neobvyklý zvuk v motoru

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
thris
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pát 07.03.2014, 19:34
Bydliště: Proseč

neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od thris »

Mám Celicu s motorem 1zz, chvíli po GO. Když nastartuji vše je jak má. Po zahřátí motoru, při přidání plynu se začne z motoru ozývat takový "kovový" zvuk z oblasti kde jsou rozvody.
Po vychladnutí je zase vše v pořádku než se motor zahřeje.
Nesetkal se někdo s tím?
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od Myfune »

Bez toho, aby ten motor někdo viděl a slyšel to nejspíš nepůjde. Nikdo totiž nedovede odhadnout jestli je ten motor a jak moc zbastlenej. Každopádně žádný klepání normální není a je to z hlediska diaknostiky signál, že buď někdo něco, nebo se něco někde posralo. Zkus pro zajímavost napsat jestli jsi to jen jako auto po GO koupil a nebo jestli se Go dělala již za tebe a třeba kde. Ono to kolikrát řekne mnohem víc než fakt, že ti po zahřátí něco klepe u rozvodů.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od zejdy »

GO jsem dělal já, nic neobvyklého se nedělo, vše bylo tak, jak má. Auto jsem předával bez klepání, bez chyb v diagnostice, zkrátka v pořádku. Taky bych uvítal, kdyby se k tomu někdo vyjádřil, ale obávám se, že minimálně bez poslechnutí motoru to nepůjde. Bohužel to k sobě máme s Thrisem daleko.....
Může to být napínák, vodní pumpa, alternátor, vše, co je na straně rozvodů zůstalo původní, bez zásahu. Autíčko bylo hodně zbědované, v motoru bylo pár neodborných zásahů, strhané závity apod. Odjížděla jako mladá holka :-)
Petře, jestli pojedeš v květnu na sraz Celica klubu, podíváme se na to, vezmu vše potřebné s sebou....
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od Myfune »

thrisi ale to jsi tím pádem ve velmi dobrých rukách. Být tebou, tak se se Zejdym prostě domluv co a jak dál. Kdybych neměl svýho servisáka v HK, tak bych se o servisu svojí Celici nejpravděpodobněji bavil se Zejdym.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
thris
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pát 07.03.2014, 19:34
Bydliště: Proseč

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od thris »

zejdy píše:GO jsem dělal já, nic neobvyklého se nedělo, vše bylo tak, jak má. Auto jsem předával bez klepání, bez chyb v diagnostice, zkrátka v pořádku. Taky bych uvítal, kdyby se k tomu někdo vyjádřil, ale obávám se, že minimálně bez poslechnutí motoru to nepůjde. Bohužel to k sobě máme s Thrisem daleko.....
Může to být napínák, vodní pumpa, alternátor, vše, co je na straně rozvodů zůstalo původní, bez zásahu. Autíčko bylo hodně zbědované, v motoru bylo pár neodborných zásahů, strhané závity apod. Odjížděla jako mladá holka :-)
Petře, jestli pojedeš v květnu na sraz Celica klubu, podíváme se na to, vezmu vše potřebné s sebou....
Ahoj, na sraz se určitě chystám. Právě do toho srazu se to budu snažit vyřešit. :) Nebo mi nezbyde nic jiného než si udělat "menší" výlet. :D
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od zejdy »

:D
Kdyžtak dej vědět trochu dopředu :D
Uživatelský avatar
TomAss
Člen Týmu
Příspěvky: 34
Registrován: úte 29.05.2007, 19:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od TomAss »

zejdy píše:GO jsem dělal já, nic neobvyklého se nedělo, vše bylo tak, jak má. Auto jsem předával bez klepání, bez chyb v diagnostice, zkrátka v pořádku. Taky bych uvítal, kdyby se k tomu někdo vyjádřil, ale obávám se, že minimálně bez poslechnutí motoru to nepůjde. Bohužel to k sobě máme s Thrisem daleko.....
Může to být napínák, vodní pumpa, alternátor, vše, co je na straně rozvodů zůstalo původní, bez zásahu. Autíčko bylo hodně zbědované, v motoru bylo pár neodborných zásahů, strhané závity apod. Odjížděla jako mladá holka :-)
Petře, jestli pojedeš v květnu na sraz Celica klubu, podíváme se na to, vezmu vše potřebné s sebou....
Poslechnou je to potřeba....já mám po GO odjeto necelých 5000 a když se mi to hodně prohřeje,tak po následném startu slyšým taky trochu divočinu,ale podle poslechu stetoskopem a chováním motoru to rozhodně nejde z boloku ale někde je načlé ložisko,nebo tak....a viděl bych to asi na napínák,nebo alternátor,...u tebe bych to viděl asi stejně tak....
Toyota Celica 1.8 VVTi
thris
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pát 07.03.2014, 19:34
Bydliště: Proseč

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od thris »

TomAss píše:
zejdy píše:GO jsem dělal já, nic neobvyklého se nedělo, vše bylo tak, jak má. Auto jsem předával bez klepání, bez chyb v diagnostice, zkrátka v pořádku. Taky bych uvítal, kdyby se k tomu někdo vyjádřil, ale obávám se, že minimálně bez poslechnutí motoru to nepůjde. Bohužel to k sobě máme s Thrisem daleko.....
Může to být napínák, vodní pumpa, alternátor, vše, co je na straně rozvodů zůstalo původní, bez zásahu. Autíčko bylo hodně zbědované, v motoru bylo pár neodborných zásahů, strhané závity apod. Odjížděla jako mladá holka :-)
Petře, jestli pojedeš v květnu na sraz Celica klubu, podíváme se na to, vezmu vše potřebné s sebou....
Poslechnou je to potřeba....já mám po GO odjeto necelých 5000 a když se mi to hodně prohřeje,tak po následném startu slyšým taky trochu divočinu,ale podle poslechu stetoskopem a chováním motoru to rozhodně nejde z boloku ale někde je načlé ložisko,nebo tak....a viděl bych to asi na napínák,nebo alternátor,...u tebe bych to viděl asi stejně tak....
Takže když shodím řemen od alternátoru a nastartuji bez něj. Tak bych mohl buď závadu odhalit nebo ji vyloučit. Spíš otázka, jestli je na to speciální postup nebo princip jako u většiny aut?
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od zejdy »

Ty to ale potřebuješ poslechnout "za horka" .....Když shodíš řemen, nebude točit vodní pumpa, bacha na to!!!!! Když to uděláš u horkého motoru, do 30 sekund se to bude vařit.
Lepší poslechnou tak, jak to je, jak píše i Tom. Stetoskopem se na to musí přijít :biggrin:
thris
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pát 07.03.2014, 19:34
Bydliště: Proseč

Re: neobvyklý zvuk v motoru

Příspěvek od thris »

Tak do toho se pouštět určitě nebudu. :D
Odpovědět

Zpět na „Celica“