Prechodove tesnenie palivoveho cerpadla - kde zohnat?

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Feroslav
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27.05.2018, 12:51
Bydliště: CR/SK

Prechodove tesnenie palivoveho cerpadla - kde zohnat?

Příspěvek od Feroslav »

Ahojte Toyotaci,

Prasknute prechodove tesnenie palivoveho cerpadla sposobilo pochopitelne nefunkcnost mojho zelezneho draka... namiesto toho aby palivove slo do systemu, tak sa len filtrovalo v nadrzi :/
Momentalne je to fixnute 5-timi O-kruzkami, ale tento stav sa mi nepaci...

Tesnenie je prilozene na obrazku. Teraz otazka, kde take tesnenie zohnat? Sice som nasiel par US-eshopov kde to vyzera naramne podobne (niesu uvedene rozmery), ale davat 20x drahsie postovne ako je cena suciastky...

Orig? Nejaky OEM vyrobca, alebo s kuskom stastia pobehat vrakace?

Diky!
F.
Přílohy
Fuel_Pump_Grommet_small.jpg
(31.48 KiB) Staženo 874 x
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Prechodove tesnenie palivoveho cerpadla - kde zohnat?

Příspěvek od Jimmi »

Bacha hlavně na odolnost proti benzínu. To umí jen málo pryží a až se Ti to rozpustí do paliva, nebude to OK.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Feroslav
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27.05.2018, 12:51
Bydliště: CR/SK

Re: Prechodove tesnenie palivoveho cerpadla - kde zohnat?

Příspěvek od Feroslav »

Nakoniec sa mi podarilo dohladat typove a katalogove cislo suciastky, objednal som original z toyoty.. cena suma sumarum.. 2,5€, suciastka je na mieste a auto jazdi ako gula.

Som ale trocha sklamany z pristupu - ludi?...

Ked mi "odislo" cerpadlo, servisak ho vymenil za OEM, a pri vymene roztrhol dane tesnenie... Coz samozrejme nepovedal (alebo si to nevsimol?), bolo to tam narazene a skrivene, co ho po nejakom case roztrhalo. Pokazilo sa v najhorsom moznom case (200km od domova), takze suciastka za 2,5€ ma vlastne stala dalsich 50€ + dva dni dovolenky....

V orig Toyote mi povedali, ze "vymena ND v palivovej sustave nieje trivialna vec, (pritom som im povedal ze je to pravdepodobne CERPADLO), zaberie to minimalne niekolko hodin prace kvalifikovaneho mechanika a ND pridu vo vacsine pripadov do 2-3 dni), mam sa objednat a cakacka 2 tyzdne...

Nakoniec asi zauradovala ruka osudu ktora nas vsakovakymi cestickami doviedla k byvalemu mechanikovi, ktory za 15minut! vytiahol palivove cerpadlo z drziaka a z nadrze, za 5s zistil ze je to prasknute tesnenie, troska hromzil a rozmyslal co s tym spravi, nakoniec tam narval spominane tesnenia, ktore vydrzali (do vymeny) 600 km , za pracu ktora trvala 30 min + oddtah a zapojil do toho svoj dobry usudok, si vypytal 7€.

Sumasumarum... V okruhu 60km od miesta "nehody tesnenia" nebol jediny vrakac ktory by mal ND na moju Toyotu (ale kazdy mi povedal ze tam ma skodoviek tri prdele), v servisnom centre Toyoty (dve miesta) mi povedali ze sa mam objednat, v dobrej konstelacii sa dostanem na radu do dvoch tyzdnov (bez ohladu na to ze im tvrdim ze je to cerpadlo), ochota na to aby na to cumli proste nebola (volal som do 2 miest)...
Jedinu vec nechapem, nekvalifikovanemu mechanikovi trvala "oprava s pouzitim rozumu" 30min, kvalifikovanemu mechanikovy BY trvala "niekolko hodin"? To robia v servise aj obhliadku zvysku auta stetoskopom?

Tymto danemu cloveku za HOTFIX nesmierne dakujem a dufam ze sa mu bude len a len darit v zivote, a pozdravujem servisne strediska Toyoty.

Tot moja mala skusenost, Toyotu ako auto mam rad a lepsie som nemal, ale pristup niektorych ludi...
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Prechodove tesnenie palivoveho cerpadla - kde zohnat?

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Odpovědět

Zpět na „Corolla“