Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od MGRR »

švihák píše:MGRR, já měl Range Rover V8 a mohl bych vyprávět. V mobilu jsem měl číslo na odtahovku...
Mel jsem soucastne RR naftu i V8 benzin. Projit si tim autofanda musi...
Jeden RR parkoval v servisu stale, ten druhy obcas jezdil, ale nekdy tam byli oba dva :)
Pak to vyresil Land Cruiser 4,2 krasy pobral proti RR, asi jako Prius II. vs. Avantime, C6, DS5, Thesis, ale spolehlivost uzasna. Jeden RR jsem musel sesrotovat, ten druhy si koupil dalsi nepoucitelny fanda s modrou krvi :)
Toyoty Prius, Lexus LS400, LS430, LS460, Land Cruiser 100 a 200, Ssangyong import original autoteile Korea
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od PetrPH »

Priusa mám zatím chvíli, takže se žádnou delší vzdáleností pochlubit nemůžu, jen Praha - Karviná. Nicméně je to první auto, kde jsem radši jako spolucestující, než řidič. Pohodlné je, nijak me neunavuje, až na řízení. Podvozek je tuhý, ale řízení mi příjde nepřesné, pořád nějak musím korigovat směr. Geometrii mám seřízenou, pneu nafoukané a vyvážené, takže to podle mne bude vlastnost auta, resp. má předchozí auta v tom byly asi vychytanější. Být to řízení přesnější, tak jsem spokojený.
Prius II 2008
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od MGRR »

To rizeni jsem mel na jednom z nich podivne taky, ale dali se nove pneumatiky a vse bylo OK. Je fakt, ze jsme 2x predelavali sbihavost.
Toyoty Prius, Lexus LS400, LS430, LS460, Land Cruiser 100 a 200, Ssangyong import original autoteile Korea
sy242
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 02.10.2014, 21:07
Bydliště: Praha

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od sy242 »

Podvozek není tuhý, je příjemně měkký, a řízení je zcela v normálu, auto skvěle drží směr, jak lze od rozvoru 2,7 m očekávat. Jaký máš ročník? Já jen že v recenzi na autorevue.cz, z roku 2005, si na tuhý podvozek autor stěžuje, čili se jeho nastavení asi pak změnilo.
Prius II 2007
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od švihák »

Já třeba na priusech jezdím radší s 15" kolama, ale teď mám 17" a trochu jsem jim ubral vzduchu. Řízení nemůžu nic vytknout. Hodně ale záleží na pneu. Tady doporučuji jedině Michelin Pilot nebo ES.
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od švihák »

MGRR, zmiňuješ Avantime. Ten jsem měl taky. Nádherný vzpomínky! :inlove:
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od PetrPH »

Mám rok 2008, pneu 16" Michelin Energy Saver. Předtím jsem měl např MG ZR, což je malý ostrý hatchback už továrně tuněný, tam jsem mel 17", dokonce run-flaty a přišlo mi to tuhé podobně jako Prius, což bych rozhodně nečekal. Resp. subjektivně bych řekl, že Prius se mi zdá koncernově tuhý:( A řízení, to se mi asi právě zdá ve srovnání s MG, kde bylo hodně ostré a šel cítit pěkně přenos silnice, ve vyjetých kolejích to chtělo mít dost silné ruce. Prius má řízení prostě tupé, což by mělo působit méně únavněji, ale je tupé ve stylu, že kdybych neměl udělanou geometrii v autorizované Toyotě, tak bych se hádal, že tam je někde vůle apod.
Prius II 2008
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od MGRR »

švihák píše:MGRR, zmiňuješ Avantime. Ten jsem měl taky. Nádherný vzpomínky! :inlove:
Vim :) takova auta uz nebudou...
Tak 2x rocne se kouknu... :)
http://suchen.mobile.de/auto/renault-av ... els=PETROL
Naposledy upravil(a) MGRR dne sob 25.07.2015, 19:56, celkem upraveno 2 x.
Toyoty Prius, Lexus LS400, LS430, LS460, Land Cruiser 100 a 200, Ssangyong import original autoteile Korea
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od MGRR »

švihák píše:Já třeba na priusech jezdím radší s 15" kolama, ale teď mám 17" a trochu jsem jim ubral vzduchu. Řízení nemůžu nic vytknout. Hodně ale záleží na pneu. Tady doporučuji jedině Michelin Pilot nebo ES.
Jak jsem zase zacal az 3x tydne jezdit DE/CZ, beru si na cesty radeji Prius II. Ma 16" kola a podle mne je proti Priusu III. na CZ necestach pohodlnejsi. Rizeni je OK, ma sice kolem stredu takovy nepatrny nereagujici vakl, ale to je proste jeho vlastnost... elektricky posilovac/prevod.

V Nemecku jsou na Priusu III. 17" kola super, rovne cesty jsou vazne rovne :) ale jak prejedu hranice do CZ, je to drncave peklo-17"kola a uskakuje.
S Priusem II. na 16" (2004 120.000km) mam v CZ nejak vetsi pohodli, podvozek je vazne prijemny, houpavy, nejde nikdy na doraz, pritom v rychlych zatackach i rozvlnenych drzi az to nechapu a to musim jezdit celorocne na zimakach, protoze jezdim i pres hory. Tady 20*C, tam po ranu nekdy naledi, v Praze zaprsi, tam zasnezi :)

Hlavni duvod proc sem jezdim radeji II. je, ze mi auto v CZ potlucou, poskrabou ze vsech stran a nevadi mi to tolik jako u III. (cena auta)

U III. jsem vzdy rval... a co je mi to platne, kdyz nekteri Cesi nechapou proc... (ze mam diru ve svych dverich od jejich dveri)

Jedny 17" kola mam v garazi navic.
Toyoty Prius, Lexus LS400, LS430, LS460, Land Cruiser 100 a 200, Ssangyong import original autoteile Korea
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od MGRR »

sy242 píše:Podvozek není tuhý, je příjemně měkký, a řízení je zcela v normálu, auto skvěle drží směr, jak lze od rozvoru 2,7 m očekávat. Jaký máš ročník? Já jen že v recenzi na autorevue.cz, z roku 2005, si na tuhý podvozek autor stěžuje, čili se jeho nastavení asi pak změnilo.
Ja tech hybrobenzinovych popelnic mam vic, ale nejradeji mam Priusy II.
Treba ten ktery psal recenzi uz mel stare auto podvozkove tak vylitane (houpacka, tlumice nefunkci), ze i kdyby si koupil Lincoln bude pro nej tuhy :) Ono staci u Priusu strasne malo... duverovat merakum tlaku pneu u benzinky a je z auta priserna koza.
https://www.google.cz/search?q=meric+tl ... =312&dpr=2
https://www.google.cz/search?q=meric+tl ... E1T7vBM%3A
Vyplatj se investovat 150kc do komunistickeho cerneho meraku ktery se stale prodava a ridit se podle nej. Je to obrovsky rozdil. Staci nafouknout podle nej 2,4 projet se, ufouknout na 2,3 jezdit treba tyden obvyklou trasu a pak ubrat, nebo pridat. Ja mam 2,3 a jsem spokojeny. Dela to vazne hodne... malo kdo vc. profesionalnich pneuservisu ma opravdu dobry merak... za penize se uz dnes ani kvalita nekoupi.
Toyoty Prius, Lexus LS400, LS430, LS460, Land Cruiser 100 a 200, Ssangyong import original autoteile Korea
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od lajdak.miki »

švihák píše:Já třeba na priusech jezdím radší s 15" kolama, ale teď mám 17" a trochu jsem jim ubral vzduchu. Řízení nemůžu nic vytknout. Hodně ale záleží na pneu. Tady doporučuji jedině Michelin Pilot nebo ES.
ja mám len 17" a skúšal so im ubrať vzduchu.dlho som to však nevydržal na načich necestách dostávali disky riadne zabrať a nemal som nervy čakať na to kedy poškodím disk .letné pneu mám contisportcontact 5 tie su dosť tvrdé,ale držia.zimné nokiany sú podstatne mäkšie,ale je to poznať hlavne pri brzdení a ani v zákrutách si nemôžem dovoliť to čo na letných
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od esprit »

Nejvíc jsem ujel 1177 km do Nizozemí v PII. Překvapivě úplně v pohodě. Možná taky díky kuličkovému potahu, který mám, ale určitě díky tempomatu a automatu. Jeli jsme 4 + plný kufr, takže vysoké otáčky a spotřeba vysoká. Lepší by byla 1.8. Dokonce se mi stalo, že mi tempomat sám od sebe vypnul. Později jsem se v manuálu dočetl, že pokud se rychlost odchýlí od nastavené o nějakou hodnotu, tak se tempomat automaticky vypne. Ale ten šok, když vám v kopci začne auto rapidně zpomalovat, jak kdyby došlo palivo či se motor porouchal.
Uživatelský avatar
PALO-Prius
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: pát 03.10.2014, 05:29
Bydliště: Bratislava - Ruzinov / Finsko - Rauma

Re: Kolik jste nejvíce ujeli s Priusem?

Příspěvek od PALO-Prius »

Rekord mam v jeden den 1420km z Figeholmu (SWE) do Nemecka (Erlangen) po susi na skolenie s bratom v nasej PIII. Kedze prerabali zo 2-3 dialnicne useky v lete, tak sme bludli po krajine a vyhybali sa zapcham :) Isli sme aj cez "tankove" pole, takou malou cestou...no otras, Prvych 1000km v pohode a potom sa to od Hanoveru zosypalo a miesto planovanych 15h to bolo 17h cesty v Priuse s nie vela zastavakmi, kedze sme uz nestihali...
Inak 600km som daval kazdy druhy vikend a raz cas tu 1000ku z BA do Hamburgu v pohode. Druhy rekord bol z Ruamy (FIN) do Varsavy (cez pobaltie, Talin, Riga atd) nejakych 1230km potom druhy den uz z Varsavy do BA bol kusocek :)
Na sedacky nemozme povedat nic zle, tak ako aj na pohodlie za volantom. Chyba uz len adaptivny tempomat, snimanie jazdnych pruhov, znaciek, rychlost a bude to uplne do pohody... To az v dalsom uz plne EV aute...
Přílohy
mapka.png
(194.1 KiB) Staženo 1674 x
Prius III 2010 Excutive, seda metaliza
http://moje.auto.cz/PALO-Prius/priusik.html
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Prius“