Místo pro čidlo teploty oleje

vše ohledně modelové řady MR2
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jamal
Navigátor
Příspěvky: 131
Registrován: ned 14.10.2007, 20:22
Bydliště: Brno

Místo pro čidlo teploty oleje

Příspěvek od Jamal »

Zdravím,

mám prosbu na ty kdo si do MR2 přidávali budíky na teplotu a tlak oleje. Podložku pod filtr dávat nechci protože ve většině případů prolíná a je s tím akorát starost. Tak jsem se to snažil vyřešit následujícícm způsobem viz fotka. Z místa originál čisla tlaku oleje jsem vyvedl hadici do kostky do které jsem našrouboval potřebná čidla. Tlak bezproblému měřím, ale jak jsem tušil, nebere to teplotu protože je to podle všeho moc daleko od zdroje. A teď, prosím o radu nebo tip kam a jak zapojit čidlo teploty. Napadlo mě ještě koupit nebo vyrobit rozdvojku a použít ji přímo z vyústění hlavy. Do ni zapojit čidlo teploty a zmiňovanou hadici.
Je třeba na motoru někde v olejovém okruhu nějaká záslepka která by se dala použít pro čidlo?

Jak jste to vyřešili vy?

Díky, moc za rady.
Přílohy
20160804_182325.jpg
(202.45 KiB) Staženo 3599 x
Toyota MR2 SW20 115kW
Uživatelský avatar
Paulie
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 10.08.2008, 16:50
Bydliště: České Budějovice

Re: Místo pro čidlo teploty oleje

Příspěvek od Paulie »

Já to řešil podložkou pod filtr a neteče :) Pokud to dobře vidím, je tam přivedená jen jedna hadice, takže tam olej neproudí, je to tak? Řekl bych, že ti čidlo možná měří, ale když neproudí olej, tak to trvá než se to prohřeje. Plus že ta hadička se chladí i okolním vzduchem, je to jako když si namontuješ extra olejový chladič.

Čidla na teplotu se dávají místo výpušťáku ve vaně, nebo u 3sge na vaně je čidlo hladiny oleje, místo kterého by se to snad taky dalo použít.
ex: Starlet 2E-E '92
now: MR2 3S-GE '91
Jan Nosek
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 22.03.2007, 21:56
Bydliště: Třebíč

Re: Místo pro čidlo teploty oleje

Příspěvek od Jan Nosek »

Tlak oleje jsem řešil kostkou pod tlakový spínač a teplotu jsem dal místo vypouštěcího šroubu oleje ve vaně.
honza
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo pro čidlo teploty oleje

Příspěvek od Idaho »

Teplota ve vane bývá už o dost stupnu zkreslená, protože jedna z funkcí vany je chlazení. podložka pod filtr neteče, pokud nekoupíš smejd a nemontuje to debil kterej to utáhne a jde pryč. vetšinou se prunik oleje projeví behem prvních pár minut chodu, taže stačí dát nový O-kroužek a je to ok..
Uživatelský avatar
Jamal
Navigátor
Příspěvky: 131
Registrován: ned 14.10.2007, 20:22
Bydliště: Brno

Re: Místo pro čidlo teploty oleje

Příspěvek od Jamal »

Paulie: Ano máš pravdu mám to zapojené pouze jednocestně (olej tam neproudí).
Jan Nosek: Čidlo teploty dávat do olej. vany dávat nechci hlavně z důvodu co píše Idaho. Ikdyž nejezdím žádné závody nebo něco podobného, tak bych to chtěl udělat pořádně a měřit přesně. :) Ale díky za tip. ;)

OK, zkusím tu podložku.

Díky, moc za rady a zkušenosti...
Toyota MR2 SW20 115kW
Uživatelský avatar
pepamoto
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: sob 22.11.2008, 20:30
Bydliště: Statenice

Re: Místo pro čidlo teploty oleje

Příspěvek od pepamoto »

Ahoj , i kdyz jsem nechtel tak musim, co je to za blbost ze teplota oleje ve vane je zkreslena a u filtru ne , odkud tam asi ten olej tece, nebo mi snad chcete tvrdit ze se ten olej ohreje pres olejove cerpadlo , :roll: :roll: :roll:
Konečně mám auto s motorem uprostřed
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo pro čidlo teploty oleje

Příspěvek od Idaho »

pepamoto píše:Ahoj , i kdyz jsem nechtel tak musim, co je to za blbost ze teplota oleje ve vane je zkreslena a u filtru ne , odkud tam asi ten olej tece, nebo mi snad chcete tvrdit ze se ten olej ohreje pres olejove cerpadlo , :roll: :roll: :roll:

Samozřejmě, musíš vzít v uvahu tření v čerpadle a přenos tepla od motoru takže tímto smerem se olej spíše zahřeje, zatímco vana je tenký plech o velké ploše, který se ochlazuje nárazove proudením vzduchu. Ano je to rozdíl 5-18stupnu ( sledováno na motoru kde byla čidla dve ) podle aktuálního režimu jízdy.
Uživatelský avatar
cendler
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: ned 28.07.2013, 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo pro čidlo teploty oleje

Příspěvek od cendler »

Idaho píše:
pepamoto píše:Ahoj , i kdyz jsem nechtel tak musim, co je to za blbost ze teplota oleje ve vane je zkreslena a u filtru ne , odkud tam asi ten olej tece, nebo mi snad chcete tvrdit ze se ten olej ohreje pres olejove cerpadlo , :roll: :roll: :roll:

Samozřejmě, musíš vzít v uvahu tření v čerpadle a přenos tepla od motoru takže tímto smerem se olej spíše zahřeje, zatímco vana je tenký plech o velké ploše, který se ochlazuje nárazove proudením vzduchu. Ano je to rozdíl 5-18stupnu ( sledováno na motoru kde byla čidla dve ) podle aktuálního režimu jízdy.
musím s Idahem souhlasit, je to opravdu rozdíl, jak píše
MR2 3S-GTE
Odpovědět

Zpět na „MR2“