Koupě Corolla Verso

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Koudy13
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: sob 04.02.2017, 08:49

Koupě Corolla Verso

Příspěvek od Koudy13 »

Ahoj,
byl jsem rozhodnutý pro koupi Corolly Verso 2,2 a chtěl jsem se zeptat jestli po roce 2007 byly nějaké 100 kW verse bez filtru PDF?
Případně jak to poznám. A dočetl jsem se že u těchto motorů s obsahem 2,2 docházelo často k závadám vstřikovačů, EGR ventilů a později i k tlakování do vodního okruhu. Bývají tyto závady časté? Nebo se raději tomuto obsahu vyhnout?
Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
spachal
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: pát 11.12.2015, 00:47
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Koupě Corolla Verso

Příspěvek od spachal »

Mam Verso z konce roku 2007 a nastesti k zadnemu filtrovani pevnych castic u me nedochazi, filtr neni ve vybave :]. Takze ano, najisto nejaka Versa bez DPF existuji.
Kdyz jsem pred rokem auto vybiral, vetsina nazoru byla takova, ze tento motor je vcelku spolehlivy. Rocni zkusenost je malo, ale zatim to muzu potvrdit, jedine, co bylo zatim nutne udelat, byla vymena zhavicu (tri ze ctyr vadne), v -12°C jsem nenastartoval .. Snad ta spolehlivost vydrzi i nadale :]
Toyota Corolla Verso 2.2 D-4D Sol 100kW, 12/2007
palcany
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: úte 08.04.2014, 21:15

Re: Koupě Corolla Verso

Příspěvek od palcany »

Ahoj,
sice nemám skušenost s tímto motorem po roce 2007, ale můj otec má verso 2006, ještě má zadní světla rozdělená do tří jakoby kruhů, tuším že právě po roce 2006 se ty světla změnily v tom smyslu že se blinkr přesunul dopostřed a změnil tvar na obdélník.
Nicméně, táta auto koupil jeté před 5 lety, dnes má najeto skoro 300 tis. a žádná závada se nevyskytla. Je pravda že měnil jeden vstřik a žhavičky, jinak ale jen provozní věci.
Já sám měl Avensis z roku 2006, stejný motor, měli jsme ho jen rok, pak jsme koupili nové Verso co se nám narodil druhej prcek a Avík musel bohužel pryč. Za tu dobu nebyla jediná závada, najel jsem s ním asi 20 tis. celkem měl najeto přes 180 tis. Kdybych nemusel, nikdy bych ho neprodal. Pro mě je ten motor skvělej.
Bohužel ti nedokátu poradit jestli rok 2007 má DPF, ale zkrze kvalitu bych ten motor dopručil.
Já měl právě zato, že ty Versa s "novými" zadními svetly ty DPF mají, tedy po roce 2006 FL, ale jak píše SPACHAL, který ho má tak asi ne všechny.

Přeju šťasnou ruku při výběru.¨

Petr
Toyota Verso 1.8 Valve Matic, 2013
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Koupě Corolla Verso

Příspěvek od udo »

Pokud se dobře pamatuju, tak oficiální český dovoz byl před modelovým rokem 2008 (změněná přední maska a zadní světla - ty zmiňované obdélníky) vždycky bez DPF, od něho pak vždycky s DPF, zatímco na Západě to do té doby byla volitelná výbava. Ověřil bych to u konkrétního auta, v elektronickém servisním manuálu u dealera by to snad mělo vyjet.
Vstřikovače byly naopak bolest prvních ročníků, pak cca 2007-2008 se to myslím postupně zlepšovalo na běžnou úroveň. Ale stejně záleží kus od kusu, já měl tu první verzi a 10 let/100+ tis mi vydržely. V rámci toho (nijak závratného provozu) můžu potvrdit, že při neidiotském zacházení je ten 100kW motor (a vlastně celé auto) bez problému, řešil jsem jenom pár banalit.
EGR pokud vím nic abnormálního - tedy problémy jenom při enormně poskakovacím provozu, při běžném mixu s převažujícímu jízdami nad půl hodiny v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „Verso“