výfuky universal 3SGE

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: pružný díl výfuku aka vlnovec universal 3SGE

Příspěvek od micron »

Jak tak koukám sem se před minulej příspěvek nějak rozzuřil... omlouvám se... za to může subaru, už mi z toho hrabe... schválně sem jim tam to auto nechal, že se jako ozvou co nevidět... ne... asi musim žhavit drát zase já?.... prostě s vadným vozem odmítám jezdit... no šibe mi... občas vybouchnu, ale když si uvědomim, že bych neměl celi, no tak to by šlo jinak... u subaru maj štěstí, že já vybuchuju jen virtuálně... živě to nejde, taky pracuju s lidma... ty vole ale nemít celi, choval bych se reálně opravdu hnusně, děsivě... ale jo občas mi už z toho šibne... přepracovanost, nová kára co je dementní, 25 let celica co je perfektní... no ještě, že nemáte subaru, taky by vám hráblo :biggrin:

Celi si zajede tenhle tejden pro razítko stk... a fakt musim ten vlnovec co nejdřív, ten má prioritu... lehce chrastí, já sem alergickej na divný zvuky :-) No možná že kdyby mi tvrdili že je to normální u subaru, tak bych to i neřešil :-) Neni... trochu to chrastí... a neni tam ten správnej tlak-rezonance, i tak se Acis chytne, ale pozdějc a netrvá ten nášup tak dlouho... jasnej únik :-) pedál se už nelochtá ale drbe... je to rozdíl, šlověk musí zbytečně razantnějc... neluftuje to úplně perfecto...
Ale i tak ten seat dneska co se celi lepil na prďku dostal kapky... tohle nepouštim ani s dírkou v laufu :-) bez nároku prudit :biggrin: frnk ale až do nástupu Acis byl pořád blízko a jako měl tendenci celi ukázat... nene překvápko máme :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: pružný díl výfuku aka vlnovec universal 3SGE

Příspěvek od micron »

Dnes proběhne renovace vlnovce... jak sem se dneska bavil s bráchou, prostě celi je moc hlasitá a XV zase exteremně málo, potřebuje Fujitsubo... všechno obě musej bejt akorát :-) Sem poslechově náročnej prostě, ale na doma mi stačí obyč Onkyo... sem náročnej tak akorát :-) + výměna palce rozdělovače... už delší dobu pozoruju trochu zblbý starty ve vlhku, mokru... takže zkusíme paleček... původní celkem mě zajímá jak vypadá... 25 let starej japan paleček... 8) zkusíme italskej
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: pružný díl výfuku aka vlnovec universal 3SGE

Příspěvek od micron »

Noo tak sem se rozohnil a i automechanik může udělat chybu... takže vlnovec nakonec zjistil nevim jak že ho dělal sám, a že lauf uniká těsně vedle... těsnění před katem... náhrada neexistuje, momentálně bosal out of order.... ok original toyota... celica čeká a těší se, na luft ACIS... :biggrin: prostě vlnovec nebyla ta chyba... guma gumídci... :biggrin: už se těšim na ten přesnej sound 3SGE... lauf engine... I love it!!!! frequency out in...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky universal 3SGE

Příspěvek od micron »

Sem upravil název tématu....
Střední díl sem dlouhodobě spokojenej s Bosal, supr, zadní díl taky Bosal... fain ale našel sem ještě možnost i předního dílu laufu, sice ne u nás, ale z Anglie, ovšem za dobrý prachy :-)
Ještě sem teda 1. díl laufu nepotřeboval měnit, ale jo proč si ho nekoupit třeba do budoucna do zásoby... tohle se u nás neprodává + bez cla a daní... great! ps: original Toy stojí cca 9.000,- heheh
Tady je za 2.700,- perfect copy. ST182
http://www.ebay.com/itm/70258-FRONT-PIP ... 1030113546
http://www.ebay.com/itm/70258-FRONT-PIP ... 1202282802
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky universal 3SGE

Příspěvek od micron »

Aaaale dneska mam hledací náladu. Takže ne front lauf 3SGE za 2.700, nově z Německa za 2.100,-!!! doprava v ceně. 600,- sleva>>>na kabely Tesla :-) "Taky se prodávaj o 106"
57 prodaných laufů- to ujde :-)
http://www.ebay.de/itm/HOSENROHR-ABGASR ... 0159802119
goood cool :onfire: :bomb:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky universal 3SGE

Příspěvek od micron »

jen takovej dotaz.... prdnul někomu z Vás tenhle přední díl laufu? nebo byl poškozenej v kontaktu s katem? existuje vůbec někdo kdo měl první díl laufu děravej? na 3SGE? .... jestli jo, tak to auto muselo dostávat na frak.... protože muj je 1989 10 a foukalo jen těsnění u motoru a u katu tedy na obou stranách... ale že to lidi kupujou? tak asi přemejšlej do budoucna? že to jednoho dne prdne :-) což by nebylo nelogický.... nebo to kupujou jen pro sichr... ??? asi spíš ten sichr.... ale dobrej business... ani Bosal tohle nedal... přesně vystihnutej čas pro sběratele... + ideální cena ok ok ok :biggrin:
tak až se jich prodá 65 tak si taky jeden vezmu :-)
no je to zajímavý jak se najednou stává zajímavým produktem i 1. díl laufu... po 25 letech, kterej všichni ignorovali a přece se prodává... jooo tohle je zajímavý a zábavný :P psychologická hranice jsou ty 2000,- pak je to výhodná investice, 2.700,- ještě moc :-) ty bláááho ještě to ani neni china ale je to germany... člověk ušetří 7.000,- oproti originálu o stejný kvalitě no to je prostě fain :-)
das ist sehr guuuut :-) jajáááááááááá
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky universal 3SGE

Příspěvek od micron »

Dneska jako docela často poslední dobou se mi stávala ta podivná záhadná závadička kdy celica nechce nastartovat a to sem řešil drátem- propojení starteru a baterky a pak to zase startovalo.... tohle řešim už hoooodně let :-) Dneska sem to ale vyřešil.... konečně vim, kde je chybička :bomb: :onfire: :oha: Poslední dobou fakt často a vždycky před barákem když si po jízdě z práce vyhřejvám auto, koštuju pívo a lahodim muzice... pak vypnu motor a už za pár minut když si chci přitopit nenastartovala :-) tohle mi udělala během tejdne vždycky... paradoxní je že když zastavim po jízdě z práce na benzince kde si kupuju pívo, nebo jinde když si du pro doutníčky, tak startuje normálně :-) jen před barákem z nepochopitelnýho důvodu :-) Už sem myslel že mi z toho jebne... navíc sem zjistil, že že to samo opraví za cca 3 hodiny stání auta... nechápal sem tuhle píčovinu.
Dneska sem si chtěl zase přitopit, a ani škyt... tak a dost otevřel sem haubnu a od starteru sem hejbal kabelama, pak různejma konektorama a průběžně zkoušel startovat nic... pak sem nakonec když sem to chtěl už vzdát, hejbnul pojistkovou skříní v motoru a uslyšel sem 12v proud, jak lehce šlehnul... ejhle to je divný... zkusil sem nastartovat a hooooooo oleeeeee takže tam je někde problémek, nějakej kontakt špatnej, seděl sem v autě jako kdybych dostal zásah bleskem... vůbe sem tomu nevěřil že to nastartovalo... takže je jasný že tady totiž na parkovišti máme dost terénní parkoviště, vibrace auta hejbne pojistkovou skříní a uvolní tam někde kontakt, to by bylo logický. Tohodle sem se chtěl táááák dlouho zbavit... přijít na to... mam to skoro... to už doladí muj automechanik, už bude vědět přesně kde je chybka... nasimulovat nestartování umim totiž už fakt přesně :-) zlobivá pojistkovka... takovejch let... wooooow radost maximální
Radost mi trošku pak zkazila "trošku" :-) divná vibrace motoru... vystoupil sem z auta a koukám že fouká lauf celkem dost když je lauf studenej u vlnovce... čoudí vlnovec... dooobře čeličko dostaneš ten novej první díl německýho laufu... je čas... :biggrin: za odměnu... opravovat vlnovec, nezájem ty chceš celej první díl laufu že jo :-) To bude ale parááááda pak... nedrnčí to tak hrozně, skoro vůbec, ale určitá vibrace do kabiny mi přišla podezřelá, po startu studenýho auta to fučí fakt ale dost :-) pěkně to hulí :-) místo aby to šlo ze zadečku :-) celkem průvan z vlnovce... objednávám cobydup... :biggrin: Tuhle odměnu si zaslouží, ta nejistota při startování mi teda pila krev... už se těšim na lauf.... :wub: zajímavý je že když je motor zahřátej, tak je v laufu jinej tlak a nečoudí to vlnovcem... jen po startu se tam valí čmoud... po zahřátí tahá lauf pěkně až do prďky... uniká to ve svárech před a za vlnovcem... chce to fungl system

+ ještě malej dáreček dostane celicka... a sice přední nový zástěrky, zadní má jako nový, ale přední už nejsou v supr stavu... tak sem tak přemejšlel, a našel univerzální, který vypadaj podobně jako originály a jo i po rozbalení vypadaj fakt dobře... mam 4ks 2 větší a 2 menší... jedny musej bejt ideální. za 600,-/700,- made in poland
http://www.ebay.com/itm/121033453375 doufám že padnou, vypadaj fakt kvalitně, čekal sem horší matroš... moooc pěkný :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky universal 3SGE

Příspěvek od Stan »

Na ty zástěrky jsem zvědavej - hoď pak fotku jak sedí. Potřebuju komplet přední i zadní. Chtěl jsem origo, klidně v horší stavu, ale nejsou k sehnání. Kdybys vyhazoval ty svoje starý přední, tak je beru. Vyměním za láhev vína. Jakože fakt vína, ne čuča :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky universal 3SGE

Příspěvek od micron »

Stan> jedna přední je trochu prasklá, slepit by to nešlo, ta guma je fakt natvrdlá a má tendenci bejt natvrdlá vždy :-) a druhá je zase nastříkaná gumoasfaltem... od joudy... snad to bude sedět, automechanik bude mít o zábavu postaráno :-) mně se do toho nechce :-) na XV sem si dělal zástěrky sám, ale u celicy se mi nechce, bude to zarezlý :-) nemam takovou sílu :-) :biggrin: doufám že je to fakt v pohodě alternativa k originálům... který nový nekoupíš a nebo dáš za 1 zástěrku cca 2.000,- když se nááááááhodou trefíš (netrefíš se)... comedy central :biggrin: a to by dal jedině kokot kokotovič kokotov :biggrin: 1 zástěrka toyota stojí cca 2000,- ha ha ha ha to se musí zapít :-) ale zase to pobaví... i kdybych vydělával 10.000,- za hodinu nekoupil bych si to, jen bych je poslal do prdele... sráče voprsklý... japonský asi tam mnoha lidem přestal fungovat mozek... mam silnej dojem už delší dobu... v japan? asi ta fukushima... musíme tolerovat.... :biggrin: naivitu stupiditu...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky universal 3SGE

Příspěvek od micron »

Dneska přišel BANDEL 70258, sice moh přijít už minulej tejden, ale nějak někde jaksi vypadlo první písmeno mýho příjmení :-) tak se to trochu zdrželo... neva, vypadá supr, celica se už moc těší na ten čistej průvan a ACIS zase zabere na plno... i ty miniaturní dirky maj vliv na ideální zpětnou rezonanční frekvenci... teď to bude krásně šlehat ven i zpátky. :biggrin:
Supr produkt za ty love, doufám že vydrží... ještě ho zkusim zvážit, jestli je tam rozdíl oproti originálu.
Obrázek
+ koukám že prodali zalší 2 kusy za tejden... jdou celkem na dračku, za mě obří + das ist guuut :wink: Zajímavý že zatim jedou jen přes Ebay kanál, žádný dealeři, čistě přímej prodej, proč ne... to samý sem doporučoval Tesle, tady je vidět, že to funguje... :bigups:
min. 60 celic 5g GTi po Evropě už luftuje přes Bandel, tož gratuluju :bigups: "Danke" :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky universal 3SGE

Příspěvek od micron »

někdo se tu ptal jak seděj ty zástěrky--- tak že lauf sedí perfektně... a je to booooooožíííí ten rozdíl si dát.... dávat..... je to boží---- :wub: BANDEL thank you!!!!!
Obrázek

a zástěrky.... no padly kupodivu sice to neni úplně jakoby perfekt... ale je to dost v pohodě... tady jsou přední, zadní by se měly taky uchytit... ty nechám na někom dalším... ale v pohodě..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“