Yaris 2008 a spojka

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
atilius
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 21.03.2010, 12:50

Yaris 2008 a spojka

Příspěvek od atilius »

Ahoj mám vyhlédnutého Yarise 1.3 s 183t km a zdálo se mi, že spojka jde už víc ztuha, než by měla, ale zase nemám zkušenost z jiného Yarise.

Jak moc je častá závada se spojkou? A máte někdo stejný model, jde to lehce, nebo je nutné opravdu trochu zabrat?

Díky,

Martin
Corolla Verso 2.2D-4D 100kW
moas
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 02.05.2012, 08:20

Re: Yaris 2008 a spojka

Příspěvek od moas »

Mám Yaris 2007 1.3 se 140 tkm, původní spojka a jde mi dost ztuha, musím na ni "skoro s rozběhem".
Zatím neprokluzuje, tak to neřeším.
Normální (neautorizované) servisy odhadují výměnu spojky na cca 10 000 CZK se vším všudy, tak zatím na to kašlu a zvykl jsem si. Faktem je, že jízda v jakémkoliv jiném autě (třeba deset let staré Fabii) je brutus, mám pocit, že spojka tam jde nepřirozeně lehce. :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Yaris 2008 a spojka

Příspěvek od biscuit »

druhovyrobova spojka neni nic extra drahyho, drazsi bude asi o trochu prace. kdyz sezenes nekoho sikovnyho "neautorizovanyho", nemusis se tim dopredu myslim vubec trapit ;-) navic si nemyslim, ze by tuhost pedalu mela nejak vypovidat o opotrebeni oblozeni.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
moas
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 02.05.2012, 08:20

Re: Yaris 2008 a spojka

Příspěvek od moas »

jj, kvalitní nová spojková sada se dá sehnat za 3-4 tisíce, ale práce brutálně naskáče. Málokdo je dokonce schopen mi slíbit, že když jim to tam ráno přestavím, tak večer to bude hotové. Když jsem se chystal, že si to udělám sám, tak jsem to při studiu a teoretické přípravě vzdal. To je už na mě příliš, to není sranda typu výfuk nebo tlumiče. Šikovného garážníka v Brně jsem měl, ale už nemám.
Když jsem to řešil v autorizáku, co by to jako mohlo být, tak to odhadovali prý na ložisko spojky, ale aby se k němu dostali, musí udělat všechno to, co se dělá při komplet výměně spojky, takže by bylo vysoce záhodno ji vyměnit rovnou celou, když už tam mechanik bude. Po 140 tkm na to to auto má nárok.
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Yaris 2008 a spojka

Příspěvek od marek 122 »

Prosím o radu. Treba meniť spojku ??? Dobrý deň, mám podobný problém. Yariska, 1.3, 2007, pri radení, spojka začala zaberať extrémne nízko, bol som v servise Toyota a tam sa mechanik previezol a nebol si istý ale povedal že je to ok. Išiel som do chorvátska, tam a späť 2500 km a keď som prišiel domov, všimol som si že už nejde radiť bez toho aby zuby na prevodoch nezaškrípali. Zavolal som kamoša, ten sa trochu vyzná okolo áut, tam mi nastavil spojkový pedál tak aby zaberala spojka vyššie + odvzdušnil kvapalinu. Ide to všetko ako má. Akurát teraz je zima a pokiaľ sa motor aspoň trochu nezohreje tak tam nejde zaradiť pri rozbehu dvojku, niekedy musím skoro zastať aby tam vpadla dvojka, zas to ide cez zuby a veľmi pomaly sa radí. Pokiaľ nechám chvíľu naštartované a motor sa zahreje a potom idem, tak je to lepšie. Ja som druhý majiteľ a prvá bola žena ktorá jazdila iba v meste asi 60 000 km a mechanik hovoril, že môže aj to byť problém, že stále mala stlačenú spojku na semaforoch a že sa tam mohlo niečo unaviť alebo zodrať. Teraz má auto vyše 120 000 km. Moja otázka, je treba vymeniť celú spojku, aby sa odstránil problém, alebo je aj iná možnosť opravy ? Ďakujem vám za každú dobrú radu.
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Yaris 2008 a spojka

Příspěvek od Čepo »

Řazení dvojky za studena (teploty pod 0 st.C) u Yarisů 2 generace šlo vždy ztuha, zejména první přeřazení z 1 na 2. Možná by mohla pomoci vyměna převodového oleje, ale na základě zkušeností bych volil originální převodový olejToyota.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Yaris 2008 a spojka

Příspěvek od marek 122 »

Áno, myslel som že treba vymeniť originál olej od Toyoty. Je to vlastne logické, pokiaľ je starý olej hustý a sú nízke teploty, tak to môže horšie radiť. Na originál olej ma upozorňoval aj dobrý priateľ. Dám ho vymeniť a uvidíme. Ďakujem vám za radu. S pozdravom Marek.
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Yaris 2008 a spojka

Příspěvek od marek 122 »

Akurát som objednal originál olej z Toyoty a cena 1 litra je 22.8 eur, asi tam idú dva litre. Dajú mi 10% zľavu, ak nezabudnú. Slušné ceny. Keď vymením tak napíšem či to pomohlo. Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.
Odpovědět

Zpět na „Yaris“