Pomozte mi vybrat autospolečníka

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Pomozte mi vybrat autospolečníka

Příspěvek od uruem »

Ahoj pánové,
Chtěl bych tu nabrat inspiraci jaké auto si pořídit až doprodám všechny přebytečně vraky a bude třeba něco na klasické ježdění do práce, na úřad a do obchodu.

První je aby jsem si s autem mohl pokecat když jedu sám, dvojkový tédéíčkový oktávky mám plný zuby. Měla by to být Toyota, Nissan nebo Subaru.
Hledám tedy nákupní košík který ale musí bez upadlého kola projet Kladenské silnice. Dlouhou dobu se mi líbí LS400 ale je pravda, že vždy budu potřebovat něco do čeho nacpu i nějaký náklad a nebude mi líto ničit slonovinu a kůži z krokodýlů.

Co jsem slyšel tak idealní nákupní košík který vám občas uveze i výslužku co dostanu u babičky a hlavně zdolá místní silnice je Land Cruiser J100. Je pravda, že bych snesl i menší motor než 4,2 litru ale to bohužel není.

Jelikož bych se u něčeho chtěl už usadit, chci aby to bylo co nejvíc univerzální. Je ještě nějaká Toyota která by byla kompromisem mezi požadavky a nebylo by nelidské zacházení nechat jí občas před garáží ?

Děkuji za vaše rady milí kamarádi.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Pomozte mi vybrat autospolečníka

Příspěvek od frostie »

Doporučuji Previi. Vleze tam od babičky celý byt, za to by ti asi ale nepoděkovala. :lol:
Akorát to chce zaplynovat. Spotřeba je 10-15l benzínu. (za předpokladu, že nejezdíme jako kolega Krčma)
Historická jednička (r.v.cca 1992-2001) je k mání i 4x4.

(Corollu combi protentokrát vynechám...) 8)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mi vybrat autospolečníka

Příspěvek od libor12 »

frostie píše:(za předpokladu, že nejezdíme jako kolega Krčma)
kolega Krčma porazí i betonovou zeď v tenise. :lol: Já ted přemýšlím o tomhle
http://toyota-sequoia.autoplaneta.cz/to ... 43616.html
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mi vybrat autospolečníka

Příspěvek od uruem »

libor12 píše:
frostie píše:(za předpokladu, že nejezdíme jako kolega Krčma)
kolega Krčma porazí i betonovou zeď v tenise. :lol: Já ted přemýšlím o tomhle
http://toyota-sequoia.autoplaneta.cz/to ... 43616.html
To auto je hezký, ale 4,7 benzín už je opravdu moc. Chtěl bych nejlépe tří litr ale to má tak Aygo možná.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Pomozte mi vybrat autospolečníka

Příspěvek od frostie »

Za tu Sequoiu chcou neskutečné prachy. Ekonom radí: nebrat. To už raději Siennu, novější, automat, výkon obdobný, prostor stejný. A jistě zaplynovat.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mi vybrat autospolečníka

Příspěvek od uruem »

Jinak k te Previi. V rodine mame podobny mensi mpv Mazdu 5. Auto je to prakticky ale mne se vzhledove nejal ne zalibit. Sedm mist je super to bych taky uvital. A uvital bych tazny na 2t. Prostoru abych mohl jet nahory bez zahradky a po ceste jeste pribrat par motoru. Kdyby se delali LC s nejakym mensim motorem a hlavne rozpinaci 4*4 nevaham. Ale takhle je to moc tank.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mi vybrat autospolečníka

Příspěvek od libor12 »

frostie píše:Za tu Sequoiu chcou neskutečné prachy. Ekonom radí: nebrat. To už raději Siennu, novější, automat, výkon obdobný, prostor stejný. A jistě zaplynovat.

No já už jsem s prodávajícím trošku diskutoval. Byl ochoten jít na 300 jen po tel. LPG sekvenci má. A nemám srovnání s více kusy,ale můj soused ji má od nova 14 let a bez investice.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pomozte mi vybrat autospolečníka

Příspěvek od biscuit »

tacoma na tom asi bude podobne, ne? na tom aute se mi prave libi ta plosinka, prijde mi uzitkovejsi a zase kdyz se na to da ta bouda, tak se to vzhledove priblizi... kamarad ji ma, taky dovoz z us samozrejme, a co vim tak taky bez investic (az na poskozeni od debilu z okoli).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“