Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od TomasGT20 »

K hybridu..... na to nejsou penize, v nejakem clanku jsem cetl ze se zacne hybrid vracet az kolem 160 000km +-

Chci 1.6, MT,executive
Musim mit kombik a nechci turbo a za ty prachy co je auris, nesezenu nic, mozna v holobytu koncern a nebo korejce a to nechci.
Otazka je jak moc budu sklamany. Mam auto z 94 a ted jeste berlingo. Snad by auris mel byt posunem v pred a to dost i s vyse vypsanyma chybama.
Byl jsem si auto projet, jenze z kratke jizdy tolik clovek nepozna ty nedostatky.

Beneold:
Odkladaci misto..na to jeste mrknu
Nemam rady kryty motoru, cim vic videt tim lip :)
Radio..to pro me neni nejak dulezite, jelikoz vsechny auta co mam ted rvou jako krava a zadny pozitek z audia tam neni. Staci kdyz to hraje tak ze to slysim trochu
Perzonalizace auta? V mych dosavadnich autech zadna neni :D
Ty podbehy bych musel zkusit, ale kdyz jsem s aurisem jel, tak kaminky nebyly a toto by me asi stvalo.
Vetsina veci neni prioritnich, ale chapu ze pro tebe to treba dulezite je.

Auris je nizsi stredni trida a tak k tomu i pristupuju. Je jasne ze chyby budou. Kdyz jsem jel ted v passatu 2017 2.0 TSI, tak to bylo samozrejme o necem jinem, celkove zpracovani, pohodli, vykon, ale zase temer 2x drazsi.

Ja treba vubec neresim zadni sedadla, zda je tam mista malo nebo moc. Deti nemam, v zadu nikoho velice nevozim a jestli deti nekdy budou tak nez vyrostou auris uz asi nebude.
Prioritni je pro me, pohodlny podvozek, nemusi byt ani nejak akcni nebo sportovni, na to mam jcelicu, ne moc hluku v aute, 6 rychlosti, bezpecnost a jak jsem psal atmo a kombik.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od David P. »

Tak to budeš spokojen...
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Tak ak musí byť atmobenzín a kombi, to veľa áut už takých niet. A v cene aurisa s porovnateľnou výbavou... no fakt si spomeniem azda len na Ceed a i30.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od zzjosef »

Tak včera namontovány OZ ENVY 8 x 18 - 225/40
Auris 1,6 M 2013
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od David P. »

foto prosím :-)
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
marcelstehlik
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24.04.2016, 21:39

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od marcelstehlik »

TomasGT20: inak taka moja rada, ak ides do noveho auta, ber automaticku prevedovku, nie manual. Robi mi to menej, ale stale to citit, ten smrad zo spojky, ked sa pohynam v strmom kopci na rucnej. Mal som Octaviu I a Octaviu II, mohol som stat v akom kolvek kopci a nic. Tu je strmsi kopec, trochu pridas na plyn a uz to citit a to sa fakt snazim z celich sil pohynat setrne. Tu v BB je taky strmsi kopec, kde musis dat prednost, vzdy ma to vytaca. Samozrejme ten debilny system, ktory ti ma pomoc, ked si v kopci, raz ide, raz nie. Mimochodom kamarat ma novu Jettu a tiez som zacitil smrad zo spojky ked bol v kopci. Takze kvalita je proste v dnesnej dobe vsade na hovno, len aby to "pekne" vypadalo ked sa predava.
Moja rada, jednoznacne do automatickej prevodovky a vyberaj si auto podla toho, aku velku ma zaruku plus aky mas pocit z neho. To ze je Toyota etalon kvality uz davno neplati, je tam plno vyslovene skolackych chyb, ktore uz rozobrali ostatni tu na fore: nekryta cast motora (nastastie 1.2 ju ma krytu o daco lepsie ako 1.6), ubohe stretavacie svetla, ked stiahnes okna po dazdi, tak kvapky ostanu na okne, musis nosit zo sebou handricku, multimedialny system robeny principom, aby tam aspon nieco bolo. Mas TMPS snimace tlaku pneumatik, co je ten "modernejsi" sposob merania, ale nedozvies sa, ktore koleso je sfuknute, musis ako cicimbruk merat kazde jedno (kolegov hyundai, co stal o dve tisicky menej to ma!!!).
Toyota Auris 2016 1,2 Trend+
Uživatelský avatar
asteroid
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pát 08.04.2016, 18:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od asteroid »

Tak to já jsem spojku ještě necítil. K baráku to mám do pěkného kopečka, ve vratech rozjezd s prokluzováním spojky, na horách jsem auto v zimě také dost potrápil a spojka ok.. 8)
Hill holder funguje tak jak má.
Nekrytá část motoru? Stačí srovnat s ostatními automobily v této cenové relaci a rázem zjistíš že Auris je na tom velmi dobře, jak s okrytováním motoru, tak i podvozku jako takového..
MM systém by mohl být lepší, ale BT funguje, USB přehrává a to mi stačí..
Světla podle mne nevybočují z průměru - dostačují.
TMPS už musí být v každém autě, já osobně v zimě jezdím na plecháčích kde je nemám, takže indikaci neřeším..
Samozřejmě jsou tu i věci které mne vadí - stírací gumičky na oknech, trochu věší hluk od podběhů, horší zadní reproduktory.
Ale za mne celkem OK, lepší bych si za stejné peníze rozhodně pořídit nemohl..
Auris TS 1,6 2016
Obrázek
marcelstehlik
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24.04.2016, 21:39

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od marcelstehlik »

Keď sa pohýnam do kopca na nožnej, smrad necítiť, ten cítiť len keď sa pohýnam s ručnou. Aké máš staré auto asteroid? Pretože tu sa niekde písalo o tom, že v starších typoch si musel zatlačiť brzdu do podlahy a tým si ten systém aktivoval, bohužiaľ v nových to funguje automaticky a nie vždy to auto vyhodnotí správne. Niekedy sa zapne, keď nemusí a zas keď by som to uvítal tak to ignoruje, našťastie sa v 99% pohýnam nožnou, mňa trápi to 1%. PS: skús ísť do krytej garáži, ktorá ma viac poschodí a zastať na tom strmom kopci, či to zafunguje a pohneš sa bez problémov.
Toyota Auris 2016 1,2 Trend+
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od TomasGT20 »

Diky za odpovedi

marcelstehlik:

Automat nechci, nebavi me jizda s automatem, jedine manual.
Pokud smrad citis jen pokud pouzivas rucni brzdu, tak to neni problem spojky ne? Ale spis paken. Zkus tu rucku vic pouzivat. Na starem aute jsem delaval treba to ze jsem pomalu jel a mel jsem rucku mirne povytazenou tak abych s ni mirne brzdil a abych ji trosku rozhybal, protoze rucni brzdu moc nepouzivam. Ujel jsem tak par metru a obcas opakoval, bylo mi to i doporuceno servisakem. A nebo vyuzit sluzeb servisu ?

Ten asistent rozjedu do kopce jde vypnout ? nepotrebuji ho, rozjizdim se pres rucku.
TPMS- pokud prezuji na zimni, tak ty senzory nejdou vytahnout z letnich a prehodit to na zimni ?
Kola si kontroluju sam, elektronice moc neverim, ale kdyz chce clovek nove auto, tak nema sanci se ji vyhnout
Na svetla jsem slysel samou chvalu, bi-led pry sviti super.
To stirani oken by me asi stvalo.
Je tu nekdo kdo ma auris 2017 a mohl by napsat zda tam ty gumicky uz jsou ?
Neptali jste se v servise zda by dodatecne sly ty gumicky na auto dodelat ?
Na hudbu nejak zvlast vysazeny nejsem, v zadu nikoho nevozim, kdyz to bude hrat ve predu bude mi to stacit.

jak pise asteroid, tak za ty penize nic lepsiho sehnat nejde. Nic jsem nenasel, kdyz nechces turbo a korejce, tak zbyva jen toyota.
Jeste jsem se dival na hondu civic tourer, ale cena je vyssi a uz se nevlezu do limitu a je jeste hur vybavena jako auris
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
asteroid
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pát 08.04.2016, 18:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od asteroid »

marcelstehlik : na ručku jsem se letošní zimu na horách rozjížděl dost často - jezdím na lyže a sněhu na silnicích bylo dost.. A spojka ani ťuk..
Auto mám rok, takže hill holder funguje automaticky. A pokaždé když vycouvávám ze dvora mne zastaví a musím těch pár sekund počkat, než sám povolí..

TomasGT20: Když jsem auto vybíral, tak Civic tourer byla také jedna z alternativ, jen se mi v interiéru moc nelíbil..
TMPS jdou vyndat a přehodit, na zimu mám obuté plecháče, tak to nemíním řešit a prostě mi svítí kontrolka... Jak píšeš, jsem také zvyklý kontrolovat si tlak v kolech sám a elektroniku k tomu nepotřebuji..
Ty gumičky nevím, myslím že takhle je to řešené už od výroby - při stahování okna sklo od gumičky trochu "odskočí" a pak jede dolů...
Auris TS 1,6 2016
Obrázek
marcelstehlik
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24.04.2016, 21:39

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od marcelstehlik »

Tomas:
rucnu pouzivam len ked stojim na mieste a mozno tak raz mesacne ked idem z Foncordy do toho debilneho kopca :) za chvilu pojdem na prvu servisnu tak uvidim co mi povedia v Toyote. Kiez by to bolo len brzdami a nie spojkou. Ako hovorim, v minulych autach (starsich) som sa bezne pohynal rucnou bez ziadnych dodatocnych systemov a nebol nikde problem.
TPMS snimace idu prehodit na zimne s tym problem nie je. Problem je, ak budes chciet mat na leto 16cky a na zimu 15cky na diskoch. V tom pripade musis kupit dalsie 4 snimace co činí s robotou cca 200 - 250€. Samozrejme mozes jazdit aj bez nich, otazne je, ci by potom s tym nemala problem poistovna pri dobravnej nehode. Ja by som skor uvital meranie tlaku ako to ma kamarat v Rapidke, tam sa to meria nejako cez otacky motora a porovnava sa to s otackami kolesa na kazdej naprave, presne princip neviem, podstatne je, ze nemusi ziadne debilne snimace kupovat.
Aby som Toyotu zase len nehanil, velka vyhoda je absencia start-stop systemu. Clovek si to nejako extra neuvedomuje pokym neprestupi do ineho noveho auta a taktiez, ze este ma klasicku rucnu a nie tu elektronicku. Takze asi tak, Toyota je ako manzelka (priatelka) sem tam ta naserie, ponadavas si v duchu ale i tak ju milujes :D
Toyota Auris 2016 1,2 Trend+
Uživatelský avatar
BART_CZ
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 26.01.2017, 14:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od BART_CZ »

Dobrý den všem jsem čerstvým majitelem Auris TS HSD 2014 a mám dva dotazy.
1) Jak vypnout automatické sklápění zrcátek ?
2) Jak smazat bývalému majiteli párování telefonu.

Předem všem děkuji za odpověď :)
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od LukassH »

Spätné zrkadlá sa tu už niekde písali, u mňa to funguje asi tak že stlačíš naraz na pár sekúnd tlačitko "manuálneho sklápania zrkadiel" a šípku hore na tlačidle ktorým nastavuješ ich polohu (sú hneď pri sebe na ľavej strane pod volantom). Podmienkou je že nesmieš mať klúč v zapalovaní.
Snáď som to nenapísal ako maďar :)
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Uživatelský avatar
BART_CZ
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 26.01.2017, 14:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od BART_CZ »

Diky jen mam bezklicove startovani tak mam mit vypnuto, pokud to chapu dobre.
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od LukassH »

Zrejme ano, skratka len odomknes auto a otvoris dvere aby si sa dostal k tym tlacidlam :) so startovanim nic robit nemusis
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Odpovědět

Zpět na „Auris“