEV 2019.

Jen tak přemýšlím, co by bylo kdyby... (kdyby byly peníze)... :D

Přemýšlel jsem o nějakém kvalitním hybridním plug-in SUV 4x4, a jak jsem to pročítal, padly mě do oka tyto dva.

Tady je nějaké srovnání letošních modelů, o nadcházejících - 2019, se toho asi ještě moc neví, začnou se prodávat až na konci roku. V tomto srovnání má Mitsubishi oproti Toyotě neuvěřitelné MPG, to mě docela překvapilo, jestli to tak bude i u modelů 2019?

Co jsem jen tak namátkou zjistil:

Toyota - lepší značka, lepší bezpečnost, lepší záruka, lepší převodovka, je o něco větší, má 8 míst. Motor 3,5. Dobrý dojezd jen na elektřinu. Má ale asi větší spotřebu, nevím zda bude 2019 plug-in, ale největší problém je nutnost dovézt z USA nebo Kanady (též možnost zakoupit přes dovozce u nás nebo v Německu - ale je to pálka).

Mitsubishi - kompaktnější, vychytávky v provozních režimech, je jich více (jako např. spalovací motor jako generátor), plug-in, oproti Toyotě výborná spotřeba, dobrý dojezd jen na elektřinu, velké plus - možnost zakoupit i v ČR (tím pádem i lepší cena). Moror 2,4. "Jen" 5 míst (pro mě naopak lepší než těch osm), horší záruka.

To jen tak zhruba narychlo co jsem našel.
Vaše názory?
Upozorňuji, že téma je pouze a jen o těchto dvou autech navíc r. 2019. Případné "příspěvky", "proč zrovna tyto dva a ne jiné (to co mám doma)", si nechte prosím na jiné téma, na jiné vlákno. :mrgreen: :wink:
Naposledy upravil(a) stani dne pát 28.09.2018, 21:43, celkem upraveno 1 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od stani »

Tak k tomu Mitsubishi jsem našel zajímavou informaci v této diskuzi - viz video od "australského dědka"...

"The PHEV is a financial disaster."
Což asi tak nějak platí pro všechny plug-iny... :cry:
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od stani »

Jinak model 2019 se už začal prodávat v Německu.
Udávají tam ale u těch 2,4l motorů u různých inzerátů dva údaje: 169kW a 99kW :?:
A ty ceny jsou docela příznivé. :shock: :wink:
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
pivko
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.06.2006, 22:04

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od pivko »

No já jsem už párkrát někde slyšel, že Highlander s tím hybridem by měl přijít do Evropy. Nevím, co je na tom pravdy, ale smysl by to dávalo, Avensis končí a Toyota velké rodinné auto aktuálně nemá - sedan Camry to sotva bude.

Jinak dovoz auta z USA je vražda, to vyjde na takový prachy, že si člověk nechá hned zajít chuť. Plus jsem byl v autorizovaném Toyota servisu svědkem situace, že tam někdo přijel se Siennou a servisáci se odmítli tím zabývat, že prý to je americké auto. Takže vyvstává také otázka, kdo to opraví, jak jsou dostupné díly, atd. atd.
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 20:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od stani »

Tak náhradní díly nejsou problém, ty se normálně už léta posílají.

Co říkáte ale na ten 2019 Outlander PHEV, to je zajímavá cena, ne?

I když samozřejmě Highlander je lepší, i vzhledově. Ale zase i pokud se bude u nás prodávat, bude to pálka stejně.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
pivko
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.06.2006, 22:04

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od pivko »

Corolla2014 píše:Znám několik lidí, kteří si nechali dovézt auto z USA nebo Canady a rozhodně se nejednalo o žádnou "vraždu", jak píšeš. Buď si nechali auto upravit v Německu nebo i v CZ.
No jo, upravit to dá, jsou i firmy, co to všechno sakumpikum zaříděj včetně dovozu a přihlášení ale midsize SUV, co se v Evropě normálně prodávají, třeba od Kie či Hyundaie se dá pořídit kolem milionu, kdežto při dovozu z USA tenhle Highlander pod 1,5 nepůjde. A to už je dost na konfekci, jako je Toyota. A pokud jde o ty díly - autorizovaný servis si je u evropských modelů najde podle VINka. Podle toho jak se tvářili ti servisáci na tu Siennu se mi nezdá, že by tomu u individuálního dovozu bylo stejně. Jak je to třeba se zárukou?
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od stani »

pivko píše: Jak je to třeba se zárukou?
Když ho koupíš od dovozce (německého, českého), máš záruku u něj.
Kdybys chtěl přímý dovoz na vlastní triko, je třeba se asi informovat u Toyoty. Spousta výrobků má mezinárodní (celosvětovou záruku), jak je to ale u aut, speciálně u Toyoty, nevím. Ale němečtí dovozci dávájí záruku.
Věc jiná je, že u nich přijde Highlander jednou tak dráž co Outlander. Takže za cenu jednoho dovezeného Highlandera máš dva v Evropě koupené Outlandery.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od kadel »

Ale vzdyt ten highlander neni plugin. Tyhle americky Toyoty hodne jezdi na ukrajine a v rusku. Myslim, ze by to byl mensi voser nez z USA. Ale jestli to jsou taky individualni dovozy nebo se to tam da normalne koupit, to netusim.

Jinak kdyz Mitsu dojdou baterky, tak to prej zere jako krava
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 723
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Toyota Highlander hybrid vs. Mitsubishi Outlander PHEV

Příspěvek od DavidDDD »

Na Ukrajině Highlandera prodávají normálně v Toyotě, do EU tomu moc nevěřím... Bohužel, auto jako lusk. :) Ale nová Ravka bude taky fajn :wink:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Highlander“