S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Znebra
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: stř 17.07.2013, 09:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od Znebra »

Chtěl bych se zeptat na pár věcí, nevím kam to nacpat tak zkusím nové téma...

pod kapotou mám plno drátků které nikam nevedou a nevím proč nikam nevedou a proč tam vůbec jsou... Kdo by věděl kčemu proč a jak tak bych byl rád. 8)
Edit: jedná se o dráty na levé části (2. fotka) má tam být smyčka pro chlazení, nebo předehřev, nebo tak něco :roll: ... je tam vícero koncovek které jen tak vysí a mě to sere. Jak u nádobky u odstřkovačů tak v horní části za uchycení tlumičů.

Obrázek

Obrázek

+ otázka navíc, jak dlouho myslíte že vydrží sil. motoru v tomhle stavu?

Obrázek

Edit2: U sání mě rozhodně něco chybí, je tam vidět rádoby pokračování níže, ale nedopátral jsem se jaké ukončení tam má být. Na EPC je pokračování do nižší úrovně ale to bude mít až GTi jestli hádám dobře?? Jak je to u STi??

Obrázek
Toyota Celica 1.6 STi (AT180)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2116
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od jarson »

o kabloch ti nic nepoviem - mozno priprava na klimu?, silentblok este vydrzi ak je v poriadku aspon zadny ( osobne som menil nedavno - 4ramenný - tiez v predu - mal jedno odtruhnute a ostatne popraskane a subjektivne mam pocit , ze fungoval v tomto stave lepsie ako novy co som dal namiesto neho - tento je asi velmi tvrdy a dost vibracii prenasa dalej :mad: .
Sanie - chyba ti tam spodna cast , co ma byt v narazniku - vola sa to rezonator , pravdepodobne po nejakej predoslej nehode sa polamala a novu zrejme nikto neriesil. Funguje to aj bez toho , ale asi to nejaky ucel mat bude. Ak to chces, asi najskorej vrakac, alebo niekde kde su k dispozicii diely.

je to ta vec na foto co je na podlahe u spolujazdca :

http://jarson1.rajce.idnes.cz/carina_vs ... CF1516.JPG
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od gramo »

4AFE od pohledu neznám, ale nepatří náhodou ty konektory ve žlutých kroužkách do sebe?
Obrázek

Další nepoužité konektory mohou být třeba mlhovky, abs, ostřikovače světel...

U toho sání kromě rezonátoru tam chybí díl, který vede do podběhu (aspoň u 6g), kde je určitě chladnější vzduch, než v motorovém prostoru.
Někteří tvrdí, že po odstranění rezonátoru to líp jede a je to tam jen kvůli omezení hluku od sání.

http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/198 ... ir-cleaner
Znebra
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: stř 17.07.2013, 09:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od Znebra »

Siláč je stejně divný, uvidím teda jak sním.

Ostřikovače světel to slyším prvně :-D, jinak mlhovky mlží, všechno z přední části svítí jak má, teda aspoň si myslím.
ABS si nejsem jistý jestli tam má být...

Konektory zkusím propojit, ale myslím že jsem mu kámoše do páru nenašel, ale je možné že jsem přehlédl, vyzkouším....

No v EPC jsem našel "pokračování " sání ale to je vše, ani nevím kam by se tam ta kráva krabice vešla... No každopádně zkusím ráno všechno prozkoumat než pojedu do práce :D

Každopádně díky za rady ;-)
Toyota Celica 1.6 STi (AT180)
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od gramo »

Ostřikovače jsou vidět třeba na tomto obrázku http://www.sportovnivozy.cz/auta/50817/ ... -sainz.jpg
Netuším, jestli existovala nějaká verze výbavy AT180, kde by byly, ani do jaké míry měli unifikované kabelové svazky, jen mě to napadlo. Stejně tak nevím, jestli nějaká verze AT180 měla ABS, nebo jsem nevěděl, jestli máš mlhovky.

Ten rezonátor sání je orientačně někde v prostoru pod baterkou, podobně jako je na druhé straně bandaska s ostřikovací kapalinou, je to v podběhu před kolem.
Znebra
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: stř 17.07.2013, 09:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od Znebra »

aha aha, no mě jde oto že když jsem se koukal na fotky ostatních 4A-FE tak tam žádné dráty nebyly vidět, buď si je majitelé odstranily, nebo předchozí majitel odstranil něco mě... k tomu bych se přikláněl víc, protože jsem neměl ani motorek ostřikovače a musel jsem si ho kupovat v AUTOKELLY za 500,- :mad:

kontroloval jsem jestli ten drát teda opravdu jen nevypadl z vyznačeného protikusu žlutým kroužkem... ale nevypadl, ten druhý konec je normálně zapojený, jen na té fotce to vypadá že není.

Došel jsem ráno k autu a levý předek byl kleslý oproti pravému tak o 5-10cm, co si zas holka vymyslela :roll: + nesvítí zničeho nic levé dálkové, jak kdyby mě to oplácela že jsem jí nechal přes tu teplou zimu stát v garáži
Toyota Celica 1.6 STi (AT180)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od micron »

Rezonátor neni ten kus plastu co ti chybí, a je mimochodem k hovnu... taky první věc co sem vyhodil z auta celou tu rouru od kamen GTI = STi :-) vůbec to neřeš a buď rád že už to někdo vyhodil za tebe :-)... rezonátor je to co máš na sání... ta divně tvarovaná krabička na pravo před hlavním vývodem k filtru... funguje jako rezonátor, je to rezonátor.... upravuje tok vzduchu při jemným mačkání plynovýho pedálu a pouštění ( v kolonách popojíždění atd...)nějakej vzduch zůstane tam, a motor jede jakoby ladnějc když to lapne z toho zbytku a nepumpuje z filtru, prostě auto nepoposkakuje jak tomu bejvá u nových aut... citlivých. (tak sem to pochopil), je možný že se pletu... jeden čas mě napadalo to vyndat a dát tam třeba malej filtřík... co by to udělalo... ale asi nic... :-) GTI má ten rezonátor trochu jinej... ale fungovat by to mělo podobně... je to jen taková komfortní záležitost.http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/198 ... aner#17889
Vypojený kabely neřeš... pokud nejsou k větráku na chladiči :-) jo v celice je víc kabelů "navíc" který nikam nevedou a nikam vést nemaj :-) taky sem si toho kdysi všim :-) netrap se tim... dávali to najednou do všech aut... na chladič klimy, mlhovky atd atd.... neřeš ale je hezký jak tě to zarazilo :-) já sem se na to samý ptal mýho elektrikáře automechanika taky před pár rokama... "nevim neřeš, to jsou japonci" :biggrin: já si elektriku natáhnu stejně jak já chci a jinak... než abych to zkoušel"... to je jak napojit se na minidisc :-) Stejnej případ pak po pár letech, když sem se rozhodnul na instalaci mlhovek... taky sem řikal hele, někde tam musej bejt ty kabely původní.... kámoš, jo jasně někde tam budou, ale než bych našel kde končej, tak si to natáhnu sám a kvalitnějc... stejně jako elektriku k vyklápěčkám... jasný, chápu :-) já jen muzikant :-) jojo od tý doby co upravil tu fušéřinu elektrickou k vyklápěčkám asi před 5 lety se to vyklápí jedna báseň... kdo umí umí.

ps: ten filtr, tu velkou krabici můžeš taky vyhodit a prcnout tam třeba jakejkoli konus ... http://www.sportovni-filtr.cz za pár kaček.... 1* za rok ho propláchneš horkou vodou, vysušíš, nebo si koupíš další pěkně to zní... jak to sosá :-) celice nevadí ani když to sosá teplejší vzduch, a motoru to taky neva... už to používám cca 9 let. bez stínění... cajk
koukám že sem tenhle v tom shopu kupoval před skoro 3 rokama, taky bych ho moh poprvý propláchnout :-) fachá supr, vypadá furt jak novej "kupodivu" asi za 300,- :-) luxuje jak divej
předtim sem měl hodně let vínovej, ten mam v kuchyni na poličce... asi ho fláknu do XV
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od garfielld »

ty kabely(volný konektory) prostě ignoruj, v bejvalý Sti jsem je měl taky, to auto může mít ještě i ABS(hned u nádobky ostřikovačů), klimu(hned pod altíkem) atd.. a Toyota si evidentně dřív dělala univerzální kabeláže, jinak u toho airboxu ti skutečně chybí chobot co vede do blatníku a v blatníku je pak ještě druhej rezonátor, ale spíš je to celý klavně kvůli hluku, když jsem to odstranil tak byl pak motor víc slyšet a u GT4 se rozezněl ještě víc
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Znebra
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: stř 17.07.2013, 09:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od Znebra »

Micron: stím cukáním je to bída, nevěděl jsem čím to je, při zařazené rychlosti auto cuká když není pod plynem... Ještě jsem potom nepatral proč se tak děje,... Kdyby to bylo tohle, tak by to mohla být prkotina na opravu :-D

Garfield: tušil jsem to :-D...lupnu tam nějaký konus asi. No ještě otom popřemýšlím
Toyota Celica 1.6 STi (AT180)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od micron »

Znebra> za cukání rozhodně nemůže ten rezonátor, to je jen dutá plastová komůrka na vzduch, co má lehce omezovat rezonanci v sání nic víc. Na cukání může mít vliv spousta věcí... zanesená škrt. klapka, prdlá hadička někde, vadná lambda sonda, děravej vejfuk... a moře dalších součástek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Znebra
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: stř 17.07.2013, 09:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: S pravdou ven, kam vedou všechny kabely...

Příspěvek od Znebra »

Micron: jsem tušil že mi pokaziš radost :-D...
Občas mám chuť to celé rozebrat a po kouskách pečlivě složit, abych měl klid v duši.


OT:
Nedávno mi nějaká dobrá duše vyšroubovala celý ventilek takže prázdná duše a ostatní povoleny... Jenže na dotažení musím sundat pneu, takže Barum kde za kolo chcou 150,- za 2 min práce. Sám si to nedotahnu tak jak bych chtěl. Zabil bych lidi co tohle dělají, jen ze závisti,...
Toyota Celica 1.6 STi (AT180)
Odpovědět

Zpět na „Celica“