Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

vše ohledně modelové řady Verso
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od manasek »

podtocene pri 1500 otac.mi prijde ,jinak taky verso 1.8 benzin manual 2009...chorvatsko s rakvi za osm,ale vic fakt ne...jinak samozrejmne na doraz nejezdim...treba i zapnute svetla,zvysi otacky,nevsimnul jsi ??auto zahrate,kdyz dorazis nekam,stojis a vypnes je,spadnou...odber,dobijeni...prius jsem mel jihlava,praha,mnisek,zpet ricany 3.2l,ale to jsem opravdu s kamionama,zkousel ,jak reaguje...to byl extrem,ted okolo peti,nechavam bezet,kvuli topeni...je fakt,ze moc nespecham...tempomat nepouzivam...
elhej
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 27.04.2016, 17:28

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od elhej »

Ahoj, s manželkou jsme si pořídili 1.8 a momentálně je motor v záběhu. V Toyotě, když jsem se zeptal jak zajíždět nový motor, mi bylo řečeno jezdit jak jsem zvyklí. Takže díky vašim radám a něco málo co jsem dohledal na netu jsem chytřejší :)
Během asi dvou týdnů máme najeto cca 500km. Po městě je spotřeba děs (9 a než se motor ohřeje i
k 10-ti). Největší překvapení pro mě byla spotřeba, kdy jsme jeli okrskama asi 50-90km/hod. to se spotřeba ustálila pod 7litrú (nejlepší 6,6). Přijde mi, že to moc nemá rádo rychlostky a dálnice, tam je to tak mezi 8-9. No zatím jsme v záběhu, jezdíme něco málo pod 2000ot. až max. 3500ot. a tak to mám v úmyslu aspoň do 1000km. Tak uvidíme jestli bude spotřeba lepší. Roční nájezd máme okolo 10 000 km.
To jen teď ze začátku je ohromná chuť jezdit když je to nový a honit kilometry aby to bylo brzy zajetý.
Jinak někde jsem četl, že valvematic má záběr již nižších otáčkách, kde by se jiné auto dusilo tak tady to prý je v pohodě. Jinak znázorněná spotřeba na displeji mi přijde na prd, vydíte jen aktuální ale předešlé jízdy již z grafiky nevyčtete, protože to jde po desítkách, kterej blb to vymyslel :( mě zajímají jednotky hlavně do těch 10-ti. Určitě z toho nevyčtu, že jsem měl 6,8l spotřebu.
Rád si přečtu vaše názory
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od indet »

Je to bohužel tak u Versa roste spotřeba s vyšší rychlostí mnohem víc jak u nižších modelů. Po okrskách jezdím do 100Km/h dle GPS do 6l, ale jak jedu po dalnici 130 Km/h dle GPS leze to k 7l s rakví k 7,7l.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od ban »

elhej píše: Po městě je spotřeba děs (9 a než se motor ohřeje i
k 10-ti). Největší překvapení pro mě byla spotřeba, kdy jsme jeli okrskama asi 50-90km/hod. to se spotřeba ustálila pod 7litrú (nejlepší 6,6). Přijde mi, že to moc nemá rádo rychlostky a dálnice, tam je to tak mezi 8-9.

Jinak znázorněná spotřeba na displeji mi přijde na prd, vydíte jen aktuální ale předešlé jízdy již z grafiky nevyčtete, protože to jde po desítkách, kterej blb to vymyslel :( mě zajímají jednotky hlavně do těch 10-ti. Určitě z toho nevyčtu, že jsem měl 6,8l spotřebu.
Rád si přečtu vaše názory
Mám cca 18000 km, prevodovku MDS, spotrebu mam presne ako pises, mesto +- 10, okresky viem ist pod 6 a cesta do chorvatska po dialnici bola 8,5.

Suhlasi s tvojim nazorom na displej, zobrazovanie v grafe je o nicom. Kazdu jazdu vidis vtedy, ked si aktualizujes kazdu jazdu po skonceni.
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
elhej
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 27.04.2016, 17:28

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od elhej »

Ahoj, díky za odezvu. Jak to máte s tankováním? Jedná se mi o to, že teď budeme poprvé dojíždět nádrž.
Dojezd mi ukazuje 100km ale vím že by tam mělo být ještě asi 10l rezerva. Když dojedu těch 100km dle dojezdu, ta rezerva mi bude blikat či svítit? Jinak v Toyotě se plácli přes kapsu :) při předání, že je tam asi 3litry, pak při dotankování 58litrů slabé 2l, čerpačka asi 2km.
elhej
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 27.04.2016, 17:28

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od elhej »

Indet píše:
Je to bohužel tak u Versa roste spotřeba s vyšší rychlostí mnohem víc jak u nižších modelů. Po okrskách jezdím do 100Km/h dle GPS do 6l, ale jak jedu po dalnici 130 Km/h dle GPS leze to k 7l s rakví k 7,7l.

Indet ta spotřeba se mi zdá skvělá, jak jsi to zajížděl a jak jezdíš teď? To máš také 1.8?
elhej
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 27.04.2016, 17:28

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od elhej »

ban píše:
Suhlasi s tvojim nazorom na displej, zobrazovanie v grafe je o nicom. Kazdu jazdu vidis vtedy, ked si aktualizujes kazdu jazdu po skonceni.


Jak jsi to prosím myslel, že lze vidět po každé aktualizaci všechny jízdy nebo jen tu poslední? Jo a až budu
teď tankovat změřím si spotřebu dle tankování a nájezdu, potom si vymažu ty údaje o jízdách (či spíše grafy). Zůstává mi tam potom nejlepší spotřeba, nebo jedu na novo? A co průměrná spotřeba, ta tam bude i když smažu všechny jízdy, nebo to bere jen z těch jízd co jsou v grafu? Jinak mám Toyota Touch 2 s navigací go. Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od indet »

elhej píše:Indet píše:
Je to bohužel tak u Versa roste spotřeba s vyšší rychlostí mnohem víc jak u nižších modelů. Po okrskách jezdím do 100Km/h dle GPS do 6l, ale jak jedu po dalnici 130 Km/h dle GPS leze to k 7l s rakví k 7,7l.

Indet ta spotřeba se mi zdá skvělá, jak jsi to zajížděl a jak jezdíš teď? To máš také 1.8?
Ne ja mám 2,0 D4D 91Kw s DPF
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Verso“