Vymena zarovek - nad SPZ, v kabine

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Mara San
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29.11.2017, 10:43
Bydliště: Brno

Vymena zarovek - nad SPZ, v kabine

Příspěvek od Mara San »

Namnozily se mi problemy s nesviticimi svetly v aute, potrebuju prosim poradit:
  • - Nesviti mi uz ani jedno svetlo nad SPZkou, potreboval bych nejspis jen vymenit zarovky (doufam). Nenasel jsem na netu nikde navod - nevite o nejakym? K zarovkam se dostanu zevnitr? Jak oddelat "tapecírunk" a nic neznicit?
    - Taky mi nesviti stropni svetlo v kabine, opet netusim, jak se dostat k vymene a nerad bych neco rozbil.
    - No a v neposledni rade mi nesviti svetlo pod stredovym panelem - ovladani topeni apod. Pojistkou to nebude, protoze kdyz mi odesla pojistka, nejelo ani radio ani zasuvka zapalovace, ktery ted v pohode funguji.
Kdybyste mi i napsali, jaky mam koupit dopredu zarovky, nemusel bych mit dvakrat rozdelany auto. Coz by bylo skvely.

Diky.

Mam Carinu E liftback, r.v.1992.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zarovek - nad SPZ, v kabine

Příspěvek od Stan »

Žárovky nad SPZ se mění jednoduše. Ale nejsem si teď jistej jesti z venku nebo zevnitř. Myslím, že zevnitř. Otevři kufr a na platovým tapecu jsou 4 poklopy. Ty vycvakneš plochým šroubovákem a dostaneš se na žárovky. Jsou to ty poklopy víc ve středu kufru. ty boční jsou k žárovkám pro mlhovky. Jsou to stejný žárovky jak do parkovaček. Já dával ledkový.
Stropní světlo je úplně easy. V místě, kde je na něm přepínací páčka, tak těsně okolo ní dáš šroubovák a odlopneš tu průsvitnou část. Pod ní je sufitka. Tak jsem dával LEDkovou. http://www.autoplay.cz/autozarovka-led- ... ila-p34342
Středovej panel je nejhorší. Musíš vyndat rádio a odpojit ho. Pak za díru uchopíš celej ten středovej panel, na kterým jsou tlačítka nouzových světel, hodiny atd a vytrhneš panel směrem k sobě. Panel je na svou zácvakách dole po stranách a nahoře v rozích jsou další dva. Drží to fest, ale jde to. Horní část se nejlíp vytahuje, když to chytneš za okraje výdechů topení. Kdyžtak si pomoš něším plochám okolo panelu. Třeba příborovej nůž. Pak odpojíš 4 konektory zezadu - hodiny a ty tři tlačítka vedle nich. Panel dáš na stranu. No a pak už uvidíš zelený drátky, co vedou k žárovkám ve spodním panelu ovládání topení. Tuším, že 3 žárovky. Chce to tenký prsty nebo jemný kleštičky. Patice řárovek je zatrčená a lehce pootočená. V ní je přímo žárovka. Origo jsou to bílý žárovky a na nich taková zelená šprcka. Standartní žárovky dopřístrojoé desky. Nebo můžeš koupit přímo skleněnou žárovku, co má už hlavičku namočenou do barvy. dělají se různý barvy. Ledky moc nedoporučuju. Tohle je ta žárovka: http://www.autoplay.cz/autozarovka-12v- ... ena-p39449
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Mara San
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29.11.2017, 10:43
Bydliště: Brno

Re: Vymena zarovek - nad SPZ, v kabine

Příspěvek od Mara San »

Diky! Vybornej navod, presne to jsem potreboval.
Pod stredovym panelem se na to asi vykaslu, uz znam zpameti vsechny ovladace ;-)
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zarovek - nad SPZ, v kabine

Příspěvek od zmaxxx »

Ten středovej panel jen doporučím klopit odspodu směrem do kabiny a nahoru, neb nahoře jsou dvě pevné západky, na kterých to pak visí - tzn začít u přihrádky.

Je to docela snadné - jen pozor na předpružené plíšky, na kterých to po stranách drží, rády zapadají do prostoru za ovládáním topení ;)
Odpovědět

Zpět na „Carina“