porucha motorku zpětného zrcátka na Previe II

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

porucha motorku zpětného zrcátka na Previe II

Příspěvek od Brouk »

prosím o radu a předání zkušenosti...
...u pravého elektricky ovládaného zrcátka na Previi II r.v. 2001 se porouchal motorek sklápění zrcátka. jedná se o to, že když je zrcátko "odklopené" (normální poloha při jízdě) tak se motorek neustále protáčí a cvaká. pokud stisknu tlačítko a obě boční zrcátka se sklopí, tak se motorek neprotáčí a necvaká. předpokládám, že se v motorku porouchal jeden z "dorazů" a motorek "neví" že je zrcátko odklopené a již se nemá točit :( ?!

dá se to opravit? znáte někdo postup?

pokoušel jsem se uvolnit stři šrouby s křížovou hlavou na spodní straně konzole zrcátka, ale bez šace. vruty se ani nepohnou.
další dva šrouby jsou pod krytkou výškového reproduktoru, ale ty předpokládám, že jsou určeny pro odmontování celého zrcátka i s konzolí.
říkám si, že se pokusím nejdřív odpojit vhodný konektor na kabelech k zrcátku, aby se mi motorek "neutavil", ale co pak?

těším se na vaši užitečnou radu :bigups:
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha motorku zpětného zrcátka na Previe II

Příspěvek od zaki »

Ahoj , měl jsem podobný problém , ale trochu jiný . Mě se zrcátko jednou sklopilo a potom zase ne a dělalo to jak se mu chtělo . Tak jsem ho celé rozebral . Je to sice piplačka a je lepší , když si ho vyndáš celé a rozebíráš mimo auto , protože se lepší dostaneš k těm třem šroubkům ze zpod , jak jsi psal , že je nemůžeš povolit . Ten samý problém jsem měl taky a když bylo zrcátko venku , šlo to potom líp a podařilo se mi je povolit . Potom musíš tahem vypáčit zrcátko je tam nacvaklé , neboj , pak z něj odpojit konektor vyhřívání . Za zrcátkem je celý mechanismus štelování zrcátka , ale ten tě zajímat nemusí , v rohu je zkovaný motorek sklápění v takovém černém plastu . Ten musíš rozdělat , ale pozor jde to ztuha , je tam napatlaná taková hustá hmota , proti vodě . Pod tím víčkem je takový plošný spoj z kterého trčí dva špičaté hroty na kterým je nasazený motorek a pod motorkem jsou ozubené kolečka a tam bude někde ten problém . Je to práce zdlouhavá a piplavá , ale dá se to zvládnout . Já jsem o tom zrcátku nevěděl nic a rozebral jsem ho a opravil , takže mi teď chodí zrcátko bez problémů . Je sice pravda , že si opravuju auta sám a trochu do toho vidím , ale zručný kutil to taky zvládne . (škoda , že jsem to nenafotil )
Pokud nejsi kutil , tak bych to nechal zpravit v servisu , protože jak říkám je to piplačka .

Tak snad jsem tě navedl a teď záleží jak se rozhodneš .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Drus
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 16.11.2012, 20:53

Re: porucha motorku zpětného zrcátka na Previe II

Příspěvek od Drus »

Měl jsem podobný problém u jiného auta a problém byl v kabeláži u pantu dveří, tam se často něco opotřebí.
Jirka
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

Re: porucha motorku zpětného zrcátka na Previe II

Příspěvek od Brouk »

zaki, díky moc za vyčerpávající radu.
teď jsem dost vytížený a tak jsem provedl dočasně "opravu" tím odojením konektoru zrcátka. před zimou mě to ale asi nemine! zdemontuji zrcátko z vozu a dle tvého postupu se pokusím ho opravit. pokusím se na to myslet a nafotit rozborku i zborku :) ... snad nezapomenu.

úspěšné dny
brouk
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Odpovědět

Zpět na „Previa“