nové AYGO

vše ohledně modelové řady AYGO -
Malá TOYOTA od Kolína
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

nové AYGO

Příspěvek od Pavel Liška »

Co mu říkáte?
Asi budu v menšině,ale exterier se mě hodně líbí.
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: nové AYGO

Příspěvek od zmaxxx »

Za mě :thumbsup: Líbí se mi svěží, mírně agresivní design, a větší vzhledový odstup od zbytku trojčat...
Uživatelský avatar
Milos K
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: stř 09.02.2011, 17:07

Re: nové AYGO

Příspěvek od Milos K »

Mě se taky líbí, dost se odlišuje od ostatních, což mu podle mě přidává k dobru.
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i Terra Cool
Toyota Verso 2,0D 91kW , 2013
JRE2111
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 22.06.2013, 13:13
Bydliště: Ostrava

Re: nové AYGO

Příspěvek od JRE2111 »

Exteriér vypadá velice dobře. Kdybych byl bez auta, tak si ho koupím. Velkou pixli nepotřebuju. Nicméně mě trochu mrzí motorizace. Tady se toyota moc nevytáhla. Vím, zapracovali na tom tříhrníčku trochu - kompresní poměr, zdvih, časování ventilů a kdoví co ještě, ale i tak. Mohli se vytáhnout a zkusit něco jiného. Jo takhle nacpat tam HSD, to by byla jiná:). Každopádně i přes to palec nahoru:).
Toyota avensis kombi, 1.6 4A-FE
Uživatelský avatar
Tuna_ZZ
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: stř 29.10.2014, 10:40
Bydliště: Praha

Re: nové AYGO

Příspěvek od Tuna_ZZ »

Měl jsem možnost mít na den půjčené nové Aygo. Speciálně jsem si ho vyžádal, protože mě takovej prcek do města fakt moc zajímal.

Už když jsem ho na podzim viděl stát před showroomem, tak jsem si říkal, jak super to malé autíčko vypadá. Oranžová barva s černými doplňky jako alu kola atd. Moc sexy stylovka. Uvnitř oranžovo černé rovněž. Pěkně sladěné.

Pro ilustraci jedna fotka, sice třídvéř a volant na špatné straně, ale aspoň ze všech úhlů a včetně interiéru:
Obrázek

Hodně fotek je tady v testu: http://www.auto.cz/test-toyota-aygo-kol ... ranc-82005 a odpovídají více tomu, čím jsem jezdil.

První, co mě překvapilo, byl automat. Nemá pozici D, ani P :) Jen R, N a E. E je jako D, přičemž význam E mi zůstal utajen. Parkuje se to na N dohromady s ručkou.

Druhá věc, co mě překvapila okamžitě po rozjetí byl zvuk motoru. Takovej malej přinasranej broučounek. Toyota do toho dává jen jeden motor, litrový tříhrnek s nic moc výkonem. Každopádně zvuk je pod plynem velmi příjemně jadrný. Škoda že to moc nejede. Ale na druhou stranu, při městském popojíždění si na nedostatek výkonu nelze moc stěžovat, pro myškování to stačí.

Bohužel třetí věcí, které si člověk hned po prvních metrech všimne je šílený automat, resp. robotizovaná převodovka. Je pomalá, škube a za celý den jsem se s ní nesžil. CVT by byla lepší volba, ale v nabídce není, takže jedině manuál. Jediná malá výhoda je, že jsou pod volantem pádla, takže si lze před zatáčkou podřadit (a tím myslím, třeba před křižovatkou) a tím eliminovat cukání a vynechávání výkonu při průjezdu. Spolu s jadrným zvukem tomu člověk dodá správný závodnický pocit :)

Mile překvapil velký dotykový displej. Vše pěkně přehledné, spárování s telefonem proběhlo OK, streamování hudby fungovalo. Další fajn bonusem je parkovací kamera, automatická klima a bezklíčový přístup a start.

Zadní sedačky jsou použitelné v nouzi, ale upřímně, ani jsem nezkoušel. Kufr je spíš na pár tašek s nákupem.

Suma sumárum, za nějakých 250, co ta sranda stojí, je to velmi slušné autíčko do města. A pokud bych kupoval nějakého prcka vysloveně do města, tak by tohle byl jeden z horkých kandidátů, pokud by do toho dávali silnější motor. Jízdní komfort je srovnatelný třeba s CT, což je dobrý výsledek, protože jsem čekal malou uskákanou kozu.

Horší je kvalita použitých plastů uvnitř, protože to dost rezonovalo a vibrovalo už při bassovější hudbě, natož pak po kostkách v centru. Od toho se člověk ale asi musí v autíčku za čtvrt mega oprostit. Co mi chybělo je auto funkce u oken.

Ta barevná kombinace tomu ale zatraceně sluší a rozhodně je z kolínské trojice nejslušivější.

Ve skrze milé překvapení. Dát do toho 1.6, cenovku 300, tak je o zábavu postaráno ;)
2014 Toyota Auris Touring Sports CVT
2013 Lexus GS450h F Sport
2005 Lexus GS300 Luxury
2000 Lexus IS200
1999 Lexus IS200
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nové AYGO

Příspěvek od biscuit »

chtel jsem napsat, cos napsal dole - swapnout do toho 4age a udelat z toho pocket rocket, to by se mi potom teprve melo duvod libit. takle jen takova holcicacka nakupni taska... i kdyz sympaticka.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „AYGO“