OBD na Carinu E

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
MEGAMAN
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.02.2005, 19:05
Kontaktovat uživatele:

OBD na Carinu E

Příspěvek od MEGAMAN »

Chci si propojit Carinu E s pocitacem pres OBD konektor. Co sem tak koukal po internetu, tak umi OBD 1 (rok vyroby 1994), ale vetsinu informaci jsem nasel jen na OBD 2. Potreboval bych sehnat nejlepe uz udelany kabel k pripojeni na COM, nejake softwary, popripade jakekoliv informace. Dokonce jsem se nekde docetl ze jde pouzit i kabel na OBD2, a ze dal je to vec softwaru a proste budou fungovat jen veci co umi OBD1. Pokud se o ot nekdo zajima, tak budu vdecny za jakekoliv info.
Toyota Carina E 1,6GLi 16V
aevn
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pát 18.11.2005, 21:53

Příspěvek od aevn »

zdravím,
pokud potřebuješ diagnostiku motoru, propoj v motorovém prostoru v diagnostickém konektoru piny E1 a TE1, pak na palubovce sleduj kontrolku motoru, pokud bliká pravidelně je to OK, jinak bliká kód závady a je potřeba vědět typ motoru abych poradil dál. Jestli máš ABS, imobilizer nebo airbag, postup je podobný s jinýma pinama, mazání závady je poměrně primitivní, napiš co potřebuješ vědět dál, počítač na diagnostiku je vcelku nepotřebný, oznámí naprosto stejný věci, který odečteš z kontrolek na palubovce
Uživatelský avatar
MEGAMAN
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.02.2005, 19:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MEGAMAN »

Tohle vim. To je taky to jedine co jsem nasel. Ja spis chtel, abych mohl odecitat hodnoty ruznych cidel. Napr. teplotu motoru, rychlost, otacky, prevodovy stupen a co ja vim co jeste. Prece kdyz uz to ty zasuvky ma, tak jde urcite delat vic veci nez jen zobrazovat chybove kody a mazat je. V servisu si to taky spoji s nejakou masinou a jde tam toho delat vic. Aspon to tak nejak predpokladam. Treba se pletu.
Toyota Carina E 1,6GLi 16V
aevn
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pát 18.11.2005, 21:53

Příspěvek od aevn »

hmm, myslím, že kvůli tomu udělali OBD2. ABS a airbag na originál testru TOYOTA nejde, servisní menu se vyvolá jedině propojením pinů a závady vyčteš jedině z kontrolek, data motoru si nejsem 100% jistý, ale mám za to, že zrovna u Cariny vyvoláš jenom chybové kódy, to zjistím a dám info. Vycházím z toho, že do diagnostiky vede jenom signál z lambdy, kontrolka motoru, kontrolka ABS, airbag a imobilizer, nemyslím, že je tam nějaká sériová linka na data z motoru. Prověřím a ozvu se.
Uživatelský avatar
MEGAMAN
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.02.2005, 19:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MEGAMAN »

Ono je mozne, ze to nic neumi. Jen jsem tak nejak doufal, ze by mohlo. Uz jsem prave hledanim stravil dost casu a krome tech chybovejch kodu nic. Kdybys nahodou na neco narazil, tak budu vdecnej za cokoliv. Prinejhorsim bych pak musel udelat nejakej interface, abych mohl dostat hodnoty ktere potrebuju do PC. Zatim asi kouknu co to ma za cidla a jak z nich ziskat hodnoty.
Toyota Carina E 1,6GLi 16V
aevn
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pát 18.11.2005, 21:53

Příspěvek od aevn »

nazdar, pokud je to ještě aktuální, tak tady je vše co jsem zjistil:
měl jsem možnost dneska kouknout na toyota tester a data z motoru(šestnáctka z anglie-tedy BOSCH) byly minimální - otáčky, lambda, teplota, detekce klepání, identifikace ECU, víc jsem neviděl. Data by měly být přenášeny vývody TE1, příp. TE2 toto ještě zkoumám, protokol má být J1850 VPW měl by to tedy zvládnout tester osazený ELMmem, mrkni www.bohemiae.com , případně tam zkus zavolat, třeba mají nějaké informace. Toyota tester je výrobek firmy Vetronix, vypadá shodně s typem mastertech MTS3100 popisovaný na stránkách www.vetronix.com .
U testeru jsou v kufříku kabely pro připojení do konektorů DLC(OBD2), CHECK(OBD1?), TDCL(OBD2), které se připojují do jediného interface. Ten tedy pravděpodobně dokáže pracovat v kombinaci protokolů J1850 i ISO9141.
To je zatím všechno, co vím. Pomůže to?
Uživatelský avatar
MEGAMAN
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.02.2005, 19:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MEGAMAN »

Diky moc. Beru jakekoliv informace. Kouknu na to. Aspon vim jaky smerem dal patrat, protoze jsem to uz skoro vzdal.
Toyota Carina E 1,6GLi 16V
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1593
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

Viem že je to starý príspevok, ale...
Keď bola reč o OBD I narazil som na takúto diagnostiku
http://www.dtdauto.com/Product/Product_ ... Scan_E.htm
Je tam vypísaných kopec Toyota motorov, až sa ni nechce veriť že sa to dá všade zapojiť.

Ale niekde som idel (asi tu na fore),že kutil z ČR vyrobil niečo ako diagnostiku ktorá ukazuje aktuálnu spotrebu atd. ale musí to byť napojené aj na čidlá. - neviete kde je ten odkazu :?:
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1593
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

čo si mylsíte o tomto?
http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-22pin-to ... mtr&_uhb=1
Mohlo by to pasivať na OBD 1 na Carine a následne na OBD 2 Bluetooth diagnostiku?
http://www.ebay.com/itm/NEW-Small-ELM32 ... mtr&_uhb=1

EDIT: sú redukcie aj s iným počtom pinov:
http://www.ebay.com/itm/Toyota-17-Pin-M ... a65&_uhb=1
Odpovědět

Zpět na „Carina“