Volnobeh 3S-GE

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
My-key
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 15.10.2013, 18:20
Bydliště: Praha

Volnobeh 3S-GE

Příspěvek od My-key »

Zdar vsem,
taky se Vam celica (6g 3S-GE), kdyz se ohreje, na volnobeh klepe se cely auto jak ratlik? Klepe se i volant..
Mam cca 800 otacek.
Je to normalni? Nad +- 1000 ot. uz je klid.. tak nevim, jestli se to da nekde postelovat, nebo jestli je to normalni. :?:
Svicky, kabely jsou novy, motor zda se v poradku.
Dik!
Naposledy upravil(a) My-key dne čtv 27.02.2014, 17:19, celkem upraveno 1 x.
Celica 2.0 GT SS 94
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Volnobeh 3S-GE

Příspěvek od gramo »

těch cca 800 otáček na volnoběh mám taky, ale motor je v klidu. Horší, když sepne sahara, to se pak trochu rozklepe.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnobeh 3S-GE

Příspěvek od micron »

850-950 ok (když nemrzne :-) ale třást se nic nemá... no ono to slovo třást se je zavádějící... takhle 3SGE se např proti Subaru motoru XV prostě hejbe... a to dost... když běží motor v celice 3SGE cejtíš vibraci v sedačce, na pedálech, prostě všude... jemnou massage... miluju tu vibraci, ale zase, že by to bylo nějak extremní, jak se zdá dle chyby auta to zase ne... spíš je to jen taková příjemná masáž, oproti těm nudným holomkům novým rozmazleným :biggrin: jo někdy ta frekvence rozvibruje třebas dveře spolujezdce, stačí šáhnout na dveře, přimačknout kůži po 24 letech v mrazu a je klid :-) ale jo 3SGE vibruje, a je to příjemný, ale když je okej, popsanej problém bude něco o dost divnějšího, nestandardní záležitost....

Ale poradim ti... byla tu jedna záležitost, která mi srala život cca 3 roky... ale jen v mrazech.... moje celi stála vždycky out... ale jen v mrazech se po nastartování začala cukat jak kráva, celá se třásla zimou...... jo přišel sem na to... lambda sonda... Zkus Denso new... cukalo to s celým autem, bylo to až komický, připadal sem si že sem na trenažeru někde v cirkusu... ale mně to dělalo jen v mrazu se studeným motorem. Na tuhle pičoidinu nikdy nezapomenu, to mě sralo, TáááááááK mega... :bomb: :evil: :biggrin: to byla hooodně vibrační záležitost... skoro až erotická :biggrin: srali jsme se s různýma senzorama... klapkou (tu sem si vyčistil díky tomu kixu :-) časová ztráta megaaaaa.... ale nakonec Lambda šajze vibracióne akcióne :biggrin: Lambda umí fakt specifický vibrace, jak dává najevo že umírá... u většiny jiných aut to lambda nedává takovým způsobem najevo... celica je jiná... (automechanik by si taky netipnul lambdu... ani omylem na poprvý... muselo se to vyštudovat, šmejdka... co si tak pamatuju, tak libor 12 jí měl taky v databázi "podezřelých" a tipnul si dobře... ale databáze byla veliká.... fuj to bylo depresivní třesoucí se psycho období... :biggrin:
Naposledy upravil(a) micron dne pát 28.02.2014, 10:51, celkem upraveno 1 x.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
My-key
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 15.10.2013, 18:20
Bydliště: Praha

Re: Volnobeh 3S-GE

Příspěvek od My-key »

No mě se zdá, že mi jen schází tak 100 otáček nahoru a bude to naprosto bez vibrací (mám to na první čárce pod 1000), tak jsem byl zvědavej, jestli se to dá někde poštelovat, nebo jestli je to halt elektronika neoblomná...
Není to nějak kritický, jen trochu otravný, když člověk pojíždí někde po městě a spoustu času se mu klepe volant na volnoběh v ruce.
Kdysi jsem měl stejně starou Previi a ta to teda dělala taky, tak nevim, jestli tyhle archivní kousky už nejsou prostě tak unavený, nebo to japonec tehdy šteloval tak nějak na pohodu :wink:
Celica 2.0 GT SS 94
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnobeh 3S-GE

Příspěvek od micron »

No s tim štelováním bacha... dá se to, ale elektroniku i když si někdo řekne že je k smíchu elektronika z 90 let tak neni... japonská neni... mnoooo prostě jo je tu možnost, že si našteluješ na škrtící klapce jinou hodnotu než byla origo, ecu to pobere ta je ze starý školy... u 3SGE ale... ale i když vyresetuješ mozkovnu 3SGE tak se vesměs nic nezmění, počítač si to upraví zpátky... a bude ti regulovat otáčky jak on chce i kdybyses snažil ho přechcat... nepovolí ti to... on ihned pochopí že je má sundat na 850-950 i kdyby si se snažil je nahodit na 1000 a víc... udělá to sám system--- :biggrin: vyhodnotí to jako chybu... a opraví to jako antivirus... ECU má prostě ráda 800-1000 a víc jen když mrzne... můžeš si pootočit šroubkem, snažit se jak chceš... nene... Ecu má recht... nic neměň a ani se o to nesnaž... no a tyhle hovadiny sem zbytečně zkoumal jen díky kixu lambda sondy... Denso, ale zase to byla akce... mega akce survive---- or die but 706 is immortal...
žádný auto od jiných značek ale nemělo podobnej symptom.... cukání za studena, jen celica specific car denso lambda diagnostic fatal error.... time temperature sucks... diagnostic.... prosim... prosim...

Jestli se ti klepe i volant tak to opravdu nebude normální.... :biggrin: hele a jezdil si v zimě? v mrazech? nebo celi spala v garáži? je totiž možný že jestli nejsi milovník sněhu... že máš lambdu totálně zdechlou místo polomrtvý co sem měl já :biggrin: já sem jí měl vytrénovanou... do extremu i -30 měla byl to požitek... projíždět se v - 30 po šumavě... adrenalin jen z toho že to všechno šlape... jooo bomba to byla... :biggrin: :onfire: jen rozvibrovala celý auto tak na 20 sec a zklidnila se....

pak už jen řízení, tyč... tu sem taky měnil kdysi... samosebou... ale i teď po přejetí děr cejtíš ve volantu "raničky" odezvu... otázka je... chtěj tu odezvu lidi, nebo ne? má tam bejt nebo nemá? to je to o co jde... trochu mi to vadí že jsou rázy do volantu tak velký... ale zase u novýho auta nemáš žádnou odezvu po jakým povrchu vlastně jedeš... je to sterilní... až třeba je mi toho líto na subaru XV.... protože to je kurva citlivý na to kde jede... je skoro až přecitlivělý jako celica 5g... na nerovný povrchy--- a já to rád je to citlivej až přecitlikivělej podvozek stejně přecitlivělej má ale celica... a mně to kurva že vyhovuje... responce.... reakce.... citlivka XV bude mít ráda slalom... jako celica prostě slalom a šetření tlumičů jako tomu bylo vždy... ale jen reakce bude ještě rychlejší.... :biggrin:

Když se projedeš po celice v XV první čeho si všimneš je přilnavost... a pak rány do zadní nápravy... rány... protože ten podvozek je ultra tvrdej ultra non + ultra... ještě tvrdší než na celice... tááákže kanály a díry jsou jasnej slalom... ale ten slalom se jede jinak, ne tak tanečně jako v 5g... je to jinej tanec... takovej drsnější :biggrin: :biggrin: rychlejší musí bejt... :biggrin: pravda že ne každýmu tohle vyhovuje a ne každej by očekával takovej tanec od psycho suv subaru.... jo let´s dance... :biggrin: if you dont like dance.... XV is not 4 you :biggrin: :onfire: sorry stupido, but this is FUN!
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“