Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Pe3k
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25.06.2018, 07:42

Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od Pe3k »

Zdravím vás,
bývam v Bratislave a kúpil som si nový Auris Hybrid vo verzii Freestyle. Mám ho 3 mesiace. Začínam mať teraz obavu, aby mi jedného krásneho dňa nezmizol z parkoviska pred domom. Doteraz som si myslel, že o Toyoty a zvlášť o hybridné nemajú zlodeji záujem, ale opak je pravdou. Nechcem tu vyvolávať nejakú zbytočnú paniku, ale za posledné 3 mesiace som sa dozvedel z facebooku (skupina: Hľadá sa AUTO - Krádeže automobilov) a tiež z aplikácie HAKA System+ o troch zmiznutých hybridných Aurisoch TS v Bratislave!!! Všetko to boli posledné facelifty, teda max 2-3 roky staré hybridy a jedno auto malo len pár mesiacov. Zaujímavé je, že roky pred tým sa Auris hybrid skoro vôbec nekradol a zrazu zmiznú 3 hybridy za 3 mesiace. To je podľa mňa raketový rast krádeží. Trochu ma preto začala chytať panika :shock:

Má niekto z vás nainštalovaný Zeder, alebo VAM R1 v hybridnom Aurise, alebo v nejakej hybridnej Toyote? Je to vôbec možné?
Zatiaľ som od týchto firiem nedostal odpoveď. Existuje prípadne nejaký iný systém, ktorým sa dá hybrid zabezpečiť? Riešil to niekto z vás?
Jedinú ochranu čo mám, je vyleptané VIN číslo na všetkých oknách. Ale to mi asi moc nepomôže :(

Mám samozrejme havarijnú poistku + GAP, ale trvalo by niekoľko mesiacov než by som dostal z poistky prachy na nové a bez auta sa dnes ťažko žije.
Ďakujem vopred za akúkoľvek info.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od slabostka »

Ako lahko rychlo a zadarmo sa da zvysit odbyt zabezpecovacich hluposti ktore beztak auto neochrania.....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od Kocúr »

Ale no. Nepreháňaj.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od bobanakis »

Tak samozrejme ze se krade vse a jedina dostupna a bohuzel draha ochrana je pojistka. A silne pochybuji ,ze cokoliv jineho je ucinnejsi snad jeste poradny pes v aute.... A ze je tezke prekonat construct apod. to bych radeji netvrdil...... P.s. ja prisel o avensis
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od biscuit »

osobne bych videl jako celkem ucinnou vec gsm tracking a parkovat v zabezpecene garazi s kamerovym systemem :-) nechci rict, ze to auto ochrani pred kradezi, ale to prvni ti da celkem slusnou sanci auto najit, kdyz uz se ztrati (nez se dostane za hranice, nebo to zlodej najde) a to druhe je pro zlodeje tak velka komplikace, ze do toho podle kvuli aurisu nepujde. mozna kdybys mel aston db, nebo tak ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od Kocúr »

Vam R1.
Zatiaľ neevidujem prípad, že s týmto zabezpečovákom v aute to auto zmizlo.
Áno, poškodené bolo ale nezmizlo. To keď bol zlodej nervák, lebo ho nevedel čórnuť - tak sa aspoň vyzúril.
Aj chlapcom z Vamosu trvá 10 minút kým takto zabezpečené auto odblokujú. Toľko času lump obvykle nemá, resp. na to nemá nervy. Pôjde radšej po inom aute.
:wink:
Na corollu mi ho svojho času nacenili na 380eur bez DPH.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od eMeM »

Treba si uvedomit, ze ked sa niekto rozhodne ze vam auto ukradne, tak ho ukradne. Samozrejme ak je aut dostatocne vela, kazdy (inteligentny) zlodej si vyberie to menej zabezpecene.

Mysliet si ze GSM tracking nejako pomoze je na dve veci ak pridete na to, ze vam auto ukradli a vy ste si to uvedomili az o pol dna. Znamemu ukradli C class, z trackingu nebolo ani prd (GPS ci GSM jammer kupia supaci z ciny) a kostru auta mu nasli o dva dni v rybniku - zjavne slo na nahradne diely.

Urcite treba mat GAP a kazdy den 2x otcenas pred spanim :twisted:
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od buckyskentucky »

Čím víc jich bude přibývat je velká pravděpodobnost i větších krádeží.A že Toyoty jsou dobré auta za dobré ceny o tom nemůže nikdo ani pochybovat.Náš japončík ale není tak ohrožen jako jiné nejmenované značky.Jsme na chvostě. Komu Toyotu čornou,tak to už je velká smůla. :bigups:
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
Uživatelský avatar
ultra
Manager Týmu
Příspěvky: 315
Registrován: sob 21.08.2010, 12:00
Bydliště: SR

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od ultra »

Za seba odporucam VAM1 - osobna skusenost.
Toyota Corolla, 1.8 hybrid, e-CVT, 2019, sivá metalíza Celestin, vybava Comfort + paket STYLE + paket TECH
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zabezpečenie Aurisu Hybrid - zvýšený počet krádeží v BA

Příspěvek od biscuit »

vam r1 jsem neznal, docela zajimavy. kolik to radove stoji, kdyz s tim mate zkusenost?

jinak je taky dobry mit auto, ktery nikdo nechce :-) ale clovek si nevybere. ja se nebojim, ze by mi nekdo chtel ukrast jakykoliv z aut, ale za to mam strach, ze mi to nekdo naboura, nebo "oparkuje" :-(
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Auris“