Topení nejde naplno

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Topení nejde naplno

Příspěvek od Floki »

Mám takový problémek, není to nic závařného. Ale nejde mi naplno topení. Tím myslím teplý vzduch. když dám v kabině topení na maximum teplý vzduch, nefouká moc horký, jak jsem zvyklý třeba z felicie, kde pomale neudržím ruku na výdechu. V motorovém prosotoru pod nádržkou brzdové kapaliny je díl do kterého vede lanko ovládání teplého vzduchu. Když ho dám naplno, potom ho ještě můžu rukou v motoru posunout skoro o centimetr a fouká teplejší vzduch. Na toydíly jsem ten díl nikde nenašel, zajímalo by mě, jestli se dá nějak nastavit.
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
carinaE
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: pát 11.12.2009, 19:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

topení

Příspěvek od carinaE »

Já jsem kdysi měřil teplotu vzduchu který jde do prostoru auta. měřící bod bl ve středovém panelu zasunutím čidla asi 50 cm do výdechu. Teplota byla v rozmezí 50-55 st. C.
Tak si to změř a porovnej.
Toyota Carina E 1,6 - 78 kW GLi 1997
Toyota Avensis 1,8 sedan 2005
Uživatelský avatar
Pepa
Manager Týmu
Příspěvky: 369
Registrován: pon 07.03.2005, 20:19
Bydliště: Brněnsko

Topení

Příspěvek od Pepa »

Čau, nevím co ti vede za lanko až do motorového prostoru , ale z ovládacích páček vedou 2 lanka. Jedno na zavírání klapky (vnitřní cirkulace), a druhý končí vedle nohou spolujezdce , na radiátoru topení.
ToyotaCarina E 2,0 GLi
Toyota Corolla 2E 1,3 GL
Toyota Corolla Verso D4D 2,2
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Re: Topení

Příspěvek od Floki »

Pepa píše:Čau, nevím co ti vede za lanko až do motorového prostoru , ale z ovládacích páček vedou 2 lanka. Jedno na zavírání klapky (vnitřní cirkulace), a druhý končí vedle nohou spolujezdce , na radiátoru topení.
Zítra to zkusím vyfotit pokud budu mít čas. Ale je to pod nádržkou na brzdovku nad palivovym filtrem. když dám topení na minimum, lanko vyleze, když na maximum, tak se zasunuje, ale nezasune se na doraz
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Topení

Příspěvek od Jimmi »

Pepa píše: ...a druhý končí vedle nohou spolujezdce , na radiátoru topení...
U Cariny je kohout topení uvnitř vozu...? Já ho u Corolly mám v motorovém prostoru, přímo na hadici. Lanko vede tam.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Re: Topení

Příspěvek od Floki »

Jimmi píše:
Pepa píše: ...a druhý končí vedle nohou spolujezdce , na radiátoru topení...
U Cariny je kohout topení uvnitř vozu...? Já ho u Corolly mám v motorovém prostoru, přímo na hadici. Lanko vede tam.
Přesně ten kohout mám na mysli :)
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
boompaja
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 15.09.2007, 00:51

Příspěvek od boompaja »

U své Cariny E kohout na zavírání topení vůbec nemám. topení hřeje furt a je jenom zacloněné klapkou vzduchu. Je to model s klimatizací. Problém je v tom, že u těchto starších aut tyto vzduchové klapy netěsní a tak se v létě pečete a nebo pořát s klimatizací. :cry:
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

boompaja píše:U své Cariny E kohout na zavírání topení vůbec nemám. topení hřeje furt a je jenom zacloněné klapkou vzduchu. Je to model s klimatizací. Problém je v tom, že u těchto starších aut tyto vzduchové klapy netěsní a tak se v létě pečete a nebo pořát s klimatizací. :cry:
To je nějaký divný. Takovou blbost bych čekal u žigula nebo nějakýho traktoru. Nedělal ti někdo v autě zimní tuning? :-)
Mě osobně vedou v autě bez klimatizace z ovládání 3 bovdeny a v nich lanka a pak jeden konektor s drátem:
1) ovládání výdechů (jestli na okno, nohy, střed atd a vede kousek dopředu před a pod ovládání)
2) přepínání vnitřní nebo vnější cirkulace (vede za skříňku před spolujezdce, protože tam je klapka co ucpe přívod venkovního vzduchu)
3) ovládání teploty vzduchu (vede do motorovýho prostoru jak tu psal Jimmi a Floki)
4) konektor + dráty = elektrický ovládání otáček ventilátoru.

Nevšiml jsem si, že by se bovden landa dal nějak štelovat, jak je to třeba na brzdě na bicyklu, ale bovdeny jsou u ovádání topení nacvaklý v takových sponách a je možný, že by se tam bovden posunul a tím pádem nebude lanko dost našponovaný a klapka v motoru nebude úplně otevřená a auto nebude topit.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
pepa559
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 13.10.2008, 12:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od pepa559 »

boompaja píše: u těchto starších aut tyto vzduchové klapy netěsní :cry:
Klapky byly utesnene molitanem, zastrcenym v sterbine kolem dokola klapky. Molitan se casem rozpadne. Staci misto nej dat trojka mirelon, ze ktereho vystrihnes nove tesneni.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Stan píše: ...takovou blbost bych čekal u žigula nebo nějakýho traktoru...
Nešahej mi na žigula....!!!

To je totiž regulérní pojízdná sauna a i v mínus pětadvaceti se dá v poho vytopit na plus třicet i víc. To žádná Toyota neumí 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Jimmi píše:
Stan píše: ...takovou blbost bych čekal u žigula nebo nějakýho traktoru...
Nešahej mi na žigula....!!!

To je totiž regulérní pojízdná sauna a i v mínus pětadvaceti se dá v poho vytopit na plus třicet i víc. To žádná Toyota neumí 8)
Pardon :-) Nemyslel jsem to tak zle. Já bydlet někde v kopcích, tak o jiným vozidle ani neuvažuju. Zimní teplotní komfort a ta ladná plavba po skvělých českých cestách..
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
boompaja
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 15.09.2007, 00:51

Příspěvek od boompaja »

Asi to bude opravdu tím, že to je verze s klimou. Měl jsem to rozebraný, když jsem proplachoval radiátor topení, páč to špatně topí (taky už se to tu na foru probíralo) Tenkrát jsem tam lil nějakej sr*č proti vodnímu kameni s vařicí vodou. Následoval důkladný proplach čistou a tak několikrát a stejně to topí mizerně - jat to tu píšou jiní : po deseti kilácích za mrazu je vzduch v autě vlažný.
Takže tenkrát jsem zjistil i prakticky vyzkoušel, že ventil chybí už z výroby.
A co se týče utěsnění klapek - mirelon je super nápad, ale ňák se na ty klapky nemůžu dostat, rukou je nahmatám, ale vyndat je, to je práce pro gynekologa. Nebo máš nějakej trik? To původní těsnění se rozpadá tím, jak se čistí klima, tou desinfekcí.
pepa559
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 13.10.2008, 12:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od pepa559 »

Klapky jsem vytahnul z kabiny po oddelani stredoveho panelu. Pak samotne klapky z tech tunylku sly vytahnout spatne, ale slo to.
P.S. Take mam klimu a mam skrtici kohout na topeni? To nemas ani packu na stredovem panelu na ovladani topeni?
Uživatelský avatar
boompaja
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 15.09.2007, 00:51

Příspěvek od boompaja »

Ale jó, páčku mám:
Obrázek
ale ta ovládá pouze proud tepl. a st. vzduchu.
Apropó, kde se dá koupit ten mirelon, znám akorát na zateplení trubek a tady by to chtělo radši něco placatýho, nebo se pletu? Pepo559, jak si to upravil, popiš to, prosim, blíž. Já zkoušel vyndat tu klapku ze středovýho panelu a prasklo to. :cry: Díky za info.
pepa559
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 13.10.2008, 12:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od pepa559 »

Placaty mirelon, jaky se dava pod plovouci podlahu. Klapka jde ven spatne, pokud ji ulomis cep, prilep ho:-)
Odpovědět

Zpět na „Carina“