nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Taky proběhl poznávací zájezd po krásách kladenska..
Očista začíná..
kapota pred.jpg
(223.68 KiB) Staženo 715 x
Hotovo, nachystáno na osazení
kapota po.jpg
(205.11 KiB) Staženo 715 x
V týdnu se snad povede mít nový čelní sklo a přes další vínend mám slíbený obšití volantu. Taky krásný červený pur hadičky by měly dorazit do fabriky :-)
Jak to bude po kupě, udělám pořádný foto foťákem.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Stan píše:Dotaz - kolik zhruba může mít teplotu plechovej kryt svodů? Respektive jeho horní povrch. Zvažuju, že bych ho nechal v práci lehce opískovat a stříknout. Standardní barva je epoxidovka a vypaluje se na 120st. Případně mi lakoš nabízel jakousi vodou ředitelnou barvu, co se vypaluje na 180st. Otázka - není na tom plechu víc, když jede člověk ostřejší jízdu?
Teď jsem vyzkoušel tohle:
http://autokosmetika.heureka.cz/den-bra ... j/galerie/
na opískované ráfky. A jeví se to zatím docela pozitivně.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: nová klubová

Příspěvek od gramo »

Tak jsem se proklikal k podrobnějšímu infu o tom spreji http://autokosmetika.heureka.cz/den-bra ... e/#section
Doplním to rovnou i sem:
Hliníková barva pro kvalitní ochranu např. výfukových systémů, krytů strojů, matic a šroubů, mříží nebo potrubí. Nástřik je krátkodobě odolný teplotám až +500°C, dlouhodobě +400°C.
To by mohlo stačit :)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Doprdele dusil jsem to v sobě, ale musí to po Micronovsku ven. Projekt znovuzrození mojí čeldy má další oběť - dneska přes den mi někdo před barákem ukradl středový pukličky z kol na mojí vymazlené carině. Toho času díky čeldě musí chuděra stát mimo garáž.
Řekne mi někdo k čemu jsou kurva někomu origo pokličky z 14tek 20 let starejch kol? Navíc když kola jsou nakomaxitovaný načerno a pukličky jsem nastříkal taky? a ručně jsem na nich emblém namaloval na červeno? a navíc když ty pukličky nejdou ani za největší opatrnosti vyndat bez destrukce.. Pokaždý během vyvažování kol se z nich ulomila nějaká packa. Stejně jako dneska jsem na ulici našel ulomený packy z pokliček. To mě sere neuvěřitelně. Čůráci jedni.
Jedná se o tyhle kola:
http://allegro.pl/toyota-felga-felgi-al ... 86096.html
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

ahale pan má rád sosáček a žábry... no to je ale zvláštní.. ale chápu to :-) i když pak už to moc nechápu... no tak jen tak... :biggrin: takový kraviny se dávaj až na konec... ne v běhu renovace... ale předbíhání je povolený:) je to pro radost že... pro co jinýho :biggrin: a radost to je... nebo bude """A TO JE fain""" :biggrin: ZASLOUŽÍŠ SI RADOST ZA TU PRÁCI... KURVA JAKO ŽE JO... :-) +ČEČE je kurevsky KUREVSKY hustá ze spod jak koukám... WTF!!!! "WHAT A FUCK!" jako že hustá je tooo joooo :inlove:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

tak zas troška progress..
Kapota na místě. Zespod očištěná, zatřená, dutiny vystříkaný voskem. Fakt nesmí zrezavět :-) Ikdyž není dopasovaná. To dodělám pozděj. Stejně na jaře půjdou dolů blatníky a celej čumák.
CAM00682.jpg
(188.69 KiB) Staženo 603 x
Z bazošu za babku sehnaný repáky - sony explod. Jeden z původních měl utrhlou cívku. U těch novějších samozřejmě už hnedka v ruce bylo cítit, že to nebude až taková síla - magnet je tak poloviční. Ale zas jsou to dvoupásma. Takže jsem i odpojil tu výhybku, co je v livesoundu, ať to neořezává. Pak samozřejmě mechanicky upravit box a reprák, aby tam padnul. Nehraje to špatně. Určitě líp jak 50% konkurence. když se povede sehnat přední livesound do dvěří, tak to bude pecka. Taky budu muset opravit rádio, ať můžu pouštět minidisky a ne jen furt poslouchat MP3ky co teď mastijou v každým rádiu furt dokola. Kdyby někdo chtěl jeden origo livesound reprák, tak daruju. Překvapilo mě hodně, že je na reprácích vyznačený L a R. To by mě zajmalo, co tím klucí šikmoocí zamýšleli? Že by je měli až tak vyladěný vzhledem k řidičovým uším? Nebo vzhledem k tomu, že do pravýho zadního vede kabel o 2 metry delší? :-D
repraky.jpg
(207.25 KiB) Staženo 603 x
No a na závěr další várka radosti - nově obšitej volant, řadička z ebaye a zalepený dírky na palubovce. Řadička ujde (co by taky člověk chtěl za 130 korun že :-) Trošku se kluci čínský netrefili s vyznačením převodů. Ale co už. Paní čalounica tu kůži na volantu taky mohla trošku víc vypnout. Ale zas měla to hotový za 2 dny včetně zesílení věnce a cena byla poloviční vůči volantech.cz. Tam mi předloni potahovali volant na carinu. Zpracování tam mají fakt lepší, ale co už no. Jinak středová krytka volantu taky ebay. Cena okolo 150. Kdyby někdo chtěl, pošlu odkaz. Samozřejmě troubí to :-) Imitaci karbonu okolo bych ani nepotřeboval, stačil by mi ten na troubítku. Ale škrábat to z toho fakt nebudu :-)
volant.jpg
(211.14 KiB) Staženo 603 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Už mě srala ta dřevěná laťka v kufru a věčný podpírání vrat. Takže jsem se vydal cestou měření délek origo vzpěr, jejich úchytů atd. Dokonce se za pomocí staré osobní váhy povedlo změřit síly starejch pístů a taky zjistit potřebnou sílu na novejch pístech. Byla docela prdel sedět v kufru a přes dřevenou lať tlačit víkem kufru na váhu, abych odečetl chybějící newtony :-) Pak jsem zkoušel kontaktovat brňáky (plynovavzpera.cz). No a přes jejich katalog jsem došel k úplně stejnýmu výsledku, jako tady někdo vymyslel už před lety. Takže vzpěra na formana za 250/kus to vyřešila. K nim zadáčo kulový čepy. Samozřejmě jsem blb, že jsem nepátral tady na fóru dřív než jinde. Moh jsem si ulehčit práci.
No a nakonec nedělní chvilka s vrtačkou v garáži a v pondělí v práci pískovna, lakovna, pec a je to! Paráda, čelda má otvírací a držící kufr! Sice je odhadem o 10cm níž, ale to mě fakt žíly netrhá.
vzpera1.jpg
(193.96 KiB) Staženo 2257 x
vzpera hot.jpg
(219.55 KiB) Staženo 2257 x
Naposledy upravil(a) Stan dne úte 17.02.2015, 07:44, celkem upraveno 1 x.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Pro odlehčení - o vánocích jsem dal 600 (pro hodně velkou známost) za pořádnej servis svýho boardkrosovýho prkna. Dělal mi to kámoš v Praze na jedné z nejmodernějších Montanna mašin. Broušení a leštění hran, struktura na skluznici, oprava drobnejch děr. Bohužel hnedka druhý ježdění a jeb ho tam. Šutr na kraju sjezdovky a díra skrz skluznicu až na titanal desku pod ní. Už dávno vím, že ty tavný tyčky na skluznice jsou nakokot. Matroš je moc měkkej a vydrží většinou tak troje ježdění. Pak se to vydře a je tam zas díra. Obvykle tam dycky natavím kus rozlámanýho plastovýho ramínka. Ale to taky došlo. Takže?? Pomohla čelda a její starej rozlámanej plast z kufru. Tavit do šlo pájkou krásně a s grafitovou skluznicí si to docela rozumí. Takže až se mě někdo zeptá, čím to opravuju..? Specielní 25let vyzrálej matroš, importovanej přímo z Japonska :-)
prkno1.jpg
(192.91 KiB) Staženo 2257 x
prkno2.jpg
(176.18 KiB) Staženo 2257 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Mají ty vzpěry z Formana dojezdový tlumič? Nebouchne to nahoře?
Já mám u Corolly ještě původní, a v zimě už tomu musím trochu pomáhat. Nicméně stále mi to drží. Ale až mě to naštve, tak si taky asi sednu do kufru s nějakým siloměrem 8)

Já jsem na lyžích nikdy problémy s kofixovými svíčkami neměl. Ale třeba je to tím, že vy prknaři se furt někde šoupete bokem. Můj raný vzor býval Franz Klammer a ten jezdil jenom rovně :)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Vzpěry jsou to starline a tlumič nahoře mají luxusní. Poslední asi 3cm to jede šnečím tempem.
Naproti tomu třeba na carinu jsem si nechal vzpěry vyrobit na míru v tom Brně. No a tam je problém, že při prvním zvednutí po delší době se tlumič na konci neaktivuje a bouchne to. Při druhým zavření je to už ale v pohodě a krásně to brzdí. Podle mě tam něco nevychytali a když je vzpěra v uzavřeným stavu defacto vzůru nohama delší dobu, tak se tam přelije olej a na koncu to netlumí.

Já ti dám, že jezdíme na prkně bokem :-) Ikdyž je pravda, že většina prknařů neví, na co tam ty hrany jsou a proč jsou vykrojený. Ale tak stejně spousta lyžařů netuší, co je to kárvovej oblouk a proč vlastně nemají boky lyží rovný. Kofix mi dycky hnedka vypadne, nebo se vyškrábe. Chce to něco tvrdšího ;-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Tak to tam pereš nějak špatně. Ono to chce možná předtím odstranit ten vosk a očistit nějakou chemií, případně předehřát.
Jasně že se prknisti furt pletou do cesty, jsou pomalí 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Neboj, samozřejmě vím. Očišťuju, předehřívám vždycky. Problém je v materiálu skluznice, jestli je sintrovaná, nebo extrudovaná atd... Většinou bohužel platí, že čím je rychlejší (a taky dražší), tím hůř se pojí s opravnýma matrošema. Přidávají do těch skluznic grafit a podobný sračky a pak to fakt moc opravovat nejde. Potvrzujou to i kluci ve skiservisech, co na to mají spešl pistole.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Stan> kdybys hledal kůžičku kolem řadičky, tak jí ani nehledej... mam pro tebe novou fung... krásnou co mam já a biscuit... tenhle rok si jí zasloužíš ty... tak ti jí dám na srazu... jednoznačně si jí zasloužíš... :bigups: voní novotou, a vypadá perfektně... líp než original kterej už má dost... :biggrin:

ps: mimo možnosti objednat si fungl lifty do kufru přes ebay z turecka do NY a pak do cz... ale jako kolega v práci sem ho nechal ať si tuff support otestuje bylo -7°celsia a řikám mu drž to... drž ten kufr... nechápal má nissan ale nechápal... ty tuff support jsou fakt drsný... začal se smát a nechápal... ten kufr vylítne takovým tlakem že to neni normální.... jako je to drsný,,,,, prohlásil jako kdyby někdo chtěl se dostat do toho auta kufrem, urazí mu to palici :-) :-) ty tlumiče turecký tuff support jsou mega ale mega drsný... nějakej spoiler to je jedno... tlak je neskutečnej.... ohromující... ale to jsme v - 7 st celsia... ve 30 nad nulou zavřít kufr je rambo system... až taaaaaak jsou drsný turecký tuff support jednou rukou to nedám... oběma a ještě si lehce zařvu jak je to drsný... :biggrin: to je fitko korektní fitko... zavřít kufr... beze srandy... přísahám
ale protože ti seknou i ty tlumiče do kufru na celnici a je to vopruz tak nevim proč ale lovil sem na netu a našel tuhle alternativu... ¨prosim:-) zkuzte otestovat, nafotit... díky
http://www.hubertus-lifts.de
je to nějkej borec co má rád vyklápěčky... a i celicu ne jen probe... a zajímal by mě jeho system jestli jako rychlej nebo pomalej.... ale je to rychlá možnost jak mít nový tlumiče kufru... jak silný toť právě otázka... ale velmi rychle... a najít takovýho magora mi dalo taky celkem dost času takže PROSIM enjoy------ <=>
tuff support co mam tak jsou brutální... maj fakt sílu minimálně 10x větší než originály... ale člověk platí i když ne tolik jako za originály, ale platí za clo z USA ...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Microne díky moc. Dárek by byl dobrej, kdybych si já blb neudělal problém - do řadičky jsem vyřízl závit a aby se nepovolovala, kápl jsem tam trošku lepidla. Průmyslovej loctite. Zelenej. Žena montuje u nás ve fabrice vojenskou optiku a tohle dávají na závity a různý čepy, takže není problém sehnat. Musí to odolávat moc Gčkům při střelbě, mrazu atd. Vím, že to lepí fakt hodně. Už loni jsem se vypekl, když jsem to mázl pod ložisko na klimakompresoru a pak ložisko musel řezat flexou. Aj tak jsem kus kompresoru ulomil. Ale jede. Nepomůže to ani zahřát letlampou.
No ale tady jsem si řikal, je to jen plast k železu, to pude odmontovat. Dám toho málo. Kurva aj tak se hlavica řadičky chytla tak, že je neodmontovatelná. Jako fakt. Navždy. Až ju budu chtít dát dolu, nezbyde jiná možnost než pilka a koupit novou :-( Naštěstí stála jen kilo.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Povedlo se za babku sehnat snad trošku lepší repráky - sony Xplode. V inzerátu bylo, že jsou to dvoje dvoupásma 2x100mm a 2x130mm + mini výškáčky. Přestože domluva s týposem byla jakási divná, nechal jsem se ukecat, že pošlu prachy na účet. Pak následovalo 10 dní ticha a balík nikde. reagoval až když jsem mu napsal že do dvou dnů jdu na policajty s podezřením na podvod. Pak tu byl balík za den. Bohužel výškáčky co jsem chtěl dát nahoru do trojůhelníčků k zrcátkům nejedou. Ostatní repráky, podle inzerátu dvoupásma, jsou spíš jakýsi pseudodvoupásma. Abych to s tím debilem řešil, už nemám chuť. Kvůli třem stovkám mi to za to nestojí. Namontoval jsem to do předních boxů, samozřejmě utěsněno jak nejlíp šlo. Moc velkej rozdíl oproti origo repráku to není. Jenom jsou trošku lehčí :-) Trošku víc výšek. Ale aj tak musím sehnat výškáče do zrcátek. Jinak jsem s hudbou v čeldě spokojenej. Livesound do dveří, až se někde časem objeví za dobrou cenu, tak třeba koupím. Te´d je potřeba řešit důležitější věci.
repro.jpg
(217.38 KiB) Staženo 2161 x
Vzpoměl jsem si, že se mi ve sklepě u našich válí stará guma z rezervy z cariny. Tam jsem na rezervu obouval tenší gumu. Díky Acsazovi se podařilo cca zjistit váhu origo čeldích 14palc disků. Takže jsem naměřil, že po přezutí mojí čeldí rezervy z origo nejeté 205/60 na lehce jetou 185/65 by to bylo -3,5 kila a hlavně trošku lepší usazení rezervy a jejího krytu v kufru. Původně jsem chtěl koupit nějakou dojezdovku, ale tohle bude asi lepší, když někde někdy píchnu. Takže dávám v šanc originál nikdy nejetou gumu z rezervy. Dunlop SP Sport D87 M, 205/60 R14, 88V, made in japan. Daruju nějakýmu sběrateli za odvoz (nebo flašu vína). Nebo kdyžtak pošlu nebo dovezu, když budu mít cestu. Má někdo zájem?
1.jpg
(187.65 KiB) Staženo 2161 x
CAM00748.jpg
(148.2 KiB) Staženo 2161 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Celica“