C52 - samosvory

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

FOTOSHOP!!!

ale nie. verim :) takze E56 budu predsalen o trocha menej vzacne ako sa zdalo. stale zistujem ci kamaratova ST202 s LSD je S54 alebo E56 podla stitka. na druhu stranu, stale to moze byt (ta jeho) dake LEGO. ako moja ST182 s S54 :D
Obrázek
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

... E56 má Viscous type LSD (lamely), a do aut s BEAMS motorem se montovaly převodovky S54 S Helical type LSD - jen pro JDM. Alespon o tom pisou na 6gc.net
Celik
Řidič
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 03.05.2012, 17:32
Bydliště: Brno City

Příspěvek od Celik »

Super , jsem zase o něco chytřejší :) Ještě by mě zajímalo , jaký diff. se dá nejlevněji sehnat (použitelný do C52) , bez nějakých úprav...
Obrázek
Toyota Celica AT200 1995
BMW E36 318ti 1997 - Winter warrior
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Neni diff jako diff. Bez uprav 35 tisic.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

taková celkem scitema alternativa je www.quaife.co.uk/shop/search/results/taxonomy:415
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jak je ten kurz v prdeli tak ma clovek co delat aby dobehl nan hajzl po tom co si to prepocte. Ptfuj :twisted:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Příspěvek od kracken »

stenky, tak, ako pise joe-y... :) zreviduj si svoje info...
do ST202 isli bud S54ky bez LSD, alebo E56ky so samosvorom.
S54ky so samosvorom boli davane az do SS-III s beamsom, t.j. 98 a 99 rocniky... a iba JPN trh...
... a tak ako pise Joey, E56ka ma silnejsie poloosy, a inu spojku, tiez chladic oleja... zadny kryt 5ky je plechovy, nie zliatinovy ako pri S54ke...
.. prides ku mne do garaze a mozes porovnavat.. :) su tam momentalne obidve..

E56ka, ktora isla zo silverscrapu k Joey-imu, je zo standardnej LHD s SS napravou...
Tu dalsiu E56ku som zohnal uz z RHD, to bolo vtedy, ked som pochopil, ze by sa mi tiez taka zisla v pripade prechodu na silnejsi agregat... mam ju zatial iba v zalohe... to je tak, ked nieco predas a potom ti dojde, ze si si ju mal vlastne nechat a dalsie dva roky zhanas... :)

Joey, kde si vystrachal tu fotku zo scrapu? :)

btw., stevo z Roznavy bude predavat svoju Celicu, ta ja tiez s E56kou... a on jej aj menil myslim synchrony a ozubenia na 5ku...
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

kracken píše:Joey, kde si vystrachal tu fotku zo scrapu? :)
V době kdy jsme spekulovali co a jak s temi převodovkami jsi mi to posilal.

Jisty zdroj uvadi, ze E56 je dimenzovana stejne jako převodovka z GT4, coz muzu prikrmit tim, ze jsou stejne prumery poloos, stejny vstupni drazkovy hridel převodovky, na který pasuje spojka i z GT4, a poloosa z E56 pasuje presne do náboje z GT4 (SS naprava je stejna), což mi zjednodusi (doufam) upgrade brzd na GT4. Nevim ovšem, jestli ma E56 stejnou synchronizaci, GT4 ma udajne ztrojene synchrony na 2. a 3. stupeň, 4., 5. zdvojene, ale to nevim jiste.
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

no, rebus nastava v tom, ze stevova E56 je bez chladica :D

inac co sa tyka pevnosti prevodoviek tak by malo platit C<S<E. E su pevnejsie ale aj tazsie ako S alebo C. vacsinou ich toyota davala do preplnanych aplikacii, aleb motory s vyssim krutakom. preto som prekvapeny ze sa nachadza na obycajnej 129kW amosfere. strasne by som chcel dat do ST182 E56, lebo je kratsie srevodovana ako S53 ci S54, ale uchyt laveho silenbloku na prevodovke a poloosi zrejme nebudu sediet do nabojov a s tym sa mi vobec nechce srat. to uz by bolo zrejme vela prerabania :twisted:

co sa najlacnejsieho samosvoru do C52 tyka, tak:

http://www.ebay.co.uk/itm/JDM-Toyota-ge ... 2a349634a0

Viem ho zohnat z UK za cca 250Libier + 50posta. mam tam kontakt na chlapika co skupuje prevodovky z MR2 MK3 za 100libier, otvara ich a predava torseny za 250 :D

Montaz by nemusela presiahnut 10.000 czk. Tak za 20k mas v C52 torsen
Obrázek
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

kracken píše:...zreviduj si svoje info... Tu dalsiu E56ku som zohnal uz z RHD, to bolo vtedy, ...
...neni to z te červene (Beams), co jsi dotahl z Uher...puvodne Ireland ? Pokud by to byla S54 s Helical LSD to by byla rarita docela :oha:
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

stenky píše: co sa najlacnejsieho samosvoru do C52 tyka, tak:
Musim se dokopat a zmerit, spocitat ty poloosy. Cisla od tebe mam, ale casu malo.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Příspěvek od kracken »

stenky píše:no, rebus nastava v tom, ze stevova E56 je bez chladica :D
stenky, myslis moju, ci steva z RV? moja chladic prevodovkoveho oleja ma a pokial ma informacie neklamu, tak stevo z RV je na tom takisto...
vid jeho podpis na fore:
http://www.toyotateam.sk/forum/memberli ... ile&u=1448
Joe_y píše:...neni to z te červene (Beams), co jsi dotahl z Uher...puvodne Ireland ? Pokud by to byla S54 s Helical LSD to by byla rarita docela :oha:
Joe-y, bohuzial nie, ta prevodovka je odinakial... ta irska SS-III uz bola bez motora a prevodovky... avsak boli k nej poloosi a tie krasne sadli na standardnu S54ku...
aj podla stitku, co bol na firewalle SS-III, tak tam bola S54...
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

Joe_y píše:
kracken píše:...zreviduj si svoje info... Tu dalsiu E56ku som zohnal uz z RHD, to bolo vtedy, ...
...neni to z te červene (Beams), co jsi dotahl z Uher...puvodne Ireland ? Pokud by to byla S54 s Helical LSD to by byla rarita docela :oha:
ja uz sa v tych raritach stracam :D
Obrázek
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

kracken píše:
stenky píše:no, rebus nastava v tom, ze stevova E56 je bez chladica :D
stenky, myslis moju, ci steva z RV? moja chladic prevodovkoveho oleja ma a pokial ma informacie neklamu, tak stevo z RV je na tom takisto...
vid jeho podpis na fore:
http://www.toyotateam.sk/forum/memberli ... ile&u=1448
shit. tak ma klasicku E56. tak teraz si nespominam co tam mal inak. tak davnejsie rozoberal ze s prevodovkou ma daco nestandartne..

no nic. moje argumenty tymto dosli a pripajam sa k siricom polopravd. idem dalej studovat S54 a E56 v ST202 :D
Obrázek
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

kracken píše:
ta irska SS-III uz bola bez motora a prevodovky... avsak boli k nej poloosi a tie krasne sadli na standardnu S54ku...
aj podla stitku, co bol na firewalle SS-III, tak tam bola S54...
jako je to tim padem jedno, ale pokud by jsi mel stitek k dispozici, tak ta S54 s Helical LSD by měla byt oznacena jako S54 - D. S54 co mam ted v aute ma S54 - A (bez LSD)
stenky píše:ja uz sa v tych raritach stracam :D
Sam jsi jedna z nich :D
Odpovědět

Zpět na „Celica“