Ako kúpiť jazdenú previu

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
golem
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18.07.2012, 21:33

Ako kúpiť jazdenú previu

Příspěvek od golem »

Zdravim vsetkych. Planujem kúpiť jazdenú Previue a nakoľko zatiaľ nemám žiadne skúsenosti s Toyotou zháňam rady od skúsenejších.

1. ktorý rocník prípadne model previe by ste mi doporucili ako najspoľahlivejší ?
2. je dieslový motor dostatočne spoľahlivý ?
3. na čo si pri kúpe jazdenej Previe dávať pozor ?

Dík za každú radu.
Prevít
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 15.09.2011, 13:19

Příspěvek od Prevít »

musíš si udělat jasno kterou chceš a taky záleží na tvých finančních možnostech. Starší previe nedělají v dieslu ale jsou asi prostornější, ale zato asi hlučnější a i v benzínu mírně žravější, ale myslím, že je spolehlivější(není tam tolik elektroniky)A taky je to auto s koncepcí kterou už dneska nikde nevidíš.(myslím to v dobrém)Motor pod podlahou a zadní náhon popřípadě 4x4. Nová tam už si můžeš vybrat jestli naftu nebo benzín a vypadá luksusněji než většina novějších aut ale tak trochu zapadá mezi ostatní MPV co se týče koncepce.Myslím, že ani s jedním autem nešlápneš vedle. :D
tulák
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.09.2014, 21:48
Bydliště: Zlín

Koupě Previa/Estima Enima

Příspěvek od tulák »

Zdravím příznivce tohoto vozu.První generace.
Začal jsem se zajímat o nějaký VAN a i Toyota Previa mi přišla do hledáčku.Ze všech ostatních vozů zatím vede svými rozměry.
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti zdejších na jaké skryté mouchy si dát při koupi pozor?Neberu v potaz klasiky jako tlumiče,vodu v chlazení,čepy a takové ty základní kontroly.
Jinak v hledáčku je nějaký ten beznínový agregát ve voze první generace
Případně i čtenář se zkušenosti s Hiace a nebo Townace bude vítán k mému dotazu.
Kdyby byl někdo z okolí Zlína,rád to omrknu osobně,tyto vozy jsem snad osobně nikdy neviděl :-D
Uživatelský avatar
martin.v
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.09.2011, 08:16
Bydliště: košice

Re: Ako kúpiť jazdenú previu

Příspěvek od martin.v »

typicky problem je tesnenie pod hlavou -a unik chladiacej zmesy. spotreba cca 9 l, lahky zadok -smuka aj na mokrej trave. inac kvalitne diely pohodlie a priestor. HI-Ace je uz skor dodavka, spartansky interier, vodic pred prednym stlpikom.
------------------
Previa r.1996
tulák
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.09.2014, 21:48
Bydliště: Zlín

Re: Ako kúpiť jazdenú previu

Příspěvek od tulák »

Díky,při případné prohlídce se na to zaměřím.
Vim,vím,že Hi-Ace už je to spíše dodávka,čím větší,tím lepší,jde mi o kvalitu motoru a velký prostor,interiér je vedlejší.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Ako kúpiť jazdenú previu

Příspěvek od frostie »

EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
tulák
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.09.2014, 21:48
Bydliště: Zlín

Re: Ako kúpiť jazdenú previu

Příspěvek od tulák »

Díky za typ.Z mé strany se nebude jednat o koupi vozidla na tomto kontinentu :D proto shromažďuji info.
Odpovědět

Zpět na „Previa“