Světlomety

vše ohledně modelové řady Camry
Odpovědět
PetrSlepicka
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 27.12.2016, 15:35

Světlomety

Příspěvek od PetrSlepicka »

Rád bych se zeptal, jak rozlešťujete světlomety? Na http://kralmotoru.cz/media/renovace-a-l ... bni-pastou jsem narazil na tip, je leštit pomocí zubní pasty, nejdřív jsem se tomu zasmál, ale pak jsem si říkal, že když se tím čistí šperky, tak proč ne světlomety. Zkoušel to někdo? Nemůže se tím něco poničit? Nebo zná někdo šetrnější způsob? Mám je už hrozně zažloutlé, ale do servisu s tím nechci.
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Světlomety

Příspěvek od indet »

Existuje set od 3M. Bohužel po 2letech to bude to samé.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od zmaxxx »

Zubní pasta je jemný brusný materiál, stejně jako jiné výrobky. Problém je v tom, že UV působí dále, a tak ten plast zase "zmatní". Tedy, pokud to nepřestříkáš průhledným lakem s UV filtrem. Ale v tom případě bych nebrousil zubní pastou.

Jinými slovy: zubní pastu leda před prodejem auta - aby auto pár týdnů hezky "vonělo"...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Světlomety

Příspěvek od Jimmi »

Je to trošku jinak. V těch setech bývá dodatečná UV ochrana. Na rozdíl od zubní pasty. Ale je asi potřeba ji obnovovat.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od zmaxxx »

Asi čteme jiný text, ale řekl jsem totéž, a to, že bez UV ochrany to zase zvadne...

Jinak vyzkoušeno na sestřině autě, zubní pasta funguje, jen je potřeba ty světla potom umýt a přestříkat UV resistant lakem. Je to přes rok, a vše OK.
Odpovědět

Zpět na „Camry“