Zrcátko

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Zrcátko

Příspěvek od Tomiq »

Ahoj kolegové.
Včera nějaká nadsvině urazila manželce levé zrcátko. Háži tedy do placu několik dotazů:
Nemáte někdo navíc levé zrcátko, které byste levně přenechali?
Nevíte, kde se dá sehnat pouze sklo? plast bych zalepil, ale skla jsem našel jen na všechna jiná auta.
Máte někdo zkušenosti s úpravou zrcátka z Angličáka. Poláci je prodávají za pár šupů. Když se vymění vnitřek, získám asi správný úhel, ale zrcadlo asi stejně bude mít jiné zakřivení .
Dík za nápady.
Kořen slova Toyota je Toy!
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Zrcátko

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Zrcátko

Příspěvek od Tomiq »

Dík. Takovouhle radu jsem zrovna nepotřeboval :P
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zaki1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26.03.2016, 07:13
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátko

Příspěvek od zaki1 »

No ono to sklo bude stejné jako u angličáka . Zrcátko je rovné a ne vypouklé aby to měnilo nějaký úhel pohledu . Jiný je ten pajšl v tom zrcátku . Ono je to otočené . To co mají oni v levo , my máme v pravo .
Toyota Celica T23 2001 USA Automat Obrázek

Toyota Previa II 2003 115 Kw 2AZ-FE Obrázek
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Zrcátko

Příspěvek od Tomiq »

Už jsem sehnal na Ebay pouze sklo. Vypouklé trochu je, ale pravé i levé stejně. Bál jsem se, že to bude jiné, páč psali "left passenger"
Ještě musím odřezat původní, nalepit to nové. Máte někdo tip, čím to lepit? dali k tomu oboustranku, ale ta si myslím nepovede moc dobře teplo. Chtěl jsem zkusit Mamuta. A plastový kryt fteřiňákem.
Každopádně až se mi to povede, sdělím zkušenosti ostatním.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zaki1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26.03.2016, 07:13
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátko

Příspěvek od zaki1 »

Však tam vedení tepla nepotřebuješ , to vyhřívání je přímo na tom slíčku . Zapojuješ tam i konektory . Mamut ten to udrží v pohodě , i ta 3M páska co k tomu mají oni . Ale ten sekunďák bych asi nedával , dal bych tam dvousložkáč , protože sekunďák s vodou dlouho nevydrží . To není lepidlo na venek .
Toyota Celica T23 2001 USA Automat Obrázek

Toyota Previa II 2003 115 Kw 2AZ-FE Obrázek
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Zrcátko

Příspěvek od Tomiq »

Právěže to z Ebaye je jenom sklo. Musel jsem odlepit zbytky rozlámaného skla z vyhřívací fólie, očistit. Pak jsem to celé napatlal Mamutem, přitlápl na vyhřívací fólii a pak na držák. Před nacvaknutím zpět jsem ještě natlápl Mamuta na zlámané packy. A ještě jsem slepil venkovní kryt.
Na vrakáčích chtěli za použité zrcátko 2800,- . Sklo vyšlo na 6 liber a 5,5 shipping.
To zakřivení je u levého i pravého stejné, takže z angličáka pasuje. Ale ten vnitřní mechanismus je u angličáka jiný, páč je tam jiný úhel.
Myslím, že by se s nějakou amatérskou úpravou dalo použít i to angličácké, co prodávají Poláci za pár šůpů.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Previa“