neúměrné zvýšení spotřeby

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Uli
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 28.08.2015, 15:33

neúměrné zvýšení spotřeby

Příspěvek od Uli »

Ahoj jsem nováček na tomto fóru. :wink:

Jmenuji se Tomáš Ulč a jsem z Nové Role u Karlových Varů

Toyotu mám cca 2 měsíce a po prvotním nadšení jsem mízně vystřízlivěl.
Koupili jsem auto TOYOTA COROLLA VERSO 2006 2,2Diesel 130KW najeto cca 177000 Km
Auto ještě nemá filtr pevných částic což mi bylo řečeno že je to dobře.
Na autě jsme najeli cca 2000km a při první 1000km jsem měl spotřebu cca 7,2 až 7,6 litrů nafty což jsem si říkal dobrý.
Před cca 3 týdny jsem na autě pocítím že víc žere 9 lirtů a při přidání plynu v nižších otáčkách, abych auto rozjel se cca na sekundu ozve drnčivý zvuk od motoru. Jinak výkon auta stejný jako když jsme ho koupili .
Do servisu jsem objednaný na diagnostiku, ale nevím jestli ta mi něco řekne , když žádná kontrolka motoru nebo něčeho jiného nesvítí.
Na autě budu měnit vzduchový filtr u motoru ten je fakt zasranej + kabinový taky .

S Toyotou moc zkušeností nemám tak bych vás poprosil o radu - co by to mohlo být?
Moc díky Uli :wink:
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: neúměrné zvýšení spotřeby

Příspěvek od v.lesuk »

Uli píše:Ahoj jsem nováček na tomto fóru. :wink:

Jmenuji se Tomáš Ulč a jsem z Nové Role u Karlových Varů

Toyotu mám cca 2 měsíce a po prvotním nadšení jsem mízně vystřízlivěl.
Koupili jsem auto TOYOTA COROLLA VERSO 2006 2,2Diesel 130KW najeto cca 177000 Km
Auto ještě nemá filtr pevných částic což mi bylo řečeno že je to dobře.
Na autě jsme najeli cca 2000km a při první 1000km jsem měl spotřebu cca 7,2 až 7,6 litrů nafty což jsem si říkal dobrý.
Před cca 3 týdny jsem na autě pocítím že víc žere 9 lirtů a při přidání plynu v nižších otáčkách, abych auto rozjel se cca na sekundu ozve drnčivý zvuk od motoru. Jinak výkon auta stejný jako když jsme ho koupili .
Do servisu jsem objednaný na diagnostiku, ale nevím jestli ta mi něco řekne , když žádná kontrolka motoru nebo něčeho jiného nesvítí.
Na autě budu měnit vzduchový filtr u motoru ten je fakt zasranej + kabinový taky .

S Toyotou moc zkušeností nemám tak bych vás poprosil o radu - co by to mohlo být?
Moc díky Uli :wink:
Takhle nejde moc radit, když auto nikdo z nás neviděl. Na diagnostiku do Toyoty?
Vyměnil bych ten vzduchový filtr a palivový filtr. Vyčistit EGR ventil a zpětnou klapku. A nevím kdy byl měněný olej... Tím bych začal pokud máš auto "nové".
Uli
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 28.08.2015, 15:33

Re: neúměrné zvýšení spotřeby

Příspěvek od Uli »

moc díky za radu , zítra jedu ke kámošovi a přesně tyto typy budeme kontrolovat. :wink:
Uli
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 28.08.2015, 15:33

Re: neúměrné zvýšení spotřeby

Příspěvek od Uli »

Tak jsme se včera s kámošem podívali na EGR ventil + výměnu vzduchového filtru a po odmontování EGR ventilu našel jsem uhelnou elektrárnu , ventil byl úplně zanesený a všechno okolo taky . Přikládám foto jak to vypadalo.
IMG_20150901_185906 (1).jpg
(82.98 KiB) Staženo 1682 x
IMG_20150901_185914.jpg
(74.34 KiB) Staženo 1682 x
IMG_20150901_185919.jpg
(90.31 KiB) Staženo 1682 x
Ještě budeme dělat výměnu palivového filtru + čistění palivové soustavy.
Dneska mě čeká ještě diagnostika tak uvidíme co mi řeknou v servisu. Při jakékoliv zařazené rychlosti a překročení 2000ot do 2400ot se mi z motoru hrne hlasitý zvuk jako by diesel bez tlumiče. Tak jsem zvědaví co to může být.

Pokud by vás něco napadlo co to může být tak klidně pište každá rada je dobrá rada.
Uli
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 28.08.2015, 15:33

Re: neúměrné zvýšení spotřeby

Příspěvek od Uli »

Ahoj tak jsem nakonec dal auto do servisu kde mi udělali diagnostiku a zjistili že mám jeden vstřik zadřený a jeden propouští masakr nafty .
FullSizeRender (1).jpg
(107.77 KiB) Staženo 1482 x
FullSizeRender (2).jpg
(117.81 KiB) Staženo 1482 x
Můžu se zeptat nevíte náhodou jaké přesné označení vstřiků má motor 2,2 D-CAT 130Kw , popřípadě kde je koupit ?
Moc by mi to pomohlo díky ULI
Odpovědět

Zpět na „Verso“