7AFE - Výměna kroužků???

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
mvavra5
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03.04.2015, 21:17

7AFE - Výměna kroužků???

Příspěvek od mvavra5 »

Motor žral strašně moc oleje, což je známá věc, tak jsem nechal vyměnit (jenom) kroužky a gufera. Po výměně jsem najel cca 1 200 km - olej zatim v pohodě, ikdyž trochu to zblajzlo, ale pořád je na měrce více než polovina - někde v rozmezí mezi 3/4 a 1/2. Bylo mi řečeno, že po prvních pár set kilometrech to něco sežere, než si ty kroužky sednou. Moje otázka tedy zní: myslíte, že by mohlo být možný aby tohle pomohlo? Po jak dlouhé době/ujetých km - by bylo poznat že ta výměna k něčemu byla/nebyla. Vim, že pár lidí taky udělalo výměnu jenom tohohle, ale jak nakonec dopadli po delší době to netušim. Taky vim, že spousta lidí tady psala, že jenom tohle nepomůže a že se to zachvíli zase vrátí. Mě zajímá ta doba, jestli je někdo schopen to odhadnout. Teď chápu, že asi budete psát, že když už jsem se do něčeho takového pustil - že se to mělo vzít komplet, ale prostě jsem udělal jenom tohle :roll: Nadruhou stranu motor neklepe, alespoň se mi to tak zdá, ale zase nevim co si pod tim klepánim mam představit. Nemá někdo nějakou nahrávku jak to zní, abych to mohl porovnat :D Zdá se mi, že motor běží normálně, v klidu, i po zahřátí a táhne pořád dobře.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 7AFE - Výměna kroužků???

Příspěvek od Stan »

Já řešil stejnej problém u motoru 4A-FE na carině. Podle mojich vědomostí (kdyžtak mě opravte) je to hodně podobnej motor. Rok po koupi auta to začlo žrát olej cca litr na 2000 km. První jsem nechal měnit stírací gufírka na ventilech. Nepomohlo. Tak jsem pak nechal měnit pístní kroužky. Dělali to tady v jedné dílně v Přerově. Bylo mi řečeno, že to mám nějakou dobu šetřit, pak vyměnit olej a pak už jen jezdit. Už si to moc nepamatuju. Asi 1000-2000 km jsem olej měnil. Fakt už nevím. Asi si dali docela záležet a vyčistili všechno. Pár lidí mi tady říkalo, že prodělali stejnou proceduru a za rok to začlo žrát olej zas. U mě je to teď asi 6 let a nic. Olej měním po deseti tisících, nedolívám ani kapku a zmizí ho mezi výměnama tak třetina mezi ryskama. Takže si troufám říct, že je to OK. Jezdím svižně a někdy, když je hezká cesta, tak i mírně sportovně.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
mvavra5
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03.04.2015, 21:17

Re: 7AFE - Výměna kroužků???

Příspěvek od mvavra5 »

Tak to je dobrá zpráva. Já si budu muset ještě chvíli počkat no, potom se uvidí jestli to teda k něčemu bylo.
Odpovědět

Zpět na „Celica“