Chyba prístrojovky (Landcruiser 120 Prado)

vše ohledně modelové řady Land Cruiser
Odpovědět
johnym
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27.07.2013, 18:50

Chyba prístrojovky (Landcruiser 120 Prado)

Příspěvek od johnym »

Zdravím vás.
Na LC mi vznikol takýto problém. Pred týždňom mi začal tachometer ukazovať o cca 20 km/h menej. To trvalo asi 2 dni a potom prestal ukazovať úplne a od včera mi blbnú všetky ukazovateľe (tank., otáčky aj teplota). A prejavuje sa to takto: keď otočím kľúčom (či za studena alebo za tepla to je jedno) a rozsvieti sa prístrojovka žiadny ukazovateľ nenabehne hneď (ani palivo ani teplota) len ručička tachometra kmitá na nule asi 5 sec. v pravidelných intervaloch a potom prestane a potom nabehnú aj ostatné ukazovatele. Keď znovu vypnem a zapnem klúč už ukazovateľe nabehnú hneď. No keď jazdím tachometer neukazuje. Otáčkomer nabehne niekedy až po 1-2 km rozjazdu.
Počítadlo kilometrov ide a funguje aj tempomat.
Kontaky a ukostrenia som prešiel (vyčistil a prestriekal sprejom) všetky (kam som sa dostal).

Viete mi niekto poradiť resp. nejakú info poskytnúť.
Ďakujem
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Chyba prístrojovky (Landcruiser 120 Prado)

Příspěvek od manasek »

muj tip je schnila kostra na predni chladicovce pod naraznikem.. :D trpi to tam..
johnym
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27.07.2013, 18:50

Re: Chyba prístrojovky (Landcruiser 120 Prado)

Příspěvek od johnym »

Ďakujem manasek za tip. skúsim to tam pozrieť len mi vieš prosim ťa bližšie opísať kde kú kostru pod predným nárazníkom hľadať. Skúšam všetky možné varianty lebo dať 1400e za nový tacho sa mi zrovna nechce.... vďaka za pomoc
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: Chyba prístrojovky (Landcruiser 120 Prado)

Příspěvek od Ladahori »

johnym píše:Zdravím vás.
Na LC mi vznikol takýto problém. Pred týždňom mi začal tachometer ukazovať o cca 20 km/h menej. To trvalo asi 2 dni a potom prestal ukazovať úplne a od včera mi blbnú všetky ukazovateľe (tank., otáčky aj teplota). A prejavuje sa to takto: keď otočím kľúčom (či za studena alebo za tepla to je jedno) a rozsvieti sa prístrojovka žiadny ukazovateľ nenabehne hneď (ani palivo ani teplota) len ručička tachometra kmitá na nule asi 5 sec. v pravidelných intervaloch a potom prestane a potom nabehnú aj ostatné ukazovatele. Keď znovu vypnem a zapnem klúč už ukazovateľe nabehnú hneď. No keď jazdím tachometer neukazuje. Otáčkomer nabehne niekedy až po 1-2 km rozjazdu.
Počítadlo kilometrov ide a funguje aj tempomat.
Kontaky a ukostrenia som prešiel (vyčistil a prestriekal sprejom) všetky (kam som sa dostal).

Viete mi niekto poradiť resp. nejakú info poskytnúť.
Ďakujem
Řešil jsem podobnou věc u Avensisu. Byla v háji přístrojovka. Výměna v Toy nabídka za 51000. Opravují přístrojovky i u Brna do 5000. Koupili jsme starší za 1300, vyměnili a pohoda.
Láďa
johnym
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27.07.2013, 18:50

Re: Chyba prístrojovky (Landcruiser 120 Prado)

Příspěvek od johnym »

Ladahori ďakujem za tvoju info. Kúpil som staršiu prístrojovku, vymenil a frčí to :D :D :D ešte raz vďaka. ....
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: Chyba prístrojovky (Landcruiser 120 Prado)

Příspěvek od Ladahori »

johnym píše:Ladahori ďakujem za tvoju info. Kúpil som staršiu prístrojovku, vymenil a frčí to :D :D :D ešte raz vďaka. ....
Nemáš zač.
Láďa
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“