Strešný nosič na Verso

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
jozo
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28.04.2018, 10:02

Strešný nosič na Verso

Příspěvek od jozo »

Máme Verso 1.8 CVT kúpené v roku 2017 a chceli by sme vyriešiť prepravu bicyklov. Ťažné zariadenie nemáme, takže nosič naň nepripradá do úvahy.

Nosič na strechu - výhody aj nevýhody sú jasné - trochu sa však obávam toho, že Verso je pomerne vysoké. Ja mám síce cca 183 cm, ale nie je umiestnenie bicyklov na strechu nepraktické - najmä ak by boli tri, tak do stredného? Druhá vec je spotreba, teraz mám okolo 7,1 l/100 km, ako by ju to reálne ovplyvnilo?

Nosič na zadné dvere pripadá do úvahy - pri troch bicykloch? Či nad tým ani neuvažovať?

Tretia možnosť je kúpiť si tri skladacie bicykle a dať ich do kufra. Lenže to znamená investíciu do troch nových bicyklov, čo je asi najdrahšie.

Akú možnosť používate vy?
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od manasek »

tazny a vozejk :D :D
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od Viper54 »

Já mám elektroskládačky,ale jenom dvě,takže se k nim vejde ještě několik kufrů garderóby :D
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od brvno_sk »

k bodu 1: kolko kilometrov by si jazdil s bicyklam ina streche? pokial len po okoli tak kasli na spotrebu, a pokial ich chces trepat k moru do spaielska pozi kolko stoji pozicanie bicykla v spanielsku a zistiz ci je to lacnejsie ako zvysena spotreba :)

a ked das tie skladacky do auta este tam zmestic nieco dalsie?
jozo
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28.04.2018, 10:02

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od jozo »

Primárne mi ide o prepravu bicyklov po okolí, teda tak do 100-200 km. Najmä tam, kde by to bolo vlakom časovo dlhšie alebo komplikované, či nemožné. Včera sme boli trasu BA - Břeclav, ale len dvaja, takže bicykle upnuté dovnútra. Ale pri troch osobách by to nešlo.

Španielsko skôr nie. S bicyklami keď tak Holandsko :D Ale to tak max. raz ročne.

Mierne zvýšená spotreba ma až tak netrápi. Na druhú stranu nemusím ísť 130, ale stačí pohodovejšia 110.

Koľko je reálne navýšenie spotreby pri Verse? Na webe som videl údaje (nie pre Verso) od 0,5 do 2 l / km.
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od kurin »

Ahoj, resili jsme to same.

Nakonec jsme koupil pricniky (Thule) a nosice na kola taky od Thule.

Na strechu se v klidu vlezly 4 kola - 2x dospele, 2x detske.

Merim taky 183 a manipulace s koly neni zrovna pohodlna. Na krajich to zvladam v pohode, kdyz tavam kola na stred, tak si radsi davam neco pod nohy.

Kola beru na strechu jen par krat do roka, takze to preziju. Nechtelo se mi investovat do tazneho a do nosice na tazne. Mozna bych o tom uvazoval, kdybych mohl tahat treba vozik, ale s automatem se to moc nedoporucuje, takze to nemelo cenu.
Toyota Verso 1.8 CVT Active
Gajdy
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 25.05.2017, 15:54

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od Gajdy »

Ja mám příčníky od Toyoty a nosiče Thule, měřím 175, ale zatím jsem nahoru dával jenom 2 kola. Spotřeba je při 120 cca stejná jako při 140 bez kol. Zase používáme je jenom několikrát do roka.
jozo
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28.04.2018, 10:02

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od jozo »

Aj ja som nakoniec kúpil priečniky Thule Wingbar + 3x Thule Proride 598. Mám 184 cm, krajné bicykle nakladám bez problémov zo zeme, do stredu dávam svoj cesťák (tesne pod 10 kg) a tiež to zvládam bez asistencie druhej osoby alebo inej pomôcky, len si musím otvoriť zadné dvere a postaviť sa na hranu.
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od ban »

Gajdy píše:Ja mám příčníky od Toyoty a nosiče Thule, měřím 175, ale zatím jsem nahoru dával jenom 2 kola.
kurin píše:Nakonec jsme koupil pricniky (Thule) a nosice na kola taky od Thule. Na strechu se v klidu vlezly 4 kola - 2x dospele, 2x detske.
jozo píše:Aj ja som nakoniec kúpil priečniky Thule Wingbar + 3x Thule Proride 598.

Mam original priecniky od Toyoty. Myslite, ze by som vedel dat na strechu 5 nosicov Thule? Potreboval by som obcas previest 3 detske (juniorske) a 2 dospelacke bicykle. Tazne nemam. Alebo to radsej riesit 3x bike na strechu a 2x na zadne dvere?
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Strešný nosič na Verso

Příspěvek od brvno_sk »

ban píše: Mam original priecniky od Toyoty. Myslite, ze by som vedel dat na strechu 5 nosicov Thule? Potreboval by som obcas previest 3 detske (juniorske) a 2 dospelacke bicykle. Tazne nemam. Alebo to radsej riesit 3x bike na strechu a 2x na zadne dvere?
no tazko povedat, kazdy 598 ma 4,2kg, x5 je to 21kg len drziaky na bicikel, +5 bicyklov 12kg a preletel si nosnost strechy.
dalej podla vyrobcu je 598 32cm siroky tak si to mozete zmerat ci sa tam vobec zmestia.
asi ta gula a zadny nosic, aj na manipulaciu je lahsi. A na dlhy vylet das box na strechu, alebo kombinacia gua+strecha.
Odpovědět

Zpět na „Verso“