Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
PePe132
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 25.11.2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od PePe132 »

Když tak koukám na vaše spotřeby, nějak mi přestává hybrid dávat smysl. Mám teď po výměně oleje vynulovanej PP a najeto cca 300 km po Praze + jedna cesta na Kladno a jsem na 6,8. PP mám nastavenej podle dotankování.
Toyota Auris 1.6 Valvematic, 6M/T, white, Terra Cool + tempomat
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od marceltokar »

Závisí to od toho že čo všetko od aurisu hybridu očakávaš. Ak u teba ide len a len o spotrebu tak asi fakt význam veľmi nemá aj keď podľa toho čo sledujem vrámci štandardnej zápchovej mestskej premávky je pomerne slušný rozdiel v prospech hybridu - na medzimesto a dialnicu už to tak slávne nieje. V tom hybride ale je aj iný motor (1,8) a prevodovka (nieje variátor) ako v klasickom benzíňáku (1,6) s automatom (variátor), plus to šlape lepšie z križovatky a možno pre niekoho technický pokrok, imidž atď.
Ako za mňa si myslím že ten hybrid v takejto podobe ešte tak nejak nieje to pravé orechové. Ale keby som zvažoval yiaris či dízel alebo hybrid (svojho času bola takmer rovnaká cena) tak v tom prípade by som šiel do hybridu. Ale oproti benzínu bol rozdiel v cene tuším 4-5000Eur a to už je tak markantný rozdiel že by ma hybrid nepresvedčil. Môj názor.
Uživatelský avatar
Mafijik
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: úte 09.12.2014, 07:45

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Mafijik »

Neví prosím někdo postup seřízení ukazatele spotřeby na PP u Aurise TS Hybrida s bezklíčem?
Toyota Auris Touring Sports Hybrid Style Skyview (V5) - super white 2 (040)
- od 3.12.2014
Dolek86
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 27.10.2014, 12:51

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Dolek86 »

Ahoj realne podle tankování při ne zrovna eco jízdě, 20% město 45 mimo město a 35% dalnice, auto vetsinou dve osoby a male dite, tj plny kufr se pohybuji mezi 4,9-5,4 záleží jak moc specham na dálnici. ..sorry za chybejici hacky pisu z mobilu
zdenek_HYBRID
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21.12.2014, 06:56

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od zdenek_HYBRID »

Vcera jsem dotankoval...na nadrz jsem najel 554.5km a dolil jsem 36.78Lt. Prumer to dela 6.6lt/100km. Z tech 554km jsem udelal zhruba 200km na nemecke dalnici s rychlosti okolo 150, chvilema i 180 (PWR mode) jinak jezdim po meste, obcas mimo mesto 80km/h. Mam najeto 2500km. Ikdyz se sebevice snazim, promer mi sviti porad 5.5-5.8lt/100km. A ikdyz ve meste mam tak lehkou nohu ze se za sebe stydim, pod 5 litru se dostanu jen obcas. S autem jsem spokojeny, ale uprimne jsem od hybridu cekal vice, respektive mensi spotrebu. Uvidim casem, ale nemyslim si ze to pujde rapidne dolu. Najezd 500km na nadrz neni zadna velka vyhra. Mam jeste 2.0TDi a tam se pers 1000km na nadrz (55l)dostanu lehce. Navic kdybych s TDi jezdil tak opatrne jak s HSD tak dojedu jeste dal. Ale ridit hybrid je fajn, jen nemuzu cekat, ze bude jezdit za reklamovanych 3,6lt...
Auris style HSD 12/2014, white
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od maxwell »

Když se hodně snažím a vynechám dálnici, jezdím za 3,7l.. Normální provoz město-dálnice 5,1l...
Pokud jezdíš na pwr 180, nemůžeš přeci čekat zázraky ne? BTW, když pojedeš s 2.0TDI po dálnici 180 tak taky nebudeš mít nízkou spotřebu ne?
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
zdenek_HYBRID
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21.12.2014, 06:56

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od zdenek_HYBRID »

Jo to je mi jasny, ze pri 180 nemuzu cekat 3.5 litru :lol: ale vetsinu casu stravim ve meste. A i kdyz se snazim, tak se proste pod 5.5 nedostanu. Treba se snazim spatne, taky muze (a pravdepodobne i je) byt chyba ve mne. Nejake tipy? Na svetlech to neodpichuju, pozvolny rozjezd ale ne tak pozvolny abych jel EV, nohu z plynu sundavam daleko pred svetly a dojizdim na EV, auto parkuju v garazi takze rano neni zmrzle, mam 16 zimaky. Opravdu to nehonim a jezdim slusne, az se zena divila...tak nevim.
Auris style HSD 12/2014, white
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od marceltokar »

6,5 mam v meste ja so standardnym benzinakom, a to ho nijak nesetrim. To sa mi volajako nezda , ze s hybridom mas len o liter menej. :idea:
zdenek_HYBRID
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21.12.2014, 06:56

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od zdenek_HYBRID »

No prave proto se tady ptam...
Auris style HSD 12/2014, white
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od David P. »

Jezdí město Zlín (krátké trasy) většinou kolem 10L. Průměr na nádržích mám 9.3L když jezdí mimo město tak kombinace cca 8.5L ted v zimě. Do budoucna bych ale Hybrid chtěl :-)
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Dolek86
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 27.10.2014, 12:51

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Dolek86 »

zdenek_HYBRID píše:Vcera jsem dotankoval...na nadrz jsem najel 554.5km a dolil jsem 36.78Lt. Prumer to dela 6.6lt/100km. Z tech 554km jsem udelal zhruba 200km na nemecke dalnici s rychlosti okolo 150, chvilema i 180 (PWR mode) jinak jezdim po meste, obcas mimo mesto 80km/h. Mam najeto 2500km. Ikdyz se sebevice snazim, promer mi sviti porad 5.5-5.8lt/100km. A ikdyz ve meste mam tak lehkou nohu ze se za sebe stydim, pod 5 litru se dostanu jen obcas. S autem jsem spokojeny, ale uprimne jsem od hybridu cekal vice, respektive mensi spotrebu. Uvidim casem, ale nemyslim si ze to pujde rapidne dolu. Najezd 500km na nadrz neni zadna velka vyhra. Mam jeste 2.0TDi a tam se pers 1000km na nadrz (55l)dostanu lehce. Navic kdybych s TDi jezdil tak opatrne jak s HSD tak dojedu jeste dal. Ale ridit hybrid je fajn, jen nemuzu cekat, ze bude jezdit za reklamovanych 3,6lt...
Ahoj, já mám najeto 31000 km a opravdu mám spotřebu podle tankování jak jsem psal, tj průměr kolem těch 5,2 na nádrž... ale je to závislé na tom jak často a jak rychle jezdím po dálnici. Je pravda, že mám rodinu, takže 180 nejezdím... ale zároveň ani nebrzdím provoz, když jedu delší trasu, cca kolem 300 km,tak mám průměrnou rychlost cca 65 Km/h, což je podle mě normál v kombinaci, město, mimo město, dálnice... a ta spotřeba je těch 5 na sto s naloženým kufrem, nejnižší spotřebu na nádrž co sem měl podle tankování bylo 4,7 litru.... ale na to sem dosáhl jednou, jo a mám 17 kola a 225 pneu, letní i zimní... Chce si to s hybridem sednout prostě a navíc myslím, že až ho zajedeš bude to také lepší. BTW a nevěř, že bys při stejném jízdním režimu jezdil s TDI za meně, to ani náhodou, koukni na spritmonitor.de když mě někdo řekne, že s Ochcavkou 1,9TDI jezdil za 4 litry tak se mu vysměju...chce to dlouhodobou statistiku podle tankovaní a ne jednu jízdu podle PP, pač to umím s hybridem i za nula, žj:) Moje předešle auto bylo BMW E90 320d, podle testů nejlepší nafta v té třídě a jezdil jsem kolem 6,5-,6,8 pravda trosku rychleji... na dálnici i vice než těch 180, ale při normální jízdě jsem byl furt litr víc v průměru než s hybridem... takže asi tak něco málo:)
Uživatelský avatar
N1BOOM
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28.01.2015, 20:43
Bydliště: Prievidza

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od N1BOOM »

Ahoj, mám najazdených 13 000 km. Zo začiatku som bol smutný, že sa neviem dostať na spotrebu udávanú výrobcom. Teraz, keď sa aj vozidlo už trošku zabehlo a ja som sa naučil využívať rekuperáciu, tak v meste počas zimných mesiacov dokážem jazdiť za 3,8L.
Samozrejme že to nie je keď prejdem tak 3km a vypnem motor, nechám vychladnúť a zasa. Keď sa trošku točím po meste a nabehám tak 20km, tak spotreba ide výrazne dolu.

Nechávam si odstup predomnou, aby som nemusel brzdiť brzdamy, ale len jemne zošliapnutým pedálom aby zaberala len rekuperácia nie brzdy.. A len posledných pár metrov brzdím nadoraz. (Je dobré sa to naučiť v noci, keď v spätnom zrkadle vidíte kedy sa vám zopnú brzdové svetlá. Keď brzdíte rekuperáciou, tak zadné brzdové nesvietia.)

Na rekuperáciu rovnako využívam aj tempomat. Pri zjazde z kopca je to jedno z mála vozdidiel ktoré brzdia - samozrejme rekuperáciou.
Najlepšie je, keď pri rýchlosti 100km/h zapnem tempomat, kde mám v pamäti predvolenú rýchlosť 50km/h. Bez použitia brzd výrazne spomaľujem a súčasne sa mi rýchlejšie dobíja batéria (využívam to hlavne pri prejazde medzi obcami). Ak nemám predvolenú rýchlosť dá sa brzdiť aj podržaním páčky tempomatu až kým nespomalíte na požadovanú rýchlosť. Takže brzdy používam málo, všetko sa snažím rekuperovať.

Keďže často vystupujem a nastupujem, tak kúrenie si zapínam len keď sa zopne motor, aby sa dobila batéria, vtedy si auto vyhrejem, potom ventiláciu vypnem. Pri vypnutej ventilácií nespína motor, len naozaj keď nemáte energiu v batérií. A pri rýchlosti nad 60km/h funguje aj náporové vetranie. :))

A ďalšia vec čo mi pomáha držať spotrebu dolu je zrýchlovanie na benzín. Vtedy je dobre počúvať motor, jemne ho zaťažiť, aby dobýjalo akumulátor, ale nie veľa aby vám nevyletela spotreba cez 10L (aktuálna).

Keď boli dni teraz v zime okolo plus 10 stupňov, tak som stiahol spotrebu aj na 3,4. Ale to treba striktne dodrživať plynulú jazdu (nezáleží na rýchlosti, ale na akcelerácií a brzdení).

A čo ma ešte teší je, že aj pri vyložene športovej jazde, predbiehaní zrýchlovaní, brzdení, prudkých rozjazdoch som mal max. spotrebu 6,5L...........ale okamžite ako zvolním jazdu tak spotreba začne výrazne klesať.

Jazdu po diaľnici nebudem rozoberať, lebo toto vozidlo je hlavne do mesta a okresné cesty.

Samozrejme, že tie spotreby čo som písal sú na počítači, pri real. tankovaní mi to vychádza o 10% viac.

Pri prvej prehliadke v servise ich požiadam aby mi skorigovali rýchlosť. Lebo na GPS idem 50km/h a na tacho mám 58, dosť mi to vadí.
Popritom odometer je presný, pri prejdenej vzdialenosti 200km bol rozdiel medzi GPS a odometrom len 0,3km (to je zanedbatelné).
Cecilius
Člen Týmu
Příspěvky: 45
Registrován: úte 01.10.2013, 07:23
Bydliště: Ostrava

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Cecilius »

N1BOOM píše:Pri prvej prehliadke v servise ich požiadam aby mi skorigovali rýchlosť. Lebo na GPS idem 50km/h a na tacho mám 58, dosť mi to vadí.
Popritom odometer je presný, pri prejdenej vzdialenosti 200km bol rozdiel medzi GPS a odometrom len 0,3km (to je zanedbatelné).
Auto vie s celkom veľkou presnosťou (+/- 1~2%) ako rýchlo ide, ale aby vyhovovalo normám tak je "umelo" zvýšena zobrazovaná rýchlosť - podľa normy do 10%.
Väčšina áut má nastavené okolo 8~10%. Tvoje je už mimo a je to na reklamáciu - ale nebol by som si istý presnosťou tých hodnôt.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Luke_Luke »

Ohledne toho posledniho bodu, u mne to neni v %, ale v kmh...at jedu 20 nebo 130 je to cca o 7kmh vice na tacho nez v realu.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Tuna_ZZ
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: stř 29.10.2014, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Tuna_ZZ »

N1BOOM píše:Keď brzdíte rekuperáciou, tak zadné brzdové nesvietia.
Jseš si jistej? U Lexusu svítí brzda kdykoliv se jí dotknu. Nikoliv až když se brzdí destičkama. Pokud auto brzdí rekuperací, tak brzdí a mělo by vzadu svítit... Co ostatní majitelé hybridů?
2014 Toyota Auris Touring Sports CVT
2013 Lexus GS450h F Sport
2005 Lexus GS300 Luxury
2000 Lexus IS200
1999 Lexus IS200
Odpovědět

Zpět na „Auris“