hydraulická ručka na 4.g

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
camaro427
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: sob 10.03.2012, 22:28

hydraulická ručka na 4.g

Příspěvek od camaro427 »

Tak se chystam překopat ručku na hydraulicu. Mam to promyšlený a potřeboval bych vědět jestli s tim má někdo nějaký zkušenosti nebo pár rad jestli se nechystam udělat blbost :D
Použiju spojkovej váleček ze škodovky 120 a nataham komplet nový trubky. Hlavní brzdovej válec má u 4. generace 2 vývody, takže jeden rozdvojim a navedu trubky do předních kol a z druhýho navedu jednu trubku k zadní nápravě tam napojim nějakou rozvodnou kostku (uvidim co se mi povede sehnat) a z tý kostky povedu trubku k levýmu zadnímu kolu, druhou trubku k pravýmu zadnímu kolu a třetí ke spojkovýmu válečku do kabiny a mělo by bejt hotovo. Pak ještě udělat nějakou páku za kterou budu tahat, ale to je už maličkost. Komplet vykucham origo páku s lanovodama takže trubku povedu dírou pro lanovod. A mělo by to fungovat. Možná na ručku budou brzdit všechny kola, ale hlavní brzdovej válec by toho do předu neměl pustit tolik, no uvidim.
No jenom doufam že povolim odvzdušňováky :D
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

tady to máš i s popisem instalace http://www.speedpro.eu/speedpro-easy-br ... -4022.html
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Mě by zajímalo zda je pak možno libovolně přenastavovat rozložení brzdného účinku. Pro parkování auta na všechny kola stejně. A nebo když si budu chtít zablbnout někdy na sněhu, tak víc na zadní kola, aby to líp smykovalo?
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Příspěvek od SeeJ. »

Já teda nevím, ale příjde mi to jako hrozná blbost :D pokud to nebudeš mít na nějaké závodní, sportovní účely tak si myslim že to nemá absolutně žádný smysl :P
Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
Odpovědět

Zpět na „Celica“