páčky pod volantem - AYGO 2006

vše ohledně modelové řady AYGO -
Malá TOYOTA od Kolína
Odpovědět
Adam85
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2015, 13:28

páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od Adam85 »

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na jednu věc a sice - dá se nějak proměřit funkčnost páček pod volantem u Ayga 2006? Konkrétně mě zajímá páčka na ovládání blinků. Je k ní připojen konektor, u kterého mám spečené dva kablíky - konektor č. 12007 PIN 13 a 10. V chráničce jsou kablíky neporušeny. Na konci svazku - u konektoru u tachometru jsou opět spečené, konektor č. 12476 PIN 6 a 7 (je to zelený a žlutý kablík). Došlo k tomu takto: přestaly svítit zadní světlomety + osvětlení SPZ + osvětlení střed. panelu a budíku tachometru - šel jsem po pojistkách a byla spálená ta, která to má na starosti. Je to 7, 5A - koupil jsem novou, dal do pojistkové skříně na své místo (je to pojistková skříň na palubovce). Nastartoval jsem, zkusil zapnout světla a fungovalo to - všechno svítilo jak má. Ale asi během 10s. zapnutých světel kouř z podvolantu - ihned jsem auto zhasnul. Pojistka nebyla přepálená - ale vyměnil jsem ji za další a dojel domů. To vše bylo včera. Dnes při nastartování vše OK - otočení vypínače světel a světla fungovaly, ale po zhasnutí pořád svítily parkovačky a ovladačem světel to nešlo vypnout - to jsem posléze objasnil dotykem obnažených kablíků - při pohýbání kablíků u konektoru u budíku bylo po problému. Nicméně jsou oba kablíky spečeny a obnaženy. Když je nechám vyměnit u elektrikáře, tak se nevyřeší příčina a zajímá mě - mohl by být problém v té páčce s vypínačem světel a ovládání blinků? Že by hodila nějaký skrat, ten by odpálil pojistku - po výměně pojistky znovu zkrat? Kouř začal po zapnutí blinkru! Potom už jen spečené kablíky...hledám všemožně příčinu! Na ovladači jsem našel označení PA-GF30 a 17F001 - to je jen označení těch páček nebo je tam i nějaké relé??? Na googlu nemůžu nic směrodatného najít. Děkuju za případné rady!!!Adam.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od biscuit »

kdyz se ptas na jednu vec, tak nezakladej ctyri temata ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od aczasa »

A tak byl nedockavy a zmackl to ctyrikrat, protoze nutne potrebuje vedet co tomu je...... Susenko....
Back in Czech.
Adam85
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2015, 13:28

Re: páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od Adam85 »

Omlouvám se. Kousnul se zrovna internet a čtyři založená témata jsou výsledek...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od biscuit »

adame v pohode, my jsme tady takovi rejpalove. zejmena my s kurovcem (a par dalsimi) a na nikom a nicem nenechame nit suchou.


to co popisujes je takove divoke trochu, ale verim, ze zazitek byl jeste divocejsi. jestlize po vypnuti svetel zustaly stale svitit parkovacky, mohlo by byt specene rele. ale je to divne.

na packu to netipuju... spis me tak napada, nemohla byt nekde, treba v jednom ze zadnich svetel voda?
nejvic divne je, ze pojistka znovu neodesla. dal jsi tam spravnou hodnotu (ptam se jen pro jistotu :-) )?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Adam85
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2015, 13:28

Re: páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od Adam85 »

S těma parkovačkama je to už vysvětleno a sice, svazek kablíků mezi budíkem - tachometrem a páčkami pod volantem, na kterém se spekly ty kablíky (přesně: u konektoru přepínače blinkrů - pod volantem na levé straně a u konektoru u tachometru). Jak se ty dva obnažené kablíky dotkly, tak to svítilo pořád a musela se odpojit baterka - stalo se to právě mojí nastavající včera při dojezdu do práce. Pokud se pohlo s tachometrem a tím pádem se pohly kablíky, tak bylo po problému. Ale samotná výměna svazku kablíků není řešení - mám obavy, aby se to neopakovalo, tak je potřeba najít příčinu. Tu pojistku jsem samozřejmě vyměnit 7, 5A. Pořád mně vrtá hlavou, proč došlo už k tomu prvotnímu spálení pojistky a následné spečení kablíků pod volantem po výměně pojistky.

Zeptám se tak blbě - proč by měla být voda v zadních světlech? Na 99, 9% nebyla - neměl jsem je rozdělané. Jakože by v nich vznikl díky případné vodě nějaký zkrat? Všechno osvětlení zadních světel je ale v pořádku. Adam
Adam85
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2015, 13:28

Re: páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od Adam85 »

Tak problém vyřešen - nebyl to zkrat v páčce světel/blinkrů - byl to zkrat ve vedení k zadním světlům - byl tam kablík s prodřenou izolací a tam to dělalo zkrat. Takže víceméně blbost, ale byl problém to najít - naštěstí je už vše OK a jsem rád, že jsem nekupoval aktivně novou páčku...Díky všem za příspěvky! Adam
Viva
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 14.08.2017, 20:30

Re: páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od Viva »

Adam85 píše:Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na jednu věc a sice - dá se nějak proměřit funkčnost páček pod volantem u Ayga 2006? Konkrétně mě zajímá páčka na ovládání blinků. Je k ní připojen konektor, u kterého mám spečené dva kablíky - konektor č. 12007 PIN 13 a 10. V chráničce jsou kablíky neporušeny. Na konci svazku - u konektoru u tachometru jsou opět spečené, konektor č. 12476 PIN 6 a 7 (je to zelený a žlutý kablík). Došlo k tomu takto: přestaly svítit zadní světlomety + osvětlení SPZ + osvětlení střed. panelu a budíku tachometru - šel jsem po pojistkách a byla spálená ta, která to má na starosti. Je to 7, 5A - koupil jsem novou, dal do pojistkové skříně na své místo (je to pojistková skříň na palubovce). Nastartoval jsem, zkusil zapnout světla a fungovalo to - všechno svítilo jak má. Ale asi během 10s. zapnutých světel kouř z podvolantu - ihned jsem auto zhasnul. Pojistka nebyla přepálená - ale vyměnil jsem ji za další a dojel domů. To vše bylo včera. Dnes při nastartování vše OK - otočení vypínače světel a světla fungovaly, ale po zhasnutí pořád svítily parkovačky a ovladačem světel to nešlo vypnout - to jsem posléze objasnil dotykem obnažených kablíků - při pohýbání kablíků u konektoru u budíku bylo po problému. Nicméně jsou oba kablíky spečeny a obnaženy. Když je nechám vyměnit u elektrikáře, tak se nevyřeší příčina a zajímá mě - mohl by být problém v té páčce s vypínačem světel a ovládání blinků? Že by hodila nějaký skrat, ten by odpálil pojistku - po výměně pojistky znovu zkrat? Kouř začal po zapnutí blinkru! Potom už jen spečené kablíky...hledám všemožně příčinu! Na ovladači jsem našel označení PA-GF30 a 17F001 - to je jen označení těch páček nebo je tam i nějaké relé??? Na googlu nemůžu nic směrodatného najít. Děkuju za případné rady!!!Adam.
Adam,kde presne najdem poistkovu skrinku na palubovke?? :)
Odpovědět

Zpět na „AYGO“