2JZ GTE SWAP do Lexus IS200/IS300

vše ohledně modelové řady Supra
Odpovědět
Alex9791
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02.03.2017, 22:13

2JZ GTE SWAP do Lexus IS200/IS300

Příspěvek od Alex9791 »

Ahoj všichni, připravuju se na koupi výkend auta, mám v merku Lexus IS200 nebo IS300 (Toyota Alteza)...
Zatím se snažím posbírat co možná nejvíce informací hlavnš ohledně SWAPu, jde o to že mám pár otázek a potřebuji pomoc od lidí z oboru, vzhledem k tomu že chci bezpodmínečně pohánšt ten lexus motorem 2JZ GTE přes manuální převodovku, tak se ptám tady u vás majtelů Toyoty Supry.
PROSÍM o rady :)

1. Co bude lepší ? koupit Lexus IS200 nebo IS300 ? ta IS300 už má sice motor 2JZ ale bez přeplňování, což by znamenalo stejnak obrovskou porci práce a složité shánění ECU, převodovky atd atd.. sám nevím co všechno (proto vás taky obtěžuji)
já zatím myslím že je lepší koupit IS200, vykuchat ho a koupit komplet 2JZ GTE, pokud možno s převodovkou a ECU a ostatníma věcičkama... :?: :?: :?:

2.na kolik zlaťáků přijde 2JZ GTE v dobrém a kompletním stavu ? pro začátek bych z něj nechtěl hned tahat 1000000 HP ale stačí základ + časem základní úpravy až to bude fungovat v autě..

3. když se ten motor (NA) montoval do IS300 tak by asi měl bez potíží padnout i do IS200 ne ? auta jsou totožný pokud se nepletu.

4. nevíte o někom kdo by tuhle záležitost podnikal u nás ? a měl nějáké rady ?

5. jak je to s pohonem ? Diferenciál, kardan, atd...

6. pokud nebudeme teď řešit auto, je možný tuhle stavebnici sehnat třeba do 150000,- nebo 200000,- (jen komplet swap + naladění)

děkuju za reakce a poprosím o schovívavost, na fórech nejsem kdo ví jakej expert a tak jsem založil možná zbytečné téma ale potřebuji odpovědi, věřím že komunita Toyoty mně nesežere zaživa :D
PS.: Supra není auto podle mojich představ, je hezká ale osobně mám raději ten Lexus (SORRY) a chtěl bych to pojmout jako renovaci auta, takže to stejně rozeberu, tak proč tam rovnou nenacpat stroj na zábavu :D :bomb:
Uživatelský avatar
rodriguez
Řidič
Příspěvky: 208
Registrován: pát 13.10.2006, 18:51

Re: 2JZ GTE SWAP do Lexus IS200/IS300

Příspěvek od rodriguez »

Různé stavby a přestavby umí velice dobře Kageki Racing, mají asi největší zkušennosti z motory 2JZ v ČR, motor ti sežene Idaho.
Corolla 1.6 G6 již prodaná , Supra MKIV TT Targa, Avensis T22 1.6, Avensis T22 2,0 D4D, BMW E60 530d, Land Cruiser HZJ78
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2JZ GTE SWAP do Lexus IS200/IS300

Příspěvek od zmaxxx »

Ahoj.

V IS200 je motor 1G-FE, takže swap, na rozdíl od IS300 (2JZ), nebude jen záměna motoru. Převodovku má IS200 taky jinou.

Aneb - vše jde swapnout, ale s IS300 budeš mít polovinu práce (budou sedět držáky motoru, poloosy, převodovka,...).
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: 2JZ GTE SWAP do Lexus IS200/IS300

Příspěvek od Pavo.B. »

Asi nejvíce informací dostaneš od Britů na facebook stránce o ISkách, přestaveb dělají dost, protože u nich je to legální. Hotové kousky se tam dají taky sehnat celkem levně s pravostraným řízením, tak by možné nebylo od věci dotáhnout a přehodit do levostraný - tam by se předělávala možná jen kabeláž, nevím ...

Já bych tam dal 1UZ kdyby to bylo možné u nás zlegalizovat za rozumné peníze, V8 za to stojí :mrgreen:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 2JZ GTE SWAP do Lexus IS200/IS300

Příspěvek od Idaho »

At si vybereš cokoliv, pokud nejsi Rokšíld tak to u nás nezlegalizujes, ale na to jsi se asi neptal.

Co se týče pořizovačky - určite bych šel cestou 2JZGTE motoru spíše než oturbením 2JZGE byt se to zpočátku zdá levnější.
Pořízení 2JZGTE začíná na cca 55tis za holý motor bez ecu a kabeláže stav - jak se povede, radeji vozíme celé halfcuty - pulky aut - z toyoty Aristo ( GS300 pro jpn ) v tvém příade bys mel vše včete uložení motoru. problém je že v manuálu se sehnat takřka nedá akže swap převodovky.

Většina prodejcu ti bude cpát "motor ze Supry MKiv" ale pokdu bude holý pod 90-100tis je to fake ( bastrojený vč ecu akabeláže cca 150-2000tis dle stavu a převodovky ) a motor pochází práve z Arista - co to pro tebe znamená ? reálný výkon je "pouze" cca 280PS, menší turba, menší vsřiky jinak je ( z tvého pohledu užitnosti ) totožný.

Takže pořizovačku máme, co servis? Rozvody, tesnení vík ventilu, přetesnení vany, svíčky, rozvody, vodní pumpa a jsi podle stavu mezi 10 a 20tis podle toho kde budes nakupovat. Duležité je si uvědomit že každý takto pořízený motor je loterie, nikdo t na nněj nikdy ned áruku jelikož poste eví co s ním muže být, jediné co vetsinou získáš je zaruka "na první start" a s tím musíš počítat. Dodáváme jak motory "oživené" tak i kompletne repasované - zde už je cena ale uplne jinde :(
Motor jsme schopni dodat i "na klíč" - na videu na linu níž je moto rpřipraven zákazníkovi na zástavbu do E36 pro denní použití při zachování všech komfortních funkcí daného vozu.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/zfKvQ-1THi8
Fotky najdes v galerii na nasem FB profilu ( DICompRacing )
Odpovědět

Zpět na „Supra“