svetlo v kufru

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Uživatelský avatar
aladin
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: sob 22.11.2014, 21:38
Bydliště: Jižní čechy

svetlo v kufru

Příspěvek od aladin »

ahoj mam dotaz před casem jsem vymenil svetlo v kufru za diodovou sulfit včera jsem si vsim ze diody slabe mzouraji i při zavrenem kufru, jinak svetlo funguje normalne. Zmeril jsem to a je tam cca 6V. Když jsem tam vratil klasickou zarovku tak sviti v poho i zhasne. Zajimalo by me zda je na vine kontakt zavreni dveri ale nemuzu nikde zjistit co to spina. Nevi to někdo? Tento okruh je ještě s lampickama taky led a pristrojovkou vse ostatní funguje v poho. Při zamykani auta v tom kufru diody bliknou.
COROLLA VERSO 1.8 vvt-i 12/2007
Uživatelský avatar
AladinosNR
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27.06.2015, 19:04

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od AladinosNR »

Ja som tiez menil komplet interier za LED a pekne zhasne...skus inu LED asi
Toyota Corolla Verso 1,6 Terra VVTi 2005 (R1)
manual
Uživatelský avatar
skorec
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 09.09.2016, 13:40

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od skorec »

Tolko som spekuloval ako vylepsit to mini-svetlo v kufri... az som si kupil celovku (Fenix HL50) a je vymalovanee! :) Hlavna vyhoda > pouzitelna aj na inych miestach ako v aute.
ps: ale ak by tu niekto mal nejake cool riesenie (minimalne s PIR snimacom pohybu) rad sa inspirujem ;)
Verso Executive '15 / 1.6 D-4D / 17" Anthracite / Touch 2 / White
Suzuki Bandit '12 / GSF-650S / Givi V35 / White
ex-Suzuki Swift '05 / 1.3 GLS / 15" OZ Superturismo WRC / White
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od Viper54 »

http://www.hornbach.cz/shop/LED-osvetle ... rtikl.html
Já mám něco podobného z LIDLu,ale jsou tam 4 LEDky a stojí to 160.-Kč,blbý je,že to v tom Lidlu mají jenom někdy,když je nějaká akce.Svítí to ale pěkně a mám to už několik let a furt to funguje :)
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Tomulda
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: ned 20.09.2009, 20:35

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od Tomulda »

Zrovna řeším světlo v kufru, moc to nesvítí, je to taková bludička. Vytáhl jsem tu žárovku a šel do obchodu, kdy mi řekli, že tak malou žárovku ještě neviděli a že budu muset do Toyoty. To se mi nějak nezdá a asi jsem byl ve špatném obchodě. Mám tam sufitovou žárovku 12V 5W , ještě je na ní napsané HT a pak ještě OY, nebo 0Y. Rád bych tam dal LED a proto bych vás chtěl požádat zda by jste mi neřekli jakou LED žárovkou jste tu původní nahradili a zda by jste mi neposlali třeba i odkaz na stránky. Dle návodu jsou jiné žárovky v osobních lampičkách a jiná žárovka je v osvětlení zavazadlového prostoru. Děkuji. Pozn. Mám Verso 1,8 r.v. 2013.
Uživatelský avatar
skorec
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 09.09.2016, 13:40

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od skorec »

Viper54 píše:http://www.hornbach.cz/shop/LED-osvetle ... rtikl.html Já mám něco podobného z LIDLu,ale jsou tam 4 LEDky a stojí to 160.-Kč,blbý je,že to v tom Lidlu mají jenom někdy,když je nějaká akce.Svítí to ale pěkně a mám to už několik let a furt to funguje :)
A kam si to vo Verse nalepil/pripevnil?
V starom aute (swift) som mal presne "taketo tuto" LED svetlo. Velkou vyhodou bolo, ze svetlo bolo odnimatelne malo to taky "klik-klak protikus", ktory som si prilepil obojstrannou paskou zospodu do stredu na kryt batozinoveho priestoru/plato (ale verso ma rolovacie plato!), navyse teda dalo sa v pripade potreby odobrat a pouzit ako rucna lampa(ma to prepinac aj na permanentne rozsvietenie okrem senzora), senzor fungoval spolahlivo na pohyb, dokonca ak bolo vonku svetla dost ani sa nerozsvietil...raz za rok som vymenil baterie parada.
Naposledy upravil(a) skorec dne stř 12.10.2016, 16:21, celkem upraveno 1 x.
Verso Executive '15 / 1.6 D-4D / 17" Anthracite / Touch 2 / White
Suzuki Bandit '12 / GSF-650S / Givi V35 / White
ex-Suzuki Swift '05 / 1.3 GLS / 15" OZ Superturismo WRC / White
Uživatelský avatar
skorec
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 09.09.2016, 13:40

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od skorec »

Tomulda píše:Zrovna řeším světlo v kufru, moc to nesvítí, je to taková bludička. Vytáhl jsem tu žárovku a šel do obchodu, kdy mi řekli, že tak malou žárovku ještě neviděli a že budu muset do Toyoty. To se mi nějak nezdá a asi jsem byl ve špatném obchodě. Mám tam sufitovou žárovku 12V 5W , ještě je na ní napsané HT a pak ještě OY, nebo 0Y. Rád bych tam dal LED a proto bych vás chtěl požádat zda by jste mi neřekli jakou LED žárovkou jste tu původní nahradili a zda by jste mi neposlali třeba i odkaz na stránky. Dle návodu jsou jiné žárovky v osobních lampičkách a jiná žárovka je v osvětlení zavazadlového prostoru. Děkuji. Pozn. Mám Verso 1,8 r.v. 2013.
Pises spravne 5Watova. Manual "VERSO_EE_OM64574E.pdf", "6-1. Specifications", "Interior", "Luggage compartment light", 5W type I (Double end bulbs) strana 598. Tiez som o tom uvazoval, ale vhodnu nahradu za rozumny peniaz som pri rychlom hladani nenasiel (no vela som sa s hladanim neparal) ked som zistil ako lacno je vyrieseny zaroven vypinac na tom svetle a kolko malo miesta tam je, zastrcil som to naspat a nechal tak :)
Verso Executive '15 / 1.6 D-4D / 17" Anthracite / Touch 2 / White
Suzuki Bandit '12 / GSF-650S / Givi V35 / White
ex-Suzuki Swift '05 / 1.3 GLS / 15" OZ Superturismo WRC / White
Tomulda
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: ned 20.09.2009, 20:35

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od Tomulda »

Díky za odpověď. Když jsem to světlo vytáhl, taky jsem byl překvapen jak je to uděláno, výrobek tak za 1 USD. Problém je v tom, že ta původní sufitová žárovka má rozměry 28 mm na délku a 8mm na tloušťku. Takovou LED jsem našel jen na zahraničních e shopech. Psal jsem i na spec. obchod s auto žárovkama a prý ať tam narvu tu nejmenší co mají, která má délku 31 mm. No možná by to šlo, ale nechci to nějak posrat. Začal jsem řešit tedy přídavné světlo no a na Ali jsem našel tohle https://www.aliexpress.com/item/Recharg ... 70a7&tpp=1

Dobíjí se přes USB, detektor pohybu, svítí 3 hodiny, dobíjí se 2 hodiny, baterie Lithium iontová, odělávací. Můžu ji případně použít i jako beterku a dobíjet jí zase v autě jako mobil. Za necelých 10 USD je to zajímavé.
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od Viper54 »

skorec píše:
Viper54 píše:http://www.hornbach.cz/shop/LED-osvetle ... rtikl.html Já mám něco podobného z LIDLu,ale jsou tam 4 LEDky a stojí to 160.-Kč,blbý je,že to v tom Lidlu mají jenom někdy,když je nějaká akce.Svítí to ale pěkně a mám to už několik let a furt to funguje :)
A kam si to vo Verse nalepil/pripevnil?
V starom aute (swift) som mal presne "taketo tuto" LED svetlo. Velkou vyhodou bolo, ze svetlo bolo odnimatelne malo to taky "klik-klak protikus", ktory som si prilepil obojstrannou paskou zospodu do stredu na kryt batozinoveho priestoru/plato (ale verso ma rolovacie plato!), navyse teda dalo sa v pripade potreby odobrat a pouzit ako rucna lampa(ma to prepinac aj na permanentne rozsvietenie okrem senzora), senzor fungoval spolahlivo na pohyb, dokonca ak bolo vonku svetla dost ani sa nerozsvietil...raz za rok som vymenil baterie parada.
Jojo,to je přesně to,co mám z Lidlu.Já ho mám nad levým podběhem,tedy na straně té originál bludičky a i ve stejné výšce,takže pod roletkou.Koukám,že tady ho mají za cca 650.-Kč a v Lidlu za 160.-Kč,slušnej rozdíl za stejnej kus :roll:
Tomuldo,to z Aliexpresu je něco podobnýho,lepší je ta dobíjecí baterka :bigups:
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: svetlo v kufru

Příspěvek od Viper54 »

Ty LED světýlka se senzorem mají právě teď v Lidlu,kdyby někdo chtěl . http://letak.lidl.cz/d72a996e-338e-464d ... 5.html#/16
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Odpovědět

Zpět na „Verso“