Křupání při rozjízdění

vše ohledně modelové řady Carina
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

ArnieGT píše:To vrzání spojky je normální standartní neduh u Carin, mechanik mi řekl že to nijak nebrání v užívání jen to dělá prostě ten divný zvuk, už mi to tak dělá přes rok a krom toho nepříjemného zvuku je vše ok,.,... :wink: Pokud tě štve to vrzání tak vyměn spojku, jinak to nemá smysl...
Vím že to ničemu nebrání, ale je to jediná věc která v autě vrže a to mě vadí. Myslíš že je to spojkou jo? Zajímalo by mě jestli někdo ví čím to přesně je když je to takovej neduh :D
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

s tímhle nemám takovou praktickou zkušenost ale u suzuki vrzání způsobovalo přepákování mezi spojkovým válečkem a ložiskem kde je taková kulička na trnu která se opírá o přepákování-po nějaké době se namazání kuličky vytrácí no a když ji nikdo nepromazal při výměně spojky tak to byl hroznej zvuk....jenže namazání při smontované převodovce na motor navíc v autě nebylo tak jednoduché.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

pokud to skutečne vrže spojka tak by to vrzalo najakýkoliv kvalt při stání na míste. Pokud to delá jen za jízdy a jen na 1. kvalt tak to spojka nebude..

Když vrže spojka, vrže bud přepákování u válečku, pedál, nebo soustava přítlačák/ložisko/ páka .. což pracuje uplne stejně at tam dáváš za 1 nebo za 5. Skus to na míste bez jízdy.
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Idaho píše:pokud to skutečne vrže spojka tak by to vrzalo najakýkoliv kvalt při stání na míste. Pokud to delá jen za jízdy a jen na 1. kvalt tak to spojka nebude..

Když vrže spojka, vrže bud přepákování u válečku, pedál, nebo soustava přítlačák/ložisko/ páka .. což pracuje uplne stejně at tam dáváš za 1 nebo za 5. Skus to na míste bez jízdy.
Za jízdy neslyším nic, ani na místě to nedělá pořád, ale jen občas. Takže usuzuju že to nebude nic závažnýho, jen se mi nechce mazat půlku věci v motoru, ale hodil by se tip co namazat
Toyota Carina E 2.0 GLI
mipr
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: úte 30.01.2007, 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipr »

chlapi Cariny maji vacsinou hodne stoceny km ! a ja klouby menil vsechny na 2-litru dostali zabrat od nejakyho zmrda.
Ty klouby muzou dalat ramus taky pri jizde rovne , mne divne rachotili pri plnem rejdu ale i kdyz jsem jel 138-140km/h - dal jsem vsechny nove a bylo pokoj.
hodne Carin ma najeto 500-700 tis km a na tacho maji cca 200tis.. bohuzel
Ty auta jsou stredni trida a novy byli dost drahy nikdo si je nekupoval na jizdu po meste, jezdilo to dlouhe trasy a hodne.. pak to kokoti v CSFR stahli a nektere Cariny jsou uz fakt hodne vyjezdene
cerstvy majitel E12 r.v.2006 1.6 3ZZ-FE (81kw/6000, 150nm/3800ot.)
5 rokov: Corolla E11 1332cm 4E-FE 63kw,120Nm. 3dv. Luna - plna vybava (made in Japan).
EX - 5 r. Carina E 2.0i 3S-FE 98 KW,183 Nm / model 93 made in Japan
Uživatelský avatar
carinaE
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: pát 11.12.2009, 19:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Prokluzování spojky

Příspěvek od carinaE »

Zdravím,

koupil jsem carinku 1,6 dovezenou z Itálie ,servisní knížka vevená do posledního dne před prodejem,prostě klika poctiví italští důchodci.Sníh viděla poprvé u nás.Lak ,motor,vnitřek jak novej. Najel jsem od koupě 15000 Km a v poslední době se mi při rozjezdu zdá jako by prokluzovala spojka při pomalém pouštění pedálu. Ozývá se takový vrzavý zvuk.Máte někdo zkušenost s opotřebením spojky? :wink:
Uživatelský avatar
Skutak
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: úte 01.09.2009, 14:34
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Skutak »

Tak homokinetaky mam zkontrolovane. Jsou vporadku. Asi bych to misto krupani uz nazval vrzanim. Mam vyzkousene, ze to trochu vrze i kdyz jen na miste otacim volantem a velky rozdil je, kdyz je auto studene nebo zahrate. Pri studenem do dela trosku, kdyz je zahrate (a zvlast kdyz do nej treba cely den pere slunce) tak to pri tom rozjezdu i dojezdu vrze moc pekne. Z autodilny jsem dostal tip na horni ulozeni tlumice, pry jsou tam nejake gumy a pry to tak zni. Kazdopadne jsem si radsi nechal otestovat tlumice jako takove (aby se pripadne vymenili cele) a jsou uplne vporadku.

Takze ted je otazka, zda to muze byt to horni ulozeni tlumice (nevyznam se v tom) a zda se to da nejak sehnat, v zadnem e-shopu jsem to nevidel. Jestli budu muset primo do Toyoty, tak je mi jasne, ze to bude balik.
Toyota Carina E 1,8 16V, 1996 Liftback
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

prolistoval sem katalogy a horní uložení sem nenašel takže zřejmě jedině v toyotě....vrzání by mohlo dělt horní uložení ....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
antonio42
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25.08.2010, 12:00

Příspěvek od antonio42 »

mne to robi takisto
moja teoria je:

pri rozbehu na jednotke pri zabere spojky dosiahne motor rezonancne otacky nejakej sucasti vozidla a ta zacne klepotat napr vyfuk a podobne

tak mi to pripada ... ale nemusi to byt pravda

ale robi to len na jednotke pri vacsej obsadenosti vozidla

no neviem ... ale hezky to křupe :D
Twity
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30.08.2011, 13:35
Bydliště: momentalne Ostrava

Příspěvek od Twity »

Idaho píše:pokud to skutečne vrže spojka tak by to vrzalo najakýkoliv kvalt při stání na míste. Pokud to delá jen za jízdy a jen na 1. kvalt tak to spojka nebude..

Když vrže spojka, vrže bud přepákování u válečku, pedál, nebo soustava přítlačák/ložisko/ páka .. což pracuje uplne stejně at tam dáváš za 1 nebo za 5. Skus to na míste bez jízdy.
Cau mam dotaz
me vrze spojka u motoru i kdyz stojim bez nastartovaneho motoru na miste.. Spojku sem uz nekolikrat prismahl nechca a pekne lamela zasmrdela. Spojka zacne zabirat dole ale musim z pedalu sundat nohu aby neprokluzovala.. Predpokladam ze uz je pred smrti - teda vymenit lamelu pritlacak a lozisko? a nebo to teda muze byt to prepakovani u valecku.. coz teda nevim co je... :?
Carina sedan 1,6 85KW, r.v.94
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Vrzání při sešlápnutí pedálu spojky

Příspěvek od GammaRay »

To vrzání při sešlápnutí a puštění pedálu spojky dělá snad ta tyčka u spojky. Jeden maník mi v motorovém prostoru sundal tu manžetu kolem vidličky spojky, stříkl mi tam někam WD-40kou, párkrát jsem zašlapal na pedál spojky a přestalo to - nastala obrovská úleva! :wink: Zjistím kam přesně to aplikovat.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Odpovědět

Zpět na „Carina“