Výměna antény

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
nejsuzbrna
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 22.09.2011, 16:26

Výměna antény

Příspěvek od nejsuzbrna »

Zdravím všechny Toyotáky 8)
mám takový problém,nevím jestli se to tady už řešilo,ale včera během jídzy mi přestávalo hrát rádio(ztráta signálu).Když jsem na to koukl zjistil jsem
,že se mi ulomila anténa(zřejmě už byla načnutá)přesně v místě kde se dá anténa našroubovat.Nevíte někdo jak se dá anténa vyměnit-odšroubovat???koukal jsem i zevnitř,ale na stropě je jenom tapecírování a to pochybuji,že bych musel celé sundávat jenom k vůli anténě.
Jinak děkuji za rady a tipy.Vlastním Corollu Verso 2003,2,0 D4-D. :)
Uživatelský avatar
Jéňa
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 14.04.2014, 23:08
Bydliště: Morava

Re: Výměna antény

Příspěvek od Jéňa »

Celý tapec se sundávat nemusí :) Ze zadu od 5. dveří se vycvaká střešní tapec natolik , aby jsi tam prostrčil ruku s nářadím k matici patice antény . Měl by tam být vidět i konektor , který se odpojí od hlavního vedení antény , vše se vytáhne otvorem ve střeše a v opačném postupu se montuje nová patice . Doporučuje se pod horní dosedací gumu , co leží z vrchu na střeše nanést dokola silikon ( proti případnému zatékání vody do střechy ) . Tak snad jsem na nic nezapomněl :)
Přílohy
verso anténa.jpg
(75.33 KiB) Staženo 3370 x
Toyota Verso 1.8 / 108 KW / r.v. 2013
nejsuzbrna
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 22.09.2011, 16:26

Re: Výměna antény

Příspěvek od nejsuzbrna »

Super, děkuji za radu :) zítra se s tím pohraju a potom napíšu,jak se mi dařilo :lol:
nejsuzbrna
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 22.09.2011, 16:26

Re: Výměna antény

Příspěvek od nejsuzbrna »

Tak rádio už hraje anténa je nainstalovaná :) ještě jednou děkuji za radu :D
jade
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 22.09.2011, 12:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výměna utržené antény

Příspěvek od jade »

Zdravím, s dovolením využiji toto téma.

Už dvakrát jsem přišel o prut antény, a tak ten třetí jsem v závitu zalepil LOCTITEM. A to byla kardinální chyba. Tentokrát někomu nešel vyšroubovat a tak to vzal hrubou silou i s matkou a kusem držáku.

Dneska už vím, že je lepší kupovat stále nové proutky za pár korun než měnit celé těleso antény.

A tak se zeptám: Nemáte někdo rezervní patici antény (klidně i použitou, 86300B viz schéma výše) na prodej? Nebo nevíte, jestli se dá u Toyoty ještě sehnat, případně za kolik. Anebo dá se použít nějaká univerzální?

Díky za radu

COROLLA VERSO 2,0 D4-D 66kW r. v. 2004
Přílohy
Anténa.JPG
Utržený prut
(184.67 KiB) Staženo 3159 x
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Výměna antény

Příspěvek od Viper54 »

Zkusil bych některé vrakoviště např.http://www.toyota-vrakoviste.cz/ nebo http://www.autoland.cz/toyota
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Quinine
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 22.12.2011, 23:40

Re: Výměna antény

Příspěvek od Quinine »

Ahoj,

využiji tématu i když mám corollu 2004 (ne verso) a zeptám se jak postupovat pokud se mi pod bazí antény rozpadl gumový kroužek. Původně jsem si myslel, že je to prkotina a v servisu to vymění za pár minut. Bylo mi ovšem řečeno, že to se musí dát nová anténa a to stojí 6kkč.

Takže jsem to omatlal silikonem a zvažuji co dál. Vím, že se dá sehnat samotný kroužek, kde ovšem předpokládám, že to nepůjde nějak snadno navléct a stejně budu muset celou bazi nejprve odmontovat. Kroužek je druhovýroba z Polska a mám trochu pochybnosti, jak ten materiál zvládne teplotní výkyvy na černé střeše. Navíc rádio chytá signál jen ve větších městech a anténa je dost odrbaná, tak bude asi nejlepší sehnat originál anténu z nějaké demontáže. Protože existuje víc variant, které se liší konektory (zde nebo zde), tak to stejně musim rozebrat a zjistit, co tam je.

Zatím se mi po 20 minutách podařilo vytáhnout jen jeden hříbek ze tří v zadním stropním čalounění. Drží to tam jak přibité a nechci pomačkat čalounění okolo.

Proto mě zajímá podrobnější popis, co je všechno potřeba demontovat a jak nejlépe na to.

Dík.
Odpovědět

Zpět na „Verso“