Nefunguje centrál

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Aley
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: úte 08.03.2016, 00:12

Nefunguje centrál

Příspěvek od Aley »

Řeším problém s autem, které jsem nedávno prodal. Dostal jsem totiž stížnost, že prý přestalo fungovat centrální zamykání, tak se to snažím řešit... Prý dálkové funguje, neboť světla blikají oranžově při mačkání ovladače, ale zámky nereagují. Při odemykání klíčem reagují jen ty jedny dveře, ostatní ne. Pamatuju si, že kdysi dávno se tohle už stalo, ale po pár dnech to zase samo začalo fungovat.

Jde o yaris, ale ta věc je tam dodělávaná dodatečně (byla to dvojmontáž v toyota servisu, ale neoriginální díly: zvlášť centrál a dálkáč). Je tu někdo znalý v těchto věcech? Chápu správně podle toho chování, že to je nějaká nejspíš elektrická závada? Má to tak 8 let, nemůže tam být někde třeba jen vadný kondenzátor? Nebo možná jen nějaký uvolněný konektor? Autobaterie je slabá, ale auto normálně startuje, takže nízkým napětím to snad nebude. Nebo může být taky?
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od indet »

Zjevně to bude Elektrický problem :-).
Je třeba najít místo kde se dělí výstup pro světla a výstup pro zámky. Ideálně si sehnat schema toho centrálu. Muže to byt pojistka, relé, porušená kabeláž, nebo taky cela řidíci jednotka centrálu v háji. Jdi od přívodu napájení směrem k zámku. Měl by to být společný prvek všech zámku. Přeji hodně štěstí.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Aley
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: úte 08.03.2016, 00:12

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od Aley »

Ještě jedna myšlenka: Blikání blinkrů je řízeno přímo tou řídicí jednotkou centrálu. Mám pravdu? Jelikož ty blinky blikají při mačkání dálkového ovladače, tak jednotka centrálu i jednotka dálkáče jsou správně pod proudem a elektronika na povely reaguje. Mám pravdu?

Nebo to je tak, že blikání blinkrů je řízeno z jednotky dálkového ovládání, takže blinky můžou vesele blikat, i kdyby byl centrál mrtvý?
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od indet »

Bez toho schematu je to jen teorie. Uvažuješ logicky, ale myslím že to spíš spíná ten dálkáč. Auta bez dálky neblikají. Tak hledej Šmudlo hledej. Začal bych kontrolou pojistek a pak šel logicky od dálkače k řídicí jednotce centrálu a pak dále k zámkům. Lovu zdar.
Minulý týden jsem řešil svou švagrovi prodanou (spíš darovanou) Astru, kdy po 4měsicích od prodeje nestartovala (mě za 14 let nikde nenechala). Odešlo relátko pro palivové čerpadlo ze dne na den, bez nějakého varováni. Ideální miste na opravu Žižkov. Metr od auta jezdí tramvaje :-).
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od indet »

Dokonce si myslim ze problem bude primo v RJ centralu, protoze jej neuzamkne ani povel od zamku ridice. Jak jsem rekl zacal bych pojistkama a pak zacal promerovat vse do a z centralu.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Aley
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: úte 08.03.2016, 00:12

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od Aley »

Teď tedy hlavní otázka: Jak se z Yarise I. sundá palubní deska nebo kryt desky nebo jak se tomu říká? Protože pod tím je ta řídicí jednotka schovaná (nalevo od volantu).
Aley
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: úte 08.03.2016, 00:12

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od Aley »

OK, takže vyřešeno. Návod na sundání palubní desky jsem našel na youtube. A nakonec ani nebyl potřeba - když jsem si vyzvedl auto k opravě, ukázalo se, že řídicí jednotka je strčená u pojistek pod volantem. A hlavně se ukázalo, že centrál funguje. :-) Slečna majitelka tvrdí, že nefungoval, ale funguje, takže "oprava" byla velmi rychlá. :-D
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“