Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanes73
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 10.04.2016, 06:20

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od hanes73 »

Souhlasím s celým příspěvkem, Corolla je opravdu povedené auto,co se týká designu, hezčí, než Aurisu, alespoň pro naši celou rodinu. Mám CVT a naprostá spokojenost, nejlepší investice. Hybrid by nebyl špatný do Prahy, kde jezdím, ale bohužel ho nedávají do Corollky.
Toyota Corolla E09, hatchback, 1.3 12 V, r.v. 1991 (ex)
Toyota Corolla sedan, 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+, r.v. 2016 (ex)
Toyota Corolla sedan, 1.6 Valvematic CVT, Executive, r.v. 2017
Toyota C-HR, 1.8 HSD, full pack, r.v. 2019
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od aczasa »

Auto neni investice, vzdy jsou to jen vyhozene penize..
Back in Czech.
rogerer
Manager Týmu
Příspěvky: 373
Registrován: ned 12.03.2017, 20:27

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od rogerer »

hanes73: taky poslední dobou koukám po hybridech. Otázkou je jaká je reálná spotřeba ve městě a za jak dlouho se ti to vrátí. Čím víc po městě, tím líp.
Počty jsou jednoduchý. Pokud má hybrid spotřebu o ca 2,5-3L nižší tak se ti 60tisíc kč (vyšší pořizovačka) vrátí za ca 66-80tis. km.
Ale jak si psal, corolla v hybridu u nás není. V US naprosto běžně...
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Active LED Trend+, 2017
(ex)Toyota Avensis Kombi 1.8 Active Trend+ , 2016
(ex)Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kw Dynamic, 2013
(ex)Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2001
(ex)Škoda Octavia 1.9 TDI, 2009
(ex)Renault Clio 1.4, 1998[/i]
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

Reálně se ti to nevrátí dříve jak po 100k kilometrech. Taky jsem si to počítal a došel jsem spíše k číslu 120k. To je úplně mimo, tolik s tím nenajedu, než to prodám.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Schmudla
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pon 21.08.2017, 13:06

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Schmudla »

sajty píše:Reálně se ti to nevrátí dříve jak po 100k kilometrech. Taky jsem si to počítal a došel jsem spíše k číslu 120k. To je úplně mimo, tolik s tím nenajedu, než to prodám.
jj souhlas, ona ta úspora proti 1.6 je spíš 1,5-2l/100 a čím víc dálnice tím to bude míň
taky jsem si to počítal (vyšlo mi to stejně 100-120kkm), ale jelikož plánuju to auto mít 5+ let (tzn 120-150kkm) tak mě se hybrid zaplatí (1,6 byla ve hře ale na tuhle kalkulaci dojela ... a na ten automat ehm :)
ael chápu když to někdo točí po 3 letech nebo nejezdí že pro něj jsou to vyhozené prachy
2017 - ? : Toyota Auris TS HSD Trend 2017
2009 - 2017: Ford Focus kombi Ghia 1.8 TDCi
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

Keby bola corolla v hybride dostupná u nás, tak ju už mám doma. Auris HSD krátky či dlhý je u mňa nepriechodzia karosárska alternatíva - vadí mi pre moje použitie absolútne nedostatočný priestor pre kolená cestujúcich vzadu. A nezachráni to ani hybridné pohonné ústrojenstvo. Keby som ale vozil vzadu len malé decká tak by som sa vedel dokázať preniesť cez aurisácky škaredší dizajn (v porovnaní s rollkou).
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od petrStone »

Ja ted mam zajimavou zkusenost se svym Aurisem TS HSD.

Jel jsem z Bystrice pod sv. Hostynem do Uherskeho Hradiste a spotreba byla pod 4.5l/100Km.
Auto slapalo jak hodinky. Kochal jsem se doktore kochal. Cast dalnice asi 30km rychlost do 130.

Cestou do Bystrice jsem jel z Brna po D1 a setril jsem a snazil se jet setrne a spotreba byla 6l/100km a mel jsem
pocit, jako bych mel celou cestu misto "D" tak zarazeno "B" co je brzdeni motorem.

Cesta z Uherskeho Hradiste do Brna takte. spotreba 5.7 a jel jsem s velmi lehkou nohou. Temer zadne predjizdeni a plynulost.
Kdyz jsem mel auto asi 2 mesice, tak cesta Uherske Hradiste -> Brno byla 4.1 l/100km.

Budu s tim muset do servisu. Tohle fakt nee.

Asi pred mesicem se me podarilo znicit 2 mesice starou pneumatiku. Auto je to opravdu velke a nevlezl jsem se kolem patniku.
Po 1 mesici jezdeni jsem zjistil, ze mi tuto pneumatiku dali obracene.
Muze to mit vliv na spotrebu?

Mam 17" pneumatiky.

Nevite, jestli ma Toyota nekde seznam nejakych hlasenych chyb?

Je zajimave, ze auto nehlasi nic.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Spotřebu u HSD ovlivňuje počasí ( teplota ), vítr, topení a řada dalších faktorů. Na tyto věci je hybrid daleko citlivější než normální benzín nebo diesel. Tedy pokud jsi před dvěmi měsíci jel stejnou trasu o 1,5 l / 100 km méně tak je to dle mne v pořádku. Počasí a velice proměnlivý dálniční provoz dělá své. Já mám nyní na stejné trase do práce cca 15 km, rozdíl oproti létu asi 0,5 L / 100 km. Celkový průměr za poslední měsíc mne vyskočil tak o 0,3 L oproti tomu co jsem měl od jara do září. Nemá smysl to řešit se servisem, dle mne je to auto v pořádku :-), kromě té pneu, která by asi i z jiných důvodů měla být ve stejném směru dezénu jako jsou ty ostatní.

Tím, že v zimě tam většina dá 16 kola s užší pneu tak se spotřeba lehce srovná s létem, ale stejně na letní spotřebu lze v zimě zapomenout. V průměru však nepůjde o nic zásadního.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od slabostka »

Ja by som hlavne napísal že spotreba je bonus pri jazde v meste ale beriem to stále len ako bonus k nízkym servisným nákladom. To by som vypichol ako to hlavné. Automat - 4l oleja raz za 90 000lm, bez filtra, výmena v bežnej garáži, kotúče-doštičky skôr zhnijú ako sa zjazdia, dobre dimenzovaná olejová náplň, reťaz rozvodov, žiadne ďalšie remene, motor jednoduchý, Atkinson bráni karbonizácii sania, žiadny strach o výdrž cvt, ticho v meste.... za mňa je to parádny pohon, auto ako také má určite nejaké rezervy....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od petrStone »

Tak jsem s tim byl v pneu servisu a pneumatiky jsou v poradku.
Me se jen nezda, ze rozdilova spotreba muze byt az 1.5 litru.

Pred asi dvema mesici jsem mel navstevu kunou. Uz mam plasicku.

Jen je mi divne ze pri stejnem pocasi Bystrice UH do 4.4 a uh do Brna 5.8.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Opravdu to divné není, na spotřebu má vliv řada faktorů, které si často ani řidič neuvědomí. Mne se ukazuje že je to především vítr, venkovní teplota, topení/klimatizace a hodně plynulost tedy jak moc často musím brzdit a zrychlovat. Toto klidně na stejné trase udělá i více jak 2L/100 km. Spotřeba na dálnici je do 6 L/100 normální. Jám mám na dálnici při dodržování předpisů průměrnou spotřebu od cca 4,5 - 6 l/100 km. Jak jsem psal denně jedzím stejnou trasu do práce a domů. Pokaždé když vypnu motor tak se mne rozbrazí průměrná spotřeba a ta je v létě od 3,4 do 4,1 a nyní když je chladno tak od cca 4 do 4,5 L/100 km. Na dálnici kde na mne čeká více zpomalování a prudčího zrychlování než mám při jízdě kolem Prahy bude ten rozdíl větší.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od maxwell »

slabostka píše:Ja by som hlavne napísal že spotreba je bonus pri jazde v meste ale beriem to stále len ako bonus k nízkym servisným nákladom. To by som vypichol ako to hlavné. Automat - 4l oleja raz za 90 000lm, bez filtra, výmena v bežnej garáži, kotúče-doštičky skôr zhnijú ako sa zjazdia, dobre dimenzovaná olejová náplň, reťaz rozvodov, žiadne ďalšie remene, motor jednoduchý, Atkinson bráni karbonizácii sania, žiadny strach o výdrž cvt, ticho v meste.... za mňa je to parádny pohon, auto ako také má určite nejaké rezervy....
Tohle tesat do kamene....
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od petrStone »

MartinHSD píše:Opravdu to divné není, na spotřebu má vliv řada faktorů, které si často ani řidič neuvědomí. Mne se ukazuje že je to především vítr, venkovní teplota, topení/klimatizace a hodně plynulost tedy jak moc často musím brzdit a zrychlovat. Toto klidně na stejné trase udělá i více jak 2L/100 km. Spotřeba na dálnici je do 6 L/100 normální. Jám mám na dálnici při dodržování předpisů průměrnou spotřebu od cca 4,5 - 6 l/100 km. Jak jsem psal denně jedzím stejnou trasu do práce a domů. Pokaždé když vypnu motor tak se mne rozbrazí průměrná spotřeba a ta je v létě od 3,4 do 4,1 a nyní když je chladno tak od cca 4 do 4,5 L/100 km. Na dálnici kde na mne čeká více zpomalování a prudčího zrychlování než mám při jízdě kolem Prahy bude ten rozdíl větší.
Dekuju Vam za zpetnou vazbu.
Ja jen to, ze i po meste mam spotrebu 5-6l. Pripada mi to jako by se na displeji zobrazovala ucinnot hybridniho system a ve skutecnosti by vubec nefungoval.

Tohle bych chtel taky dosahnout v chladnu 4 az 5 l. Ale asi je to tim, ze mas 16" pneumatiky.
Uvidim co se stane s 16" palcovymi pechovymi.

Ale jak rikam. Auto je to fantasticke a jine automobilky by se mohli ucit.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

To tě lituju mít ve městě spotřebu 5-6 litrů. Ten jeden litr vůbec neřeš, vždycky se najde někdo, kdo to bude dusit více než ty. S tím by se to v servisu vysmáli. Užívej si jízdu a nebrzdi provoz.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Odpovědět

Zpět na „Auris“