Toyota Verso jaký motor?

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radyz
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31.10.2016, 13:34
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Toyota Verso jaký motor?

Příspěvek od Radyz »

zdravím a mám dotaz na Toyotu Verso. Máte zkušenosti, jaké motory jsou nejspolehlivější? Nějaké časté poruchy, na co si dát pozor.
Přemýšlím o koupi tohoto vozu. Moc za rok nenajezdím cca 10-20tis km. Do práce jezdím 2-3x v týdnu 35km, často jezdím po městě a na krátké vzdálenosti. Chci si přivést auto z Německa a rozhoduji se mezi Verso, Opel Zafira Tourer, VW Touran. Nájezd do 100tis. Rok nad 2010.
Poraďte prosím na co si dát pozor, nebo třeba jaký motor nebrat atd.
Díky
Radyz
I LOVE HYBRID

Toyota Auris Touring Sports hybrid, EXECUTIVE, 2017
palcany
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: úte 08.04.2014, 21:15

Re: Toyota Verso jaký motor?

Příspěvek od palcany »

Ahoj, my máme doma Verso 1.8 benzin, r.v. 2013, najeto 65tis. S autem jsme max spokojeni. Ten motor je plně dostačující, i když jedem rodiče plus 2 děti a nějaký ty krámy, tak se nezdá že by se auto nějak trápilo, ani na dálnici ve stoupání není třeba podřazovat na 5. Dlouhodobá spotřeba je 7,2. Většinu času s tím jezdí moje žena, hlavně po městě. Mimichodem, auto má dost velký rejd, parkování je s tím tudíž ok, a výhled je taky fajn, lepší než s Avensis 2006.
Nic víc mě nenapadá, je to pro nás auto se kterým se dobře žije, vše co potřebujem tím převezem, na zadních sedačkách se furt vejde dospělí mezi dvě dětské. My máme sedmi místnou verzi, občas se to hodí.
Jen k té Zafiře, před tímhle jsme ji měli asi půl roku, r.v. 2010 taky 1.8 benzín- tam byl jen 5-ti kvalt, pocitově byl motor slabší a míň ochotný zrychlovat, na dálnici točil kolem 4000, spotřeba byla taky větší. My s ní měli bohužel dost problémy, furt tomu tekl někde olej, takže po půl roce jsme se s ní rozloučili. inak prostorově byla fajn, to nemůžu říct ani slovo.

Ale pokud to mám shrnout, tak pro mě jasně Verso.

Petr
Toyota Verso 1.8 Valve Matic, 2013
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Toyota Verso jaký motor?

Příspěvek od udo »

Osobně bych si do Versa současné generace vybral 1.8 benzín, neuděláte s ní chybu. Výkonově přiměřená, žádné zvláštní závady, se spotřebou se lze pohybovat kolem 7 litrů, což je ve srovnání s ostatními náklady snesitelné. Pár lidí kolem mě je má a krátce jsem s ní jezdil i já. Proti mojí 2.2D4D ve starším CoVersu je to slabší, ale dá se.
Uživatelský avatar
jimmi73
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 11.03.2007, 20:17
Bydliště: SK, NMn/V
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota Verso jaký motor?

Příspěvek od jimmi73 »

Tiež odporúčam 1,8 benzín, je to spolahlivý motor.
C-HR 1,8 HSD
Auris TS 1,6 CVT
ex. Corolla Verso 1,8
ex. Carina E 1,6
Yaris 1,0
Odpovědět

Zpět na „Verso“