kupit lexusa gs 300?

vše co stojí za zmínění
Odpovědět
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

kupit lexusa gs 300?

Příspěvek od easy »

Ahojte mate niekto skusenosti s tymito autami?Rozhodujem sa medzi:
GS 300(03/1997,170000km,6950euro)
a GS300 (r.v.1993,175000,108000SK).
Toto auto sa mi strasne paci a neviem ktore sa viac vyplati,ci novsie(drahsie),alebo to lacnejsie?Pritom najazdene maju rovnako.

http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=56795
http://www.autoscout24.de/home/index/de ... berschrift
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

nejlepší by si měl kdyby si se jel podívat na obě, to kolik maj najeto vcelku nehraje roli, Lexus je luxusní odnož a přece si Toyota neudělá ostudu tim že se to auto vysipe po 50ti metrech a o motor bych se taky nebál, 220k z 3litru neni moc, takže ten toho vydrží ještě hodně. Jinak lepší by nejpíš byl určitě ten z 97, nevim sice od kdy se tohle GSko vyrábělo, ale nový modely mívaj většinou dětský nemoci a paxe to postupně rok od roku vylepšuje
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

Příspěvek od easy »

Diky.Bude to moje prve auto.Len ten novsi je v nemecku a ten starsi je u nas.A nerad by som zbytocne meral cestu do Nemecka.A rozdiel je tam asi 200.000sk ked ratam aj poplatky za dovoz a prihlasenie.Myslis ze ma cenu dat 200k navyse za ten ´97?
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

Příspěvek od easy »

Este by som mal otazku..Co na tomto aute najcastejsie odchadza a asi co stoji bezna prevadzka?Prip. aku maju priemernu spotrebu 3litre s takymi kilometrami?
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

na tyhle otázky nejsem ten správnej člověk, v Lexusech se prakticky nevyznam, tak ještě možná IS200(300), jinak počítal bych že ten motor bude brát tak 10-13l na 100km, ale jen pokud snim pojedeš normálně:)
Je fakt že rozdíl skoro 200k za 4roky nezní moc lákavě a asi bych spíš zkusil toho levnějšího, ostatně uvidíš sám jestli ta nízká cena neni způsobená něčim jinym než jen věkem a ohledně ceny kontrol by bylo nejlepší obrátit se přímo na Toyotu, na moc LExusáků tu asi nenarazíš, ale ta cena by se mohla pohybovat kolem cen prohlídky třebas za Camry, ale ta u nás taky neni zrovna častá.
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Mad
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29.06.2006, 17:11
Bydliště: Praha

Lexus GS300

Příspěvek od Mad »

:D
Ahoj, mám GS300 - 1998
Najeto 250KKM
Vše v pořádku, měnil jsem tlumiče, ale spíš preventivně, ač je to k nevíře - ty starý pořád fungujou, můžu nabídnout, pokud chcete .... :idea:
Pozor na ceny ND. - Tlumiče jsou za babku - cca 2kKč/ks, ale třeba takovej kulák do horního ramene vpředu = 13kKč, čemuž nemohu uvěřit, ale je to tak.
A to je druhá věc - závada - ten kulák má už vůli .... Dostal však pecku a nebyl vyměněn, tedy Tojota je z toho venku.

:P

Varuji - nezkoušejte Lexus, je to neuvěřitelným způsobem kvalitně postavený stroj a člověk, technicky smýšlející, při jízdě jinými stroji má snahu srovnávat .... :roll:
Unger
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14.11.2006, 15:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexus GS300

Příspěvek od Unger »

Mad píše::D
Ahoj, mám GS300 - 1998
Najeto 250KKM
Vše v pořádku, měnil jsem tlumiče, ale spíš preventivně, ač je to k nevíře - ty starý pořád fungujou, můžu nabídnout, pokud chcete .... :idea:
Pozor na ceny ND. - Tlumiče jsou za babku - cca 2kKč/ks, ale třeba takovej kulák do horního ramene vpředu = 13kKč, čemuž nemohu uvěřit, ale je to tak.
A to je druhá věc - závada - ten kulák má už vůli .... Dostal však pecku a nebyl vyměněn, tedy Tojota je z toho venku.

:P

Varuji - nezkoušejte Lexus, je to neuvěřitelným způsobem kvalitně postavený stroj a člověk, technicky smýšlející, při jízdě jinými stroji má snahu srovnávat .... :roll:
S poslední větou nezbývá než souhlasit :) A to ani nemluvě o poslední generaci :inlove:
drack2
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 30.04.2007, 17:02

Koupil jsem lexuse a nelituji...

Příspěvek od drack2 »

... shanel jsem ruzne celicy, nakonec koupil IS 200 a nelituji. Doporucuji vsem si to nekdy vyzkouset. Cekal jsem dost, ale i tak prekvapil. Kazdy kdo si to vyzkousel nevericne kroutil hlavou. Majitele novych ferestru, saabu nebo outlandera.

Resil jsem i GS, ale to je velmi "naklady" vuz, i kdyz strasne krasny.
Corlis
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 22.05.2008, 17:40
Bydliště: praha 5 zbraslav

Příspěvek od Corlis »

vzhledem k tomu, že v naší rozvětvené rodině mám pána, který miluje lexuse /dříve gs300, aktuálně gs430 a půjde do LS600h/, tak kdo má zájem, mohu poskytnou celkem kvalitní informace. Povídání o kvalitách lexusu je zbytečné, jsou to vyjímečné stroje s minimem oprav a problémů. Kdo jednou sedne do křesel v některém z těchto aut, jen nerad vysedá....a kdo zažije zátah 4.4l V8 ......není co řešit dál.
p.s. a kdo si poslechne referenčního marka levinsona v podání pavarotti nessum dorma......několikaminutový mráz po zádech...... :wink:
Forest
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21.12.2014, 19:11

( ͡° ͜ʖ͡°) kupit lexusa gs 300!

Příspěvek od Forest »

Zdravím,

řeším dosti podobný "problém" jako slovenský kolega. Doposud jsem ladil pouze naftu (a že dost nadoraz) ale pochopil jsem, že pokud se chci dostat na výkony přes 500 koní, bude potřeba zvolit mnou tak dlouho zatracovaný benzín (resp. E85).

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl pro GS300 s řadovým atmosférickým motorem 3,0 s nominálním výkonem 163kW/222k, r.v. 2001. Nebudu nikomu nic nalhávat, hodlám do toho pustit nemalý peníz a patřičně ho nafouknout. Je mi jasné, že základem budou písty, vačky, vstřikovače a značný upgrade převodovky. Samozřejmostí bude i jiná řídící jednotka.

Nicméně popořadě:
1) na co si mám při koupi dát pozor, na co tyto vozy trpí?
2) jsou nějaké problémy s elektr(on)ikou na co si mám dát při koupi obzvláště pozor? ... mám vyhlídnutý kus s plnou výbavou vyjma navigace
3) jsou nějaká úskalí spojená s provozem (že je to zadohrab jsem si vědom jakož i že nemám koukat na palivoměr...tedy dokud se nerozsvítí hladové oko)
4) jak je to s náhradními díly
5) o co jde v souvislosti s různými inzeráty kde píší "ochrana vstřiků"?

Předem děkuji za jakékoli podněty.
Forest
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21.12.2014, 19:11

Re: kupit lexusa gs 300?

Příspěvek od Forest »

... tak je doma. 2JZGE v plné vyjma navi :twisted:
Uživatelský avatar
Onyk
Navigátor
Příspěvky: 115
Registrován: pát 28.10.2011, 18:03
Bydliště: Olomouc

Re: kupit lexusa gs 300?

Příspěvek od Onyk »

A fotky? Pochlub se.. ;-)
Toyota Corolla 1.6 HB, 2003; Sygic 17.6 + Waze 4.48; Xiaomi Mi 8 Lite; NTB Lenovo T410 - Win 7 + Firefox 65.0.2
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: kupit lexusa gs 300?

Příspěvek od libor12 »

Se pochlub vánočním dárkem. Nečeká tě zrovna jednoduchá cesta. Nevím jestli máš nějakou finanční rozvahu,ale už ted počítej v podstate s nákupní cenou auta.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Lexus - historie, milníky, události“