vůle v sedadle řidiče

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
palcany
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: úte 08.04.2014, 21:15

vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od palcany »

Dobrý den vespolek.
Omlouvám se jestli zakládám něco co už tu bylo, ale já to nenašel, aspoň co se týká Versa.
Takže o co jde, máme Verso, r.v. 2013. Problém, nebo spíš věc co mě štve, je, že sedadlo řidiče se neposouvá rovnoběžně. Při odjištění posuvu se sedadlo posune na jedné straně o zub, a musím to tělem vyrovnat, aby se zaaretovalo správně, rovně.
Dost jsem to zkoumal, a je vidět, že při maximálním zdvižení, se se sedadlem dá pohnout v tom mechanismu. Chci se zeptat jestli někdo neměl podobný problém, protože mě nenapadlo jak by se to dalo utáhnout, autu bohužel skončila záruka v létě :cry:
Pokud je sedadlo úplně dole, tak se to skoro nehne, čím víc nahoře, tím víc se to hýbe, ale po zajištění posuvu se to taky nehne, takže to aspoň tak. Jen to posouvání mě rozčiluje, jelikož já s mojí paní máme mezi sebou výškový rozdíl asi 30cm, takže posouváme dost často. Tím se to asi i vykloktalo, ale za stejně by nemělo. U Avika T25, r.v 2006 co jsme měli, tak tam se to nehlo ani o píď. Holt to dřív dělali líp.

Díky za každou odpověď a nápad.

Petr
Toyota Verso 1.8 Valve Matic, 2013
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od indet »

Mam stejny problem. Sice jsem to v kvetnu reklamoval, ale pak jsem v zapalu nastvanosti na tuto drobnost zapomel. Priste se pripomenu.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od biscuit »

mam blbou radu, ale prece. zadek dolu, co nejbliz k podlaze. teda jestli nejsi extremne malej, nebo nemas vylozene problemy s nastupovanim a vystupovanim treba kvuli kolenum. udela to z tebe o speticku lepsiho ridice. zadek je pro ridice jako treti oko ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od indet »

? Co to je za ptakovinu sušenko :-)?
Vyska sedaku na posuv nema zadny vliv.
Tedy na tu vuli, ja mam sedacku uplne dole.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od biscuit »

palcany píše: Pokud je sedadlo úplně dole, tak se to skoro nehne, čím víc nahoře, tím víc se to hýbe, ale po zajištění posuvu se to taky nehne, takže to aspoň tak.
tak ja nevim :-) treba tomu ale jen spatne rozumim. vsechno je mozne :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od indet »

Ja mam 194cm a sedadlo dole. Vůle tam proste je. To ze se to jeste muze zhoršit zvednutim me bavi, nevsiml jsem si ze to ma autor dotazu vypozorovano. Ja reagoval špíš na ten nadpis, ktery mi pripomel ze to jedna z mala veci co me u Versa štve. Omlouvam se sušenko :-).
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od biscuit »

vzdyt v pohode, ja nejsem precitlivelej. svoje dny mam az za par dni :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
palcany
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: úte 08.04.2014, 21:15

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od palcany »

No fakt, když je to uplně dole, tak je pojezd fajn. Takže u mě výška sedáku má, zatím, na pojezd vliv. Ale podle všeho to vypadá, že se to zhorší :roll:
Já prostě rád sedím trochu výš. Já mám 182cm, a moje žena 154cm, takže se i snažim aby jsme to štelovali co nejmíň.
Co jsem tak koukal je to jen nýtovaný, bez šroubů, tak si myslim, že ta oprava není moc možná. Škoda takový blbosti, auto je jinak uplně super, ale tohle prostě dokáže otravovat život.
Zajímavý ale je, že když jsem se ptal ženy, tak říkala že ji ta sedačka přijde OK, ničeho si nevšimla :D , prostě na tom sedí, i když je to zaaretovaný ob zub, normálně to jde vidět že je sedačka šejdrem, a ona nic, štastná, v pohodě, tak si někdy říkám, jestli si nevšímám zbytečných ptákovin.
Toyota Verso 1.8 Valve Matic, 2013
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od Kocúr »

Holt, my chlapi, sme na tieto detaily vysadení. Mne povedzme príšerne vadia akékoľvek rezonancie, aj keď vydávajú zvuk len na prahu počuteľnosti. Žena vraví, že som taký otravný ladič klavírov, mám si zapnúť rádio. Ale keď už o tom zvuku viem, podvedome ho hľadám aj za tou hudbou z autorádia.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
progym
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: sob 05.01.2008, 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od progym »

Mě třeba štve cvakající pedál spojky....
V horní úvrati je vůle (logické), která ale způsobuje docela hlučné cvakání. Žádný jiný auto mě toto nedělalo...
Protože jsem ještě v záruce, tak jsem to řešil v Toy CK v Brně :mad:
1. komunikace objednání byla hodně špatná. Na stránkách jsem vyplnil formulář a přišla mě aut. zpráva, že v nejbližší době mě budou kontaktovat. Po 14dnech jsem raději zavolal.....slečna mě ujistila, že to prověří a ihned se ozve. Po dalších 14dnech jsem napsal do TOY.cz s dotazem jak mám postupovat, když autorizovaný servis nereaguje a chci prověřit věc, která se mě nezdá. Toy.cz reagoval docela rychle a do 24hod. se ozval i servis.
2. servisní technik při přijetí na mě zkusil, že ztrácím záruku, protože garanční prohlídku nedělal servis Toy. To jsem mu vymluvil nálezem evropského soudu.
3. mechoš prověřil pedál a pšišlo mu to taky divný, ale nenašel řešení a navíc u jejich předváděčky to dělá to samé. Tedy resumé bylo, závada nezjištěna, tak to prostě je.
4. servisní technik mě vystavuje fa. na cca 500,-. Můj nesouhlas komentuje, že mu toto nikdo nezaplatí a závada vlastně není. Chci si nechat zavolat šéfa servisu a platbou zásadně nesouhlasím. Faktura je v tu chvíli 0,-. Technik je nasranej, já jsem nasranej a vím, že sem už nikdy více.

Tak tohle je docela čerstvá zkušenost.

Nicméně souhlasím s tím, že už to není co bývalo. Starý Avi Verso bylo kus auta. Teď když zaklepu na dveře, tak se plech prohýbá, je to takový lagricový......
No, mám co jsem chtěl. Spokojenost s provozem je, ale "úspory" na autě jsou citelně poznat.
Žigul 2105
Renault 5 GT Turbo 1985
Fanouš 1,3 1989
Opel Vectra 1,6i 1995
Octavia combi 1,6i 1999
Toyota Avensis Verso 2,0 4D4 2003
Toyota Verso 1,6D-4D 2015
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 19:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
progym
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: sob 05.01.2008, 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v sedadle řidiče

Příspěvek od progym »

Jasan a sorry za OT :D
Žigul 2105
Renault 5 GT Turbo 1985
Fanouš 1,3 1989
Opel Vectra 1,6i 1995
Octavia combi 1,6i 1999
Toyota Avensis Verso 2,0 4D4 2003
Toyota Verso 1,6D-4D 2015
Odpovědět

Zpět na „Verso“