nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

A je to fakt Nissens? Já mám u nich taky jeden vyhlídnutej, a ty jejich údaje jsou dost matoucí. Ale beztak jsou to plasťáky a po dvou zimách ty voštinky začnou asi pelichat....
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

2 Micron - tak jsou tam 2 kritický místa - únik a kompresor. Únik nechám zdetekovat u borca tady ve vsi, kterej to natlakuje vodíkem (ten má nejmenší molekuly a proleze všude) a detektorem objede trubky. když to někde bude foukat, tak se vymění těsnění. Ale myslím, že to nebude nejhorší, ptž teď při rozebírání tam bylo tlaku ještě habakuk. Jen ne tolik, aby se to spustilo. Co by člověk po mnoha letech chtěl.
Horší by bylo, když tlaková zkouška vyjde a já tam nechám fouknout chladivo a olej a kompresor bude v hajzlu. Ale zas když tam doteď byl přetlak, tak by vnitřnosti kompresoru měly bejt v klidu, ptž jsou zavřený a namazaný. Na čeldě je blbě přístupnej kompresor, kde jeho kladka nejde odmontovat a vyměnit na ní ložisko. Bude potřeba komp. odmontovat od bloku motoru a až pak to půjde vyndat. ložisko tam chycený je, ale to stojí 3 stovky. Možná než se tam foukne chladivo, tak tam nechám ještě třeba dát dusík, nebo nějakej jinej levnej plyn, abych ty čidla oblbnul a mohlo se to zapnout a vyzkoušet.

2 Jimmi: tak jsou na něm loga nissens. Je celej hliníkovej, jen vršek a spodek je plast. Pelichání mě zas tak netrápí. Čelda nikdy nebude dayly car. K soli moc nečuchne.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tak včera došly další dárky od Uruema - díky moc za ně, prašule jsou už na cestě :-) Potřeboval jsem sklo zrcátka, ale dostal jsem zrcátko celý. Bohužel bez výhřevu, ale to se nějak přežije. Ale jak jsem sundal sklo, tak na mě vykouklo tohle. Šikovný včelky :-)
hnizdo.jpg
(199.68 KiB) Staženo 511 x
Novej chladič je na místě, bohužel nepasujou ty horní dva klemy, takže probíhá jejich tuning. Včera troška kovářské práce, dneska pískování + lak a přes víkend tam snad silikonem vyrobím novej "silentblok". Levej původní, pravej pozohýbanej v procesu.
klemy chladič.jpg
(133.88 KiB) Staženo 511 x
Na radu Idaha jsem místo zelené smradlavé směsi do motoru po výplachu cca 2 kýblama vody z vodovodu, pak nalil růžovou směs. Nikde nic neteče, motor se s novým termostatem krásně po chvilce zahřál na prostředek ukazatele teploty, sahara spíná, takže spokojenost. Bohužel se po zahřátí na plnou teplotu ozývá pískání. A hrozný pískání. Jde to někde z prostoru u řemenů (altík, klima, servo..) nebo možná je to v rozvodech. Fakt to nejde poznat. Stačí lehce zvýšit otáčky a je klid. A začne to fakt jen po zahřátí na plnou teplotu, když klesnou otáčky na cca 900. Přemýšlel jsem i jestli to není nějaká podtlaková hadička. Ale v těch místech žádný nevidím. Máte někdo nějakej nápad? Hrozně mě to sere. Jediný co jsem změnil je nová chladicí směs, termostat, chladič. Taky jsem vylil část okruhu pro servo, ale je to tam dolitý zpátky a odvzdušněný snad taky (kola v krajních polohách byly). Kdyžtak jsem to natočil tady:
http://leteckaposta.cz/227272669

Tunning mřížka :-) je taky na místě v nárazníku. Připnul jsem ju jen stahovačkama a drží perfektně. Žebra jsem polepil černou matnou tapetou. Vše je teda plně vrátitelný do původního stavu. Na autě s mlhovkama to nevypadá zle.
naraznik hot.jpg
(188.33 KiB) Staženo 511 x
Naposledy upravil(a) Stan dne pát 12.06.2015, 08:04, celkem upraveno 2 x.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

4 Jimmy: tady máš ten nafocenej chladič. Líp to asi nezvládnu. Je tam hrozně málo místa :-(
chladic zebra.jpg
(180.49 KiB) Staženo 693 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: nová klubová

Příspěvek od Kubrt »

Je videt ze se nenudis. Pekny to mas.

Vyhrivani zrcatek jsem opravil timhle. Respektive necim podobnym a v poho.

http://www.terko.cz/cs/topna-samolepici ... 202pv.html
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Ty úchyty pro chladič bych snad radši vyložil tlustým páskem gumy.
Vyhřívání zrcátek jsem kupoval u Conrada a stály určitě míň. I když byly stejné.
Dík za fotku!
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od uruem »

Tak to je sakra hustý :D, no vidíš to byl ten výhřev, včelí ůl má asi 40 stupňů tak by to sklo vyhřálo :D
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Jojo, hřálo by to asi dost. Akorát si fakt nedovedu představit jet tak s otevřeným oknem na místě spolujezdce a řidič si naklopí zrcátko, včely motorek vevnitř vyplaší, pár jich pomačká a kam to mají nejblíž na odplatu? :-D
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

ta v ní nikdy neseděla :-( Proto jsem s tím před vánocama tak kvaltoval, co se týče interiéru, aby byl vyvoněnej a svez jsem ji. Bohužel no.. Nějaká pasažérka se snad najde. Nebo nějakej šikovnej navigátor na příští srazovej závod.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Mam takovej pocit, že v dnešní době je ten level posuzování aut a jejich lajitelů úplně jinde. Jak to není ochcáfka fkombiku tjuningpičodýzl, nebo passat, tak máš špatný auto :-D
Ale od pátka do neděle jsem byl na Rychlebkách (http://www.rychlebskestezky.cz/cs/) a už se hrozně teším, jak tym na koncu léta nepojedu carinou, ale vemu čeldu. Sice narvat do ní dvě kola a dva stany bude obtížnější, ale ty krásný klikatý cesty tam... To prostě bude další zábava. Už nejen těšit se na kolo, ale aj na cestu.
mimochodem slyšel někdy někdo o zahrádce na 5gen čeldu? Vím, že se prodávala jakási na 4gen, ale to asi nebude pasovat. Někdy bych holku vytáh i k vodě, ale dovnitř ten surf nenarvu :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Když něco nejde sehnat, tak je hold potřeba to vyrobit..
kryt podbeh.jpg
(211.23 KiB) Staženo 586 x
Bohužel včera jdyž jsem čeldu oplachoval vodou od prachu a vystříkával bordel po sundání blatníku, tak vidím pořádný zástěrky jako absolutní nutnost. Jedna vyjížďka na půl hodiny a oba boky totálně zaprcaný asfaltem. Teď už jen jestli to budou klasický:
http://www.autofam.cz/product.php?id=22538

nebo rally look plácačky a jestli černý nebo červený:
http://www.autofam.cz/product.php?id=6479

Jak dodělám levej přední blatník a nasadím čumák, tak do teho olomóckýho tunninga bodu moset zajet a okóknót to přímo na autě ;-)


Klemy na chladič opískovaný, nalakovaný, vypálený a silentblok snad taky hotovej. Normálně jsem tam dal na kraj dva kousky hadičky, přilepil je vteřiňákem, tím se to zafixovalo a prostor jsem vyplnil silikonem. hadičky jsem pak chtěl vytrhnout a místo po nich zas doplnit silikonem. Ale drží to jak to je, tak na to kašlu a nechám to tak.
klemy hot.jpg
(176.6 KiB) Staženo 586 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Stan hele nepřeháněj to :biggrin: lepší je jezdit, než magořit :biggrin: ps kolik stojí novej úchytek na chladič u toy? podle mě míň než cena toho času co si nad tim strávil, ale zase se člověk víc pokochá při tý renovaci, ale neni to zbytečný? to řikám zrovna já, co neumí absolutně s časem hospodařit, jo ten pravej :-) ale zase řeknu co si myslim, co je moc to je moc... tohle je zbytečný... teď jen čekám kdo se mě zeptá jestli to mý žbrblání neni zbytečný... no dá se říct že je, i neni... o tom by se dalo filosofovat hodně dlouho :biggrin: vzdávám to :biggrin:
Stan má bojovej úkol odlepit kouli z řadičky a instalovat novej pytlík na pinďu :biggrin: to sem zvědavej jestli to dá :biggrin: :biggrin: nechce se mu do toho, použil drsný lepidlo :-) Ale tohle se přeci nelepí, to se utahuje ps: kdysi už fakt dávno hodně dávno sem taky měnil hlavici řadičky a v cattuning.cz měli krásnou za pár kaček koženou a mam jí do teď a pořád je jak nová... doporučuju Victor značka... originál hlavice byla vojetá toyota... a mega těžká... vážila asi 5x tolik než ta Victor což sem nepochopil, asi kdysi v 90tkách se nešetřilo na hmotnosti...
origo furt mam v obalu od Victora... jen pro pobavení... je fakt tak těžká, že hodit jí na někoho, takho to fest zraní, spíš ho to i zabije :biggrin: nechápu.

Woooow teď koukám na ty fotky zrcátek... to nemá nemá chybu!!!!!! woooooow no tak to si děláš prdel?????!!!!!!!!!!!! já sem tohle viděl v zadním světle celicy 5g na vrakovišti, ale malinkej úl... pod světlem ale tohle????? to je sídliště :-) u mě bydlej pavouci a jsou vítaný... a vim že bydlej taky v zrcátkách, tam i přezimujou a pak si natáhnou sítě, bylo to tu i focený.... pavouky mam moc rád, ty lověj havěť čim víc tim líp... ale včely v zrcátkách to je geniální :-) u tebe nejsou v bezpečí ani v zrcátkách... všechno rozebere :biggrin: A nechal si je tam? nebo ne?
u mě musej bejt v zrcátkách brutální pavoučí kokony... :biggrin:
+se divim že i ty zrcátka někdo stříkal i zevnitř na oranžádu... docela magor :-) poctivej lakýrník :biggrin: byla to němka :-) :biggrin: a úl byl německejch včel... to je jasný
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Microne neboj, nejsem zas až takovej magor. Nepotřebuju se ze vším tak srát. samozřejmě jsem první volal do toyoty, co stojí ty klemy na chladič. to jsem ještě myslel, že dojde chladič se stejnýma úchytama jako origo. Klemy se už nedají sehnat - výroba zastavena a na skladech je 0 dílů. I tak jeden prej měl cenu bížící se litru. Navíc i kdybych je měl, tak jsou mi anic, ptž došlej chladič má jinej tvar úchytů. Mrkni a uvidíš, že jsem ten vnitřní plechovej oblouček vyklepával do úplně jinýho tvaru. No a co se týče ježdění, tak stejně nemožu. Převodovka chroustá a chroustá, jedno příčný rameno na zadku je volný, mlátí a mlátí. Takže dokaď nejsou prašule na synchrony a nákup PUR siláčů, tak makám na tom, co možu dělat sám a vlastně zadarmo.
Jinak (před)kožku na šaltrpáku jsem už vymyslel :-) napárnu pytlík, přetáhnu přes hlavicu a zas sešiju. Hlavica fakt dolů nepude. Lepil jsem to proto, že ten jouda co uřezával šaltrklacek a řezal na něm závit, tak ten závit asi dělal kurva pilníkem. Je tak zmršenej, že kdybych páku jen trošku chtěl dotáhnout, tak bych tím strhl plestovej závit v hlavici. Takže proto. Tu origo mám doma taky. Je těžká neuvěřitelně :-D

Jnak hnízdo netuším, jestli je německý nebo český. Takhle mi ho poslal Uruem :-)
Ale moje čelda měla menší verzi ve výdechu zadních kapes u blinkru:
hnizdo 2.jpg
(132.49 KiB) Staženo 551 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

joooo tam to maj včelky rády :-) to je vono... akorát že to hnízdo bylo nalepený u mý dárkyně jakoby pod světlem-ouškem přesně jak je vývod vzduchotechniky z auta, takovej plast s vyklápěcíma dvířkama... pod světlama přímo tam bylo to hnízdo nalepený :-) wow tak včelky si ale fakt uměj vybírat... ten designovej prvek "uší" neni jen hezkej a originální na ventilaci ale na ubytování... geniální :-) ty tvoje si hnízdo přilepily spíš na ouško... ale nápad dostaly stejnej... to je naprosto famozní... nejdřív když sem to viděl poprvý u dárkyně, tak sem se zasmál... ale jak vidim tohle tak koukám že maj včelky podobnej vkus na ubytování kdekoliv celica je ideální hnízdo :biggrin:
U mě to ale nezkoušej, včelky, ty moc dobře vědi, že já bych si jich všimnul, u mě se bojej že bych je vyhnal, nebo spíš všude bydlej už pavouci :-)

Ne je to úplně jasný... tyhle hnízda jsou jen u aut co dlouho stály... tvý stálo hodně dlouho, a moje dárkyně taky... jinak kdyby se pohybovalo vozidlo roj by zemřel... proto u mě můžou bejt jen pavouci... ty neopouštěj vozidlo no jo :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Microne, potěším tě, už brzo pošlu fotku s novou kožkou okolo řadičky. Včera jsem zkoušel jak padne a vypadá to fakt hodobožově. Takže si dám tu práci s nůžkama, jehlou a nití a dostanu ju na místo. Hlavica řadičky dolů nepude. Šití, to mi dycky šlo už na základce :-D

Dotaz na všechny - včera při rozborce LP brzdy jsem narazil na tohle:
LP desky.jpg
(219.4 KiB) Staženo 482 x
Jezdili byste s tím? Asi ne že.. Jinak co doporučíte za desky? Co tam je teď, nedokážu zjistit. Desky aj kotouče jsou vpodstatě nový, takže vyměním jen desky.
Zatím co jsem kde komu měnil, tak jsem dával TRW a spokojenost. Takže jsem přemýšlel o tomhle:
http://autodily-haspa.cz/index.php?main ... 1001292248
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Celica“