Brdové "potrubí"

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
mesipa
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 16.09.2010, 20:43
Bydliště: olomouc

Brdové "potrubí"

Příspěvek od mesipa »

Čauec, mám dotaz. Nemá někdo zkušenosti s výměnou brzdových trubek? Má historka z dneška: Při brždění mi začal cukat pedál a volant což měl za následek zaseklý třmen. Po jeho rozchození a opětovněm "napumpování" brzdové kapaliny pedálem mi vlivem tlaku praskla hadička někde u zadního kola v místě někde nad nádrží... což bude muset řešit celá výměna brzdových hadiček.... zná tohle někdo, nebo by to řešil? Předem díky

Toyota Carina E liftbackt 95
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Hadička není potrubí, ta se prostě vymění.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
mesipa
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 16.09.2010, 20:43
Bydliště: olomouc

Příspěvek od mesipa »

Jimmi píše:Hadička není potrubí, ta se prostě vymění.

ano nazývám to blbě... myslel jsem celý rozvod (dnes už měď)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Tak co Ti prdlo, hadička nebo trubka.....?
Jinak jsem někde viděl prodávat ty trubky v metráži i s různýma koncovkama, myslím, že to byl Autokelly.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

dnes už měd, no spíše dens už měd moc ne, i když dost lidí z ní delá jelikož je měkká a odbře se ohýbá, bohužel s životností je to už horší. Preferuji nerez ale je to dražší, akždopádne na přání lze udelat z medi. Koupí s enormálne v metráži, koncovky, nastřihá, naohybá a je to .. brnkačka..
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Čistá měď se toleruje jen u veteránů, z důvodů údajně nižší pevnosti dle normy, dále jsem četl něco o problémech při cyklickém tepelném zatěžování. Švédi dávají CuNiFer, slitinu, která už nemá nedostatky čisté mědi a zase nekoroduje jako normální dvojplášťové ocelové trubky. Když jsem se po ní ale sháněl, tak jsem byl odkázán na nějakou firmu, už ale ani nevím, jak se jmenovala, no snad jediní v republice by to měli schopni dodat v metráži, neví někdo ze zkušenějších?

Jinak možností je několik. Můžeš si objednat přímo v toyotě hotové potrubí za cenu okolo 50 eur za kus, nebo si koupit trubky v metráži, sám si to naohýbat a pak potřebuješ přípravek na pertlování koncovek, ten si můžeš koupit, nebo někde půjčit. No a pak je tu možnost to nechat u někoho udělat, firem je na to dost a dělají to i v každém lepším servise.
Holomek!
Uživatelský avatar
mesipa
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 16.09.2010, 20:43
Bydliště: olomouc

Příspěvek od mesipa »

Rampa89 píše:Čistá měď se toleruje jen u veteránů, z důvodů údajně nižší pevnosti dle normy, dále jsem četl něco o problémech při cyklickém tepelném zatěžování. Švédi dávají CuNiFer, slitinu, která už nemá nedostatky čisté mědi a zase nekoroduje jako normální dvojplášťové ocelové trubky. Když jsem se po ní ale sháněl, tak jsem byl odkázán na nějakou firmu, už ale ani nevím, jak se jmenovala, no snad jediní v republice by to měli schopni dodat v metráži, neví někdo ze zkušenějších?

Jinak možností je několik. Můžeš si objednat přímo v toyotě hotové potrubí za cenu okolo 50 eur za kus, nebo si koupit trubky v metráži, sám si to naohýbat a pak potřebuješ přípravek na pertlování koncovek, ten si můžeš koupit, nebo někde půjčit. No a pak je tu možnost to nechat u někoho udělat, firem je na to dost a dělají to i v každém lepším servise.
Jojo, něco takovýho jsem si už pozjišťoval. Měď v metráži a pak je na to nějaká bych nazval ohýbačka. Každopadně asi to bude masakr protože mi to teče někde nad nádrží. Takže nádrž pryč což budou zrezivěly šrouby a buhví co.... takže asi na hovno práce no...
Odpovědět

Zpět na „Carina“