Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od ajne »

Zdravím,

mám jen takový informativní dotaz, u mého Yarise už po koupi na filtru vzduchu ležel takový "difuzor" (nevím, jak lépe to nazvat). Prostě taková trubička, s plastovou mřížkou s velkými otvory na jedné straně, na druhé plošky, kde se zasunula na přívod vzduchu zvenčí do vzduchového filtru - umístěno na vstupním otvoru v krytu vzduchového filtru. Vždycky jsem ho tam nasunul, ale záhy vypadl, protože tam byla zalomená západka. Nyní asi po 6 letech provozu jsem se konečně odhodlal to opravit a přidělal jsem tam tu "hubičku" pořádně. Od té doby, když vytočím motor, je slyšet svištění nasávaného vzduchu (no, zní to trochu, jako kdyby to auto mělo turbo 8) ). Tak by mne jen zajímalo, k čemu to tam vlastně je? To má být nějaký hrubý filtr, aby nevlítl větší kus bordelu před vzduchový filtr? Nebo to má nějak usměrnit proudění vzduchu?

Foto bohužel nemám a adekvátní obrázek jsem na netu nenašel.

Díky za odpovědi.
Toyota Auris, 1.6, 2013
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od slabostka »

máš toto? http://japan-parts.eu/toyota/eu/2003/ya ... ir-cleaner

skús napísať čo myslíš na tomto či inom obrázku lebo z toho popisu to nespozná ani najvyšší.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od ajne »

Jo, měl bych mít tento filtr. Na obrázku to co myslím bohužel není rozkresleno, to co myslím, je umístěno ve vrchní části krytu filtru za ústím přívodu vzduchu. Vlastně hned za váhou vzduchu uvnitř krytu.

Tady jsem to tak nějak neumělecky zakreslil (jsem ajťák, ne malíř :-) ):

Obrázek
Toyota Auris, 1.6, 2013
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od slabostka »

Tak to asi bude nejake usmernenie vduchu ktory presiel filtrom k vahe vduchu. Inak pred vahou zvykne byt kovove sitko ako filter. Ale to sitko byva vcelku jemne lebo ta vaha byva dost jemna vec samozrejme aj dost draha. Pokial meria obsah vzduchu, su aj jednoduchsie cidla tie meraju len tlak.
Takze si skromne myslim ze bud je to nejake usmernenie toku k vahe s alebo bez filtru - neviem ake sito tam mas.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od ajne »

To je ale až za váhou vzduchu, pokud bereme směr dle cesty nasávaného vzduchu. Tj. máme tu nasávací trubici, která končí před váhou vzduchu, pak samotnou váhu, která je umístěna na víku filtrového boxu, uvnitř boxu za váhou vzduchu je zmíněný bazmek, který ústí dovnitř boxu nad samotným filtrem, přes který už vzduch pokračuje dál do motoru...
Toyota Auris, 1.6, 2013
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od slabostka »

naopak.... vzduch ide z tej spodnej hadice a vaha vzduchu je vždy až za filtrom na všetkých autach....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od ajne »

No jo, blbnu :? Jak na to nekoukám, tak si v hlavě ty trubky prohodím. Pořád by mne zajímalo, jestli to tam ale k něčemu je, protože to dlooouho bylo vypadlé a žádné negativní účinky jsem nezpozoroval, a když jsem to tam vrátil na místo, tak kromě svistu při velkém množství nasávaného vzduchu rozdíl nezaznamenávám. Tak nevím, jestli to nemám při příští výměně filtru rovnou hodit dopryč.
Toyota Auris, 1.6, 2013
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od slabostka »

Pokial tam nie je sitko ktore by plnilo funkciu filtra cize povedzme jemne ako sitko na okne proti hmyzu tak ide len o usmernenie vzduchu asi to prespekulovali ze bude prudenie nejako linearnejsie,menej turbulentne kvoli lomeniu.... Nic zasadne sa nestane ked to tam nebude.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od ajne »

Ne, je tam jen velmi hrubá plastová mřížka. Neumím si představit, čemu by ta měla zabránit, když je předtím jemný vzduchový filtr. Tak to tam asi příště odpískám, díky za trpělivost. Kvůli tomu, že jsem si v hlavě otočil směr, byl můj popis dost zmatečný, moje chyba :!:
Toyota Auris, 1.6, 2013
ajne
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 05.04.2011, 10:53

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od ajne »

Jinak tohle je ono:

Obrázek

Umístěno to bylo zde:

Obrázek

Jsem si totiž uvědomil, že když jsem se vrtal u toho filtru, tak jsem měl asi hlavu v nějaké temné díře, protože jsem se jak blbec nezamyslel nad tím, odkud kam vede vzduch. A tuhle "rourku" jsem tam přidělal s tím, že je na straně před filtrem. Jo, kdyby člověk použil hlavu a podíval se, hned by mu to docvaklo. No ale já to udělal tak nějak automaticky bez přemýšlení, a protože na tom difuzoru je ulomená aretační packa, tak jsem to v tom místě zafixoval drobným množstvím silikonu. Takový blb, kdyby se to uvolnilo a vlítlo do sondy nebo vstřiků, tak by i z toho drobku byl parádní pr**er. Tak jsem to šel rovnou vyndat a očistit. Pěkný blb, no :bomb: Omlouvám se za možná až velké obrázky, už se mi to nechce zmenšovat 8)
Toyota Auris, 1.6, 2013
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Yaris - "difuzor?" u filtru vzduchu

Příspěvek od slabostka »

Kto nic nerobi ten nic nepokazi. Kazdy uz toho posral.... A ako vravite kdyz nejde o zivot jde o hovno. S tym suhlasim.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Yaris“