Nakódování ventilků pneumatik

Odpovědět
REDH0T
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 02.10.2018, 15:22

Nakódování ventilků pneumatik

Příspěvek od REDH0T »

Od listopadu 2014 musí být, podle nařízení Evropského parlamentu, všechna nově vyrobená osobní vozidla vybavena elektronickým systémem monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS). Při vyřazení systému z provozu nebo jeho nefunkčnosti neprojde vozidlo STK a může být pokutováno PČR, jako porucha bezpečnostního systému.

Při výměně pneumatik za sadu, která dosud na automobilu nebyla, je třeba nově nakódovat ventilky do palubního systému. Nenakódované ventilky hlásí na palubní desce závadu oranžovou kontrolkou signalizace tlaku pneu. Pokud měníte pneu v servisu, který nemá diagnostiku, lze nakódovat u AD za 323 Kč.

C-HR si pamatuje 2 kódované sady pneumatik, výměna za letní nakódované by už měla být OK. Signalizace tlaku pneumatik se rozsvítí při změně tlaku o 0,1 atm. Slabý infotainment c-hr neumí upozornit na snížený tlak u konkrétní pneu, kontrolka se rozsvítí a vy musíte najít. Počítač přitom tuto informaci má.

Pozor : Pokud převážíte v kufru po přezutí nakódovanou sadu - signalizace se nerozsvítí. Počítač sadu registruje jako umístěnou na autě.
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nakódování ventilků pneumatik

Příspěvek od Standa50 »

Pěkně jsi to shrnul.Jedinou výtku bych měl k větě "Signalizace tlaku pneumatik se rozsvítí při změně tlaku o 0,1 atm." Osobně jsem to neověřoval,ale zdroje uvádějí,že kontrolka se rozsvítí při 20% poklesu nastaveného tlaku.Těch 0,1 atm mi s ohledem na změnu tlaku v závislosti na teplotě příjde sakra málo.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
REDH0T
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 02.10.2018, 15:22

Re: Nakódování ventilků pneumatik

Příspěvek od REDH0T »

Info jsem získal včera u AD. Zdá se mně to taky málo, jen změna teploty garáž - zima, změnu tlaku 0,1 hravě zvládne. 20% (0,46) je možná hodně velká tolerance, až k rozsvícení kontrolky dojde - ověřím na manometru.

Jen doplním - pokud má auto načtené obě sady, je nutné při každé výměně provést v nastavení vozidla na palubce změnu. Není to automatické.
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nakódování ventilků pneumatik

Příspěvek od Standa50 »

Problematika ventilků tpms se u aurisu řeší tak 4 roky.Aktivace je vesměs napříč všemi modely stejná.

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 68&t=35209
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Odpovědět

Zpět na „C-HR“