Sezóna 2017

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět

Kdo bude šampionem v roce 2017?

Anketa končí za pát 24.03.2017, 01:45

Lewis Hamilton
2
29%
Valtteri Bottas
0
Žádná hlasování
Daniel Ricciardo
1
14%
Max Verstappen
1
14%
Sebastian Vettel
3
43%
Kimi Räikkönen
0
Žádná hlasování
Sergio Pérez
0
Žádná hlasování
Esteban Ocon
0
Žádná hlasování
Felipe Massa
0
Žádná hlasování
Lance Stroll
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Maghreb »

Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

19 Brazílie

Příspěvek od Jakub Krčma »

FP3: Ultra těsné... Akorát tam v tabulce neukazujou gumy, což je ZÁSADNÍ nedostatek, který opravdu v roce 2017 nemá místo.

Fernando super, jako vždy...

Q1: Lewisovi ujely cvičky a bum, šmitec.
Q2: Vettel super 1:08,494, Bot, Ver, Rai, Ric, Alo, Mas, Hul, Per, Sai
Q3: Bottas super 1:08,322, Vet +0,038, Rai, Ver, Ric, Per, Alo, Hul
Fernando bude nejspíš startovat 6., pokud nedojde někde k výměně motoru apod. Super

DRSNÉ (absolutně věřím Felipemu):

https://www.formula1.com/en/latest/head ... rpose.html

R: Vettel výborný start a potom už jen udržoval potřebné tempo.
Bylo velmi správné, jak si Max prosadil zastávku v boxech. Zůstávat na gumách, které x kol nejezdily dobře, by bylo velké riziko. Navíc to přineslo bonus v podobě nejrychlejšího kola. :thumbsup:
Felipe hrdinsky uhájil pozici před Fernandem, který opět hrdinsky uhájil pozici před Perezem... :-)

Na konci potěšil Stroll rychlým kolem, přestože to bylo adekvátní jeho pozdnímu stopu...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Senna x Prost

Příspěvek od Jakub Krčma »

Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

20 Abú Zabí

Příspěvek od Jakub Krčma »

Q: Bot, Ham, Vet, Ric, Rai, Ver
Valtteri fantastické kolo, Lewis klouzal jako na ledě, Vettel hrana možností auta, srovnatelné s pole, Daniel to samé, Rai normálka, Ver to nějak nezvládl

R: Vettel bude startovat na výhodnější straně, každopádně očekávám zajímavý souboj mezi Vettelem a Hamiltonem... Z Top 6 se nemůže změnit pořadí pouze u prvního Hamiltona a posledního Verstappena...

Kdyby vyhrál Hartley, tak se posune z 23. pozice na 14., což by byl v posledním závodě sezóny největší skok v historii... :lol:

Příští rok se těším na ty gumy!!! 7 suchých specifikací, z toho 2 měkčí než letošní nejměkčí (protože nová ultrasoft bude měkčí než současná ultrasoft, k tomu přibude ještě měkčí hypersoft)...

After the race:

Závod proběhl relativně klidně, vyhrál Bottas (z pole position) po skvělém výkonu proti Lewisovi, dále Vet, Rai, Ver (Ric vypadl kvůli poruše), Hul, Per, Oco, Alo, Mas (ve svém posledním závodě).

Nevím, na co Hulk myslel, když okamžitě nepustil Pereze zpátky před sebe. Nicméně ve finále Hulk splnil, co měl, aby Renault získal lepší umístění v šampionátu.

Malá statistika:

Za dobu, kdy jsou Lewis a Sebastian v top týmech (Lewis všech 11 sezón, Sebastian posledních 9) měl Lewis průměrně 272,182 bodů za sezónu (při přepočtu 2007-2009 x 2,5, protože bylo 10 bodů za vítězství místo 25) a Sebastian 278,889 (při přepočtu 2009 x 2,5).

Lewis měl průměrnou pozici v šampionátu 2,727, Sebastian 2,222. Kromě 4 titulů a dvou druhých míst (což měli oba) měl Lewis třikrát 4. a dvakrát 5. místo, Sebastian jednou 3., 4. a 5. Takže Sebastian byl 66,7 % příslušných sezón v Top 2, Lewis 54,5 %.

Navíc Lewise dvakrát porazil a jednou bodově vyrovnal týmový kolega, kdežto Seba jen jednou porazil Daniel, a to jen kvůli kombinaci technických problémů a neskutečné smůly Seba na safety cary apod., protože jinak i přes Sebův odpor k tehdejšímu autu byla výkonnost srovnatelná.

Seb má také lepší výkonnost v top týmech ohledně počtu pódií a nejrychlejších kol.

Takže Lewis si jistě připadá jako bezmezně největší frajer, ale jeho pozice v rámci současných pilotů F1 není vůbec tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát při pohledu na historicky nejvyšší počet bodů a pole positions (a druhý nejvyšší počet vítězství)...

Seb a Lewis v Mercedesu by byl BRUTÁLNÍ návod na extrémní sezónu, jako byly 1988 - 1989!

Doufám, že už příští sezóna definitivně ukončí čtyřletou dominanci Mercedesu, která už letos měla silné trhliny, a to v kvalifikaci i závodech.

Taky doufám, že všem týmům budou fungovat motory, které budou všechny aktuální, protože Sauber už nebude mít rok staré, takže tam nebude jen na okrasu...

Největší sranda by byla, kdyby šampionát konstruktérů vyhrálo Toro Rosso, protože Honda najednou magicky najde recept na ultravýkonný a hyperspolehlivý agregát... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To by byla klasická smůla Fernanda, který po sezóně 2014 odešel z Ferrari do McLarenu, přičemž přesně v tu chvíli se Ferrari výrazně zlepšilo a McLaren výrazně zhoršil... :lol:
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Klasik... :lol: :lol: :lol:
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Assetto Corsa

Příspěvek od Jakub Krčma »

Právě jsem se dostal na první místo.

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... ld_records

Mám 986 WR, druhý 985.

Symbolicky jsem k tomu použil F2004 - nejlepší F1 všech dob (dnešní F1 sice dosahují podobné časy, ale pocitově je F2004 nedostižná).

:D

Jdu to zakulatit...

Update: Zakulaceno na 1000 WR. :D

V Ayrtonově Lotusu 98T - drag race na 1000 metrů pod 15 sekund... :shock:

Během týdne očekávám zakulacení na 1500 WR. :-)

Drag racing je sice píčovina o ničem (v reálu prostě jen blbost na zničení spojky, gum atd.), ale když to znamená 890 WR "zdarma", tak proč ne? :lol: :lol: :lol:

Protože to není součástí hotlap módu, tak jsem vůbec nevěděl, že jsou to oficiální tratě. Já to bral tak, že oficiálních je 39 (teď už 40 s Laguna Seca). Ale je jich tedy už 45. :D

A oficiálních aut už je 178.

Takže 8010 WR!

Brzy chci mít čtvrtinu z toho.

A RSR v březnu končí... :bomb:

Další update: Zatím 1347 WR. Ale dobrá zpráva je, že už se 2 auty se mi podařilo překonat 400 km/h. S Porsche 917/30 Spyder dokonce (pro dané auto otáčkově limitních) 410 km/h, a to na pouhých cca 2500 metrech z 0 km/h (trať "Drag 2000m" s dojezdem). Nejrychlejší z ostatních 14 lidí v tabulce má 390 km/h. Teď ještě zkusím tohle trumfnout (s jiným autem)... :D

Drag 2000m pod 23 s! (Porsche 919 Hybrid 2015 22,989)

Holy fuck update: Tak jsem zjistil, že už kdoví jakou dobu (možná měsíce nebo dokonce roky) mám v pytli brzdový pedál. V praxi to znamená, že jsem měl neustále přibrzděno, a to pěkně FEST! To znamená nejen horší akceleraci, ale taky pěkně zmrvený handling v zatáčkách. Ono je totiž blbé, že v softwaru volantu (který jsem občas spustil jen kvůli změně mezi rozsahem pohybu volantu 360° a 900°) to není vůbec vidět!!! Dokud na tu brzdu nestoupnu, tak to ukazuje výchozí polohu OK = 0 %. Teprve při prošlápnutí až k dorazu se ukáže, že po uvolnění pedálu zůstane brzda SILNĚ aktivní! Aby to k něčemu bylo, tak by to mělo normálně ukazovat aktuální polohu vůči celému rozsahu potenciometru... Tak teď, až to opravím, se můžou kluci těšit na pořádný nářez, protože jsem evidentně ztrácel řádově CELÉ DESETINY NA KOLO!!! Mně byly divné některé ty jejich časy. Ale říkal jsem si, že mají prostě mnohem modernější a dražší Fanatec apod.

Horní obrázek není třeba komentovat... :lol: Prostřední obrázek ukazuje skutečný účinek mé brzdy v "nulové" poloze. Dolní obrázek ukazuje, jak by to mělo vypadat (když pedál ručně zdvihnu). Ono to vypadá takhle graficky mnohem dramatičtěji, než co je cítit při jízdě (tam jsem to prostě nepoznal, protože když zkrátka u těchto aut šlápnete na plyn, tak to furt jede pěkně ostře - pokud brzdu nesešlápnete ještě více). Ale přesto to byla výrazná časová ztráta...

Např. ve hře to v in-game aplikaci Pedals ukazovalo MNOHEM menší stupeň sešlápnutí. Třeba 5 %. Ale při jízdě to běžně nemám zapnuté. Jen teď, když jsem se speciálně na to mrknul...

Yet another update: Momentálně 1575 WR (plus x dalších regulérních WR, které však vinou laxního přístupu správců webu nejsou vidět na prvním místě, tzn. ty současné papírové rekordy jsou evidentní podvod - např. o x sekund rychlejší akcelerace na 1000 m apod.). Držím např. komplet všechny rekordy v dragu (5 tratí x 178 aut). Pracuju na kompletaci Monza 1966 - Junior Course (momentálně držím 170 WR ze 178, ovšem některé (asi 3, ještě uvidím) z těch 8 nejspíš nejde překonat kvůli změně verze - snížení adheze pneu - co opravdu nepůjde, na to se vykašlu, protože něco jiného je bojovat za korektních podmínek a něco jiného je bojovat s DRSNOU nevýhodou), poté půjdu doladit zbývající tři varianty Monzy. Pak se uvidí, co se stihne či nestihne, než to ti joudové zabalí...

Mambo number 5: 1581+ WR, Junior Course 176/178 (zbývající dvě auta buďto nejde překonat vůbec nebo za nepřiměřenou dobu), teď Full Course...

Mám zatím přes 20 % všech 8010 oficiálních WR. Oni totiž Drift počítají zvlášť, ale je to jedna z ofiko 45 tratí.

Tak na Full Course mám 175/178 WR (oprava - nemám tam ještě (opět) x rekordů, které drží Capochini - toho si nechávám na později), přičemž dva z těch tří zbývajících jsou zajeté s pomocí ostatních aut. Ale ten třetí ještě udělám. Pak dodělám Road Course a standardní současnou Monzu. Potom Red Bull Ring National a GP. Včera (17. 1. 2018) jsem udělal zcela radikální rekord s Tatuus FA01, protože jsem normálně v Hotlapu překonal WR zajetý s jízdou za jiným autem, takže moje maximálka byla jen 241 a jeho 254! Ten jouda v nejdelším třetím sektoru získal více než 3 sekundy! Takže já musel v prvním a druhém sektoru (které mají u něj dohromady 89,286 s) ty 3 sekundy nahnat! Došel jsem postupně na celkovou ztrátu 0,008 s za WR, načež už to vážně šlo špatně. Nakonec jsem ho překonal o 0,067 s, přičemž v prvním sektoru jsem při WR o 0,529 s (osobák samotného prvního sektoru mám ještě o dost lepší) před dalším nejlepším, který to ale zajel před více než rokem, takže nejspíš s vyšší adhezí. Ve druhém sektoru jsem "jen" o 0,316 s před tím samým jezdcem. Nízkou kvalitu jeho jízdy však dokládá třetí sektor, kde je o celých 1,191 s za mnou, takže s velkou jistotou ty první dva sektory zajel relativně dobře jen díky výhodě v gumách.

Další velmi extrémní kousek - Monza 1966 - Full Course - Maserati 250F 12 cylinder 2:39,875 (WR o 0,321 s před U.L.T.R.A. borcem Zbigniew Siara / Zibiman) Kdo tuhle kombinaci auto/trať zkusí, uvidí, co je to za totální průser. Náročnost je zkrátka gigantická. Je to tak ostré, že z tohoto určitě udělám video na YT. Stejně tak pár dalších...
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne pon 22.01.2018, 04:46, celkem upraveno 6 x.
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“