Hudba v 5. gen

vše ohledně modelové řady Celica
greddy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 847
Registrován: pon 24.10.2005, 20:40

Příspěvek od greddy »

Jak rikam hlavni je aby si z toho mel radost ty, to je nejdulezitejsi :) koukam ze porad mas zachovanej solidni prostor na zavazadla :) jeste ze ten kufr je tak velkej :D
warrior
Manager Týmu
Příspěvky: 479
Registrován: pon 16.07.2007, 18:05
Bydliště: most

Příspěvek od warrior »

no prave celda ma tu vyhodu,ze ma velkej kufr.A vyndat se to da vzdycky.Jo a radost mi to dela vazne velkou
celica 1,6
Uživatelský avatar
Celerak2.0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 950
Registrován: pon 28.08.2006, 16:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celerak2.0Gti »

já teda tak velkej předmět v kufru nemám, ale najde se tam drobátko menší tuba i zesilovač,hh :) foto nemám, i když to je v autě už přes rok (se stydim, ja vim :oops: 8) ). a jelikož se mi nechtělo tahat kabely pro krmení zesíku z jedné strany motoru na druhou, tak se s pomocí vrtáku udělala taková šikovná průchodka zhruba v místě kde by byla u RHD aut, a tama to je protažený, ušetřilo to celkem dost kabelu..
napájení mám taky tažený prahem, signální kabely kolem středového tunelu..
jo a repro - tak ty mám stále ještě originál z výroby, dokonce i origo rádio jsem tam měl ;) a díky těm bassboxům ty repráky hrají hodně slušně na to, že jsou to nějaký papírový a 16 let starý :)

a jelikož mám momentálně rádio na reklamaci (u radia co žere dvd je celkem podstatnej detail že to nechce načíst žádný dvd :(:( ) tak se opět zabydlelo zpět originál Toyota... a co mě na tom zarazilo, že ti kluci japonský šikovně vyřešili podsvícení tlačítek rádia, zapne se to až po rožnutí světel :)
"Její největší problém je v tom, že se u nás nikdy oficiálně nedostala do prodeje. Byla to velká chyba…"
Celica 91 2.0 Gti 115 kW
www.motorteam.webnode.cz
www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

-------------------------------------
U některých 5g jsou v prostorech zadních lemů reprobedny FUJI LIVE SOUND. Je to tak i u 6g ? Pokud ano pasovaly by z 6g do 5g ? :!: :?:
Ďaka 8)
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od Stan »

Obnovuju téma..
Včera se povedlo po půl roce hledání dovýzt od Leňulky přední tapece, ozvučnice a výškáče na livesound. Bohužel teď je potřeba utrácet za jiný věci, takže jdu cestou co nejlevnějšího repráku z bazošu. Časem třeba hecnu pořádný repráky dopředu aj dozadu. Teď me zajmá, nevíte, kolik je zástavbová hloubka na přední 200mm repráky? Co se tam vejde? Našel jsem na bazošu tohle:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/4979805 ... W-210C.php
Druhá věc je impedance - co se stane, když všechny ostatní repráky mají 4 ohmy a tohle má 8? Bude to hrát potišej, žejo. Bude to podle vás moc velkej rozdíl? Ještě jednou řikám, je to jen dočasný řešení. Jen chcu, ať tam něco je, když už ty tapece budu montovat na dveře.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od biscuit »

impedanci dodrz vsude stejnou. a drz se radeji 4 ohmovych reproduktoru. kdyz budes mit par 8 a par 4 taky budiz, ale bude to hrat pravdepodobne potiseji - ovlivnuje to i parametr citlivost.

s tou hloubkou je to slozity. mel jsem tam osazenej reproduktor, kterej ma hloubku 7,5 (skutecna montazni) a vesel se dobre (sony xs-l202). mimochodem je k mani (bohuzel jen jeden ks). na druhy strane byl jinej (osazenej od puvodniho majitele livesoundu, kterej jsem koupil) a ten byl myslim o malinkej kousek hlubsi a uz to bylo na knop s okynkem. co bylo ale hlavne zajimavy, byl problem se sirkou magnetu. dostat to do dveri bylo docela jebani (pilnik nutnosti)...

stejne se nakonec stalo, ze jsem to vyhodil a koupil audison prima ap8 a bylo vymalovano. jedna se o stredobas, takze neni nutny pripojovat trojpasmove, ale staci dvoupasmove. hraje to k my spokojenosti.

jinak mi tu lezi i zesilovac pro livesound, kdybys mel zajem... dam taky za hubicku ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od Stan »

Tyjo, to je celkem hafo peněz. Tolik se mi do toho zas vrážet nechce za dva repráky. To už bych pak zas byl nasranej, že jsem nevytlumil dveře.. a podlahu... a strop... :-)

Teď jsem narazil na tohle:
http://www.autoradiahifi.cz/reproduktor ... -1682.html
Tak si pohrávám s myšlenkou koupit tuhle low-end sadu s malou montážní hloubkou a jebnout to do dveří a výškáče k zrcátkům. A ty přední origo výškáčky od Lenky dám dozadu a bude vymalováno i u mě.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od Pavo.B. »

Ja jsem udelal přechodku z nalakovane osb desky na 16 repraky kvuli cene, tim se i trochu zvýšil a montážní hloubka
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od Stan »

Pavo.B. píše:Ja jsem udelal přechodku z nalakovane osb desky na 16 repraky kvuli cene, tim se i trochu zvýšil a montážní hloubka
Jojo četl jsem to. Ale zas když už tam je 200mm díra, tak si řikám že ty 4 cenťáky plochy mi za ty 4 stovky peněz navíc asi stojí :-)
Uvidíme.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od Pavo.B. »

Bez vytlumeni dveri mi to stejne nehraje jak jsem chtěl, ja tenkrát nemohl sehnat 20 za rozumnou cenu, stejne tak bych jeste odtlumil ty plastové boxy vzadu, nejak to porad rezonuje a nebo jsem odpálil reprak, taky možnost
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od gramo »

Těch 3.5cm rozdílu se v ploše docela projeví, 20cm reproduktor má skoro 1.5x větší plochu než 16.5cm. (Pro Jakuba Krčmu bych radši napsal 1.469x) A to už se na podání nižších středů a basů projeví, zvlášť za jízdy.
Na druhou stranu nějaké velké investice do audia v autě moc nechápu, auto nevnímám jako místo pro poslech hudby.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od biscuit »

jak jsem psal, ten sony reprak dam za smesnou cenu + klidne k nemu jeste ten zesik. je mi to k nicemu...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od Stan »

Bihuzel v miste,kam se dava zesik,mam ja CDchanger. Navic jeden reprak mi moc nepomuze :(. A mam strach,ze se zesikem si na parkovistu nepustim hudbu ani na 10 minut,abych nevyzral baterku. Aj tak to ted hraje dost slusne. Dneska jsem to hecl a puvodni predni vyskace u zrcatek jsem soupl dozadu vedle plata. Dopredu fakt koupim sadu stredobas+vyskac+vyhybka a uz se na to vyseru. Zadni boxy mi nerezonujou vubec. Mozna by chtely trosku vic vyplnit vatou.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v 5. gen

Příspěvek od micron »

Jestliže máš live sound... Fuji livesound... v předu i v zadu, zvláště v předu je to nejzajímavější... tak stačej repro 3pásmový např. Magnat a do zadu 2 pásmový Kenwood pak to nemá chybu... nemá smysl řešit co bylo kdysi... od tý doby se hodně změnilo... prostě mam Fuji live sound už přes 8 let A v předu jsou Magnat 3 pásmový a v zadu 2 pásmový Kenwood... a je to lepší než v novým subaru XV, kde jsou sice hloubky ale nejsou vejšky a středy...resp jsou ale ne dobrý... v XV je to prostě přebasovaný--- tomu múže pomoct vyhazofff clarion sound systemu original a instalace sony... ale otázka je jestli to dokáže pomoct... hudba v subaru XV je protě přebasovaná... já mam rád basy... tak mi to tolik nevadí... ale časem to změním... ale nevadí mi to... mam rád basy...hudba v celice je ale prostě čistá... basově, středově i vejškově... čistá... radio sony front magnat rear kenwood... a ok...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“