Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Tlachání o všem - bez zaměření!
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od trcka »

Chami píše:GS třetí generace a camry se mi líbí oboje, jedno z nich s největší pravděpodobností i koupím, když je někde najdu. Když se zaměříte na modelovou řadu Camry a GS, co z toho doporučíte, ať už z hlediska spolehlivosti, jízdních vlastností nebo třeba roku výroby/ motoru a podobně?
jestli precházís z bmw tak raději gs od rv. 06 nez camry.jestli neresis moc spotrebu tak v8.treba gs 460 ma papírově asi o litr vetsi spotrebu nez gs 300
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Jakub Krčma »

V praxi jde s V8 jezdit prakticky se stejnou spotřebou jako s V6, když se člověk snaží (skoro furt na nejvyšší rychlostní stupeň při nízkejch otáčkách). Nebo taky mnohem vyšší spotřebou, když se "snaží" (furt na redline)... :lol: :lol: :lol:
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od trcka »

ten litr rozdíl tam je.jezdil jsem s gs300 do práce po dalnici Viden-Regensburg temponat 130 tacho za 7,3l a ted s gs 460 tu stejnou trasu a stejnou rychlostí o litr víc.
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Tygr »

V běžném provozu mi to vychází spíš co hrnek, to litr.
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Jakub Krčma »

Při konstantních 130 rychloměr věřím 8,3 vs 7,3. Ale při hladké jízdě mimo dálnici (průměr běžně do 70 km/h GPS) by měl být rozdíl mnohem menší. Na jedné trase A-B-A (většina mimo obec + hladké noční průjezdy mnoha obcemi, délka trasy kolem 112 km, jestli si pamatuju správně) jsem s Avensisem 2.0 měl při maximálním úsilí o šetrnost o chlup nižší spotřebu než s Yarisem 1.0 (obojí kolem 4 l/100 km, stejný styl jízdy, stejná průměrná rychlost, spotřeba určena přesně podle čerpání na pumpě na stejnou hladinu v hrdle nádrže před jízdou a po jízdě, nikoli jen nepřesnou indikací palubního počítače). Vzhledem k podstatně vyšší hmotnosti, větší čelní ploše atd. očekávám, že Lexus GS 300 by na té trase měl kolem 6 litrů a GS 460 (podobný tvar a velikost, běžně o méně než 100 kg vyšší hmotnost) pod 6,5 (protože pod 6,5 jsem dostal i starší, větší a těžší LS 400 (209 kW)). Výrazný rozdíl ve spotřebě by nastal pouze při ostré jízdě. Tam by se těch dodatečných 53 % zdvihového objemu (a 39 % výkonu) projevilo fest… Ale při normální jízdě s mírnou akcelerací a nízkou maximální rychlostí motor využívá pouze několik procent maximálního dostupného výkonu (při 90 GPS jen kolem 15 koní) a u podobně velkých a těžkých aut je rozdíl ve spotřebě minimální.
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Tygr »

..pokud nechces probudit tygra. Pac jezdit s V8 ekoteror je kontraproduktivni (pokud uz 50km nesviti zebrave oko) :D
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od trcka »

ve velkém TP je psáno 16,3, 7,9 11l na sto což u GS 460 prakticky sedí
Chami
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 06.10.2018, 16:41

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Chami »

Jakub Krčma píše:Napsat "6-ti válec" není OK. Správně je to šestiválec nebo 6válec (což ale nevypadá moc fajn). :-)

Opravdu užitečný komentář, jestli takhle vypadá i zbylých 2000, musí z Vás mít radost. Každopádně tím nechci být nijak ofenzivní jen mi to příjde hloupé. Nicméně ostatní poradili lépe a dále se netřeba vyjadřovat.
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“