páčky pod volantem - AYGO 2006

vše ohledně modelové řady AYGO -
Malá TOYOTA od Kolína
Odpovědět
Adam85
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2015, 13:28

páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od Adam85 »

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na jednu věc a sice - dá se nějak proměřit funkčnost páček pod volantem u Ayga 2006? Konkrétně mě zajímá páčka na ovládání blinků. Je k ní připojen konektor, u kterého mám spečené dva kablíky - konektor č. 12007 PIN 13 a 10. V chráničce jsou kablíky neporušeny. Na konci svazku - u konektoru u tachometru jsou opět spečené, konektor č. 12476 PIN 6 a 7 (je to zelený a žlutý kablík). Došlo k tomu takto: přestaly svítit zadní světlomety + osvětlení SPZ + osvětlení střed. panelu a budíku tachometru - šel jsem po pojistkách a byla spálená ta, která to má na starosti. Je to 7, 5A - koupil jsem novou, dal do pojistkové skříně na své místo (je to pojistková skříň na palubovce). Nastartoval jsem, zkusil zapnout světla a fungovalo to - všechno svítilo jak má. Ale asi během 10s. zapnutých světel kouř z podvolantu - ihned jsem auto zhasnul. Pojistka nebyla přepálená - ale vyměnil jsem ji za další a dojel domů. To vše bylo včera. Dnes při nastartování vše OK - otočení vypínače světel a světla fungovaly, ale po zhasnutí pořád svítily parkovačky a ovladačem světel to nešlo vypnout - to jsem posléze objasnil dotykem obnažených kablíků - při pohýbání kablíků u konektoru u budíku bylo po problému. Nicméně jsou oba kablíky spečeny a obnaženy. Když je nechám vyměnit u elektrikáře, tak se nevyřeší příčina a zajímá mě - mohl by být problém v té páčce s vypínačem světel a ovládání blinků? Že by hodila nějaký skrat, ten by odpálil pojistku - po výměně pojistky znovu zkrat? Kouř začal po zapnutí blinkru! Potom už jen spečené kablíky...hledám všemožně příčinu! Na ovladači jsem našel označení PA-GF30 a 17F001 - to je jen označení těch páček nebo je tam i nějaké relé??? Na googlu nemůžu nic směrodatného najít. Děkuju za případné rady!!!Adam.
Adam85
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2015, 13:28

Re: páčky pod volantem - AYGO 2006

Příspěvek od Adam85 »

Omluva za opakované vložení stejného problému - porucha internetu. Prosím o smazání. Děkuju, Adam.
Odpovědět

Zpět na „AYGO“