Otevřený Blow Off ventil

vše ohledně modelové řady Supra
Odpovědět
Nemesis
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16.04.2015, 20:52

Otevřený Blow Off ventil

Příspěvek od Nemesis »

Zdravím, nejdříve se musím pochlubit, jsem nový majitel Supry mk3 :) A hned se chci zeptat, zda někdo neví, kde sehnat otevřený bov, pokud možno i s ukázkami zvuků. Mimochodem, ten motoru nijak neškodí, že? Protože mám motor po celkové GO, zbrušovala se klika a měnilo ložisko, tudíž musím motor zajet, tak zda tomuto ten BOV nijak neuškodí. Vím, že má už v sérii uzavřený, to pracuje na stejné bázi jako otevřený? A ještě jakou má rozteč kol, je to 5x114,3 s dírou 60,1? Děkuji
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený Blow Off ventil

Příspěvek od Idaho »

Nemesis píše:Zdravím, nejdříve se musím pochlubit, jsem nový majitel Supry mk3 :) A hned se chci zeptat, zda někdo neví, kde sehnat otevřený bov, pokud možno i s ukázkami zvuků. Mimochodem, ten motoru nijak neškodí, že? Protože mám motor po celkové GO, zbrušovala se klika a měnilo ložisko, tudíž musím motor zajet, tak zda tomuto ten BOV nijak neuškodí. Vím, že má už v sérii uzavřený, to pracuje na stejné bázi jako otevřený? A ještě jakou má rozteč kol, je to 5x114,3 s dírou 60,1? Děkuji
Zabrušovala se klika a měnilo ložisko ?



ty se rozluč s BOv a radeji hledej nekoho kdo supry zná at ji opraví než bude pozdě...

jinak k tomu BOV - každé otevřené BOV je potencionální problém - vzduch je jendou změřenej, smes nadávkovaná a vzduch vypušten ze systému bez dopadu na směs. Takže vadit by to teoreticky nemělo, prakticky bohatá směs omývá steny válcu a mže zhoršovat mazání pistu a válcu stopovými prvky oleju které se tam běžne dostávají.

Kde koupit otevřený BOV ? Nebud línej a UTFG.. každej druhej tuzing krám jich má jak nas****...
Nemesis
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16.04.2015, 20:52

Re: Otevřený Blow Off ventil

Příspěvek od Nemesis »

Čekal jsem trošku milejší odpověď, ale děkuji za vysvětlení, které jsem vlastně žádal. V tuningových shopech je jich hafo, to vím také, ale já to chci kvůli zvukovému efektu, když už tam je to turbo a také nechci ublížit motoru, proto jsem se normálně zeptal. Jinak se nemusíš bát, není v rukou nějakého garážmistra, ale v Toyotě, tam asi vědí, co a jak...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený Blow Off ventil

Příspěvek od Idaho »

Nemesis píše:Čekal jsem trošku milejší odpověď, ale děkuji za vysvětlení, které jsem vlastně žádal. V tuningových shopech je jich hafo, to vím také, ale já to chci kvůli zvukovému efektu, když už tam je to turbo a také nechci ublížit motoru, proto jsem se normálně zeptal. Jinak se nemusíš bát, není v rukou nějakého garážmistra, ale v Toyotě, tam asi vědí, co a jak...

pokud je trojková supra ve značkovce toyoty, udela jsi asi to nejhorší cos mohl.
POkud ti delaj cokoliv s hlavou chtej vědět na jaký moment utáhli a hned po tom co přijedes domu to rozhod a utáhni podle SOGI.. Paradoxne značkovka je v tomhle případe horší jak "garážista" kterej přizní že neví jak a najde si manuál, projde fora. Ve značkováh si mylsej že ví jak a jedou podle manuálu, který nebyl pro čr pobočky distribuován a sotva mají jeho aktualizace - ale jsou přesvědčeni že delají vše dobře a nenechaji si do toho kecat. Puvodní manuál má spoustu chyb, byl nekolikrát přepracován ale vubec nebyl distribuovám pro EU dealery...

Najdi s na FB profil Milos veselý , je aktivní ve skupině 7M power a s ním to prober, ja už jsme mimo supry pár let a i když jsme je kdysy delal hodne aktivně, už jsme taky trosku mimo.. Hlavně se vyvaruj chytrololínum co jsou rádi že něco načetli nebo videli supru maximálně rozebranou u někoho v garáži :)
Nemesis
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16.04.2015, 20:52

Re: Otevřený Blow Off ventil

Příspěvek od Nemesis »

Ok zkusím ho najít. Jinak v té Toyotě to dělají podle manuálu přímo z Japonska, dlouho na něj čekali...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený Blow Off ventil

Příspěvek od Idaho »

Nemesis píše:Ok zkusím ho najít. Jinak v té Toyotě to dělají podle manuálu přímo z Japonska, dlouho na něj čekali...
V tom jim nevěř, pochybuji že umí číst rozsypanej čaj. není duvod posílat manuál z JPN když byl distribuovanej pro eu a US - takže centrální sklad Belgie a US.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený Blow Off ventil

Příspěvek od Beaver »

Po pravdě by mě zajímalo, co si navíc za to Toyota naúčtovala...
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Supra“