Problémy se spotřebou oleje

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Přesně tak , lidé jsou "spořiví" takže častěji slyším - no zatím je to Ok a až to bude horší tak to střelím a koupím si neco jiného ( bohužel to slýchám i od velkého množství místních členů.. )
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Souhlas s výše napsaným. Kubo oni se právě na všecko vykašlou a jen lijí olej. Motor pak dostanou do stadia,kdy po otevření vypadá takto http://libor12.picturepush.com/album/25 ... e-Box.html a tam bohužel nepomůže krom vložek nic. Ta mezera na videu je skoro 2mm :lol: :lol:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Pist na 1z je 79,5mm a da se tam dat 82,5mm, myslim si ze je to docela dost na to, aby se dalo s malou (kdyz uz tam je) ovalitou bojovat honovanim a vyhnout se vlozkovani.

Chapu, ze to nekdo necha zajit az tak daleko ze jina moznost neni nez vlozkovat. I presto bych radsi shanel jinej blok nez delal vlozkovani.

Odpudiva je totiz ta cena, ktera uz se blizi porizeni 1z auta.

Z toho plyne ze se vyplati investice 20kc do sprcky nez pak sedet nekde u cizich lidi na obede a citit se trapne s usetrenou dvackou. A nedej boze to jeste pak vysvetlovat nekde doma. Ptfuj uplne me prebehl mraz po zadech.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Kubrt píše:Pist na 1z je 79,5mm a da se tam dat 82,5mm, myslim si ze je to docela dost na to, aby se dalo s malou (kdyz uz tam je) ovalitou bojovat honovanim a vyhnout se vlozkovani.

Chapu, ze to nekdo necha zajit az tak daleko ze jina moznost neni nez vlozkovat. I presto bych radsi shanel jinej blok nez delal vlozkovani.

Odpudiva je totiz ta cena, ktera uz se blizi porizeni 1z auta.

Z toho plyne ze se vyplati investice 20kc do sprcky nez pak sedet nekde u cizich lidi na obede a citit se trapne s usetrenou dvackou. A nedej boze to jeste pak vysvetlovat nekde doma. Ptfuj uplne me prebehl mraz po zadech.
no to je potom otázky pořizovací ceny pístů. sadu pístu mas za cca 3,5tis ( cena tady v cr ) jenže co jsem koukal k dodavatelum tak dostupné je pouze 0,50mm výbrus. otázkou je jak se k tomu postaví zbylá tlouštka steny. Ja jsem zatím s tímhle neexperimentoval tak nemohu posoudit .

ono shánet jinej blok není bohužel tak jednoduché jako u 7A, ono se jich zas tolik po vrakovistích neválí a málokterej bazarík ti dovolí motor rozhodit promerit, takže opet kupuješ zajíce v pytli, byd dle slov prodejce "minimálně ježdeného s nulovou spotřebou oleje" ale veř mu to ..., přičemž pořizovačka takovéhleho "zajíce v pytli" je většinou několikanásobně vyšší než jen ten ukon vložkování ( zbytek budes delat stejne i u sebelepšího motoru - pro jistotu ).
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Idaho píše:přičemž pořizovačka takovéhleho "zajíce v pytli" je většinou několikanásobně vyšší než jen ten ukon vložkování ( zbytek budes delat stejne i u sebelepšího motoru - pro jistotu ).
Myslel jsem to tak ze nez dat 100 tycek za tu moznost s vlozkovanim tak jak je nabizena tak bych radsi sel hledat jinej motor. To ze neni dostupnej je mi jasne. Spatne jsem napsal a spatne vyjadril svoji narazku na ono vlozkovani. Jde o penize, ale ...

Podle toho co pises se mi potvrzuje to co jsem si myslel a na co sem dneska prisel kdyz jsem si to tu procital. Uz nejsem odpurcem vlozkovani, protoze samo o sobe je to skoro nejlevnejsi na cele akci. Zbytek penez za opravu je sprosty jak to nazvat (zisk to neni) omrd?

------------------------------

Z toho co jsem si o tom nacetl a co jste tady ted napsali je jasne ze pokud auto zacne zrat olej je dobre ho okamzite rozpulit a podle situace to muze skoncit pouze s vymenou krouzku. V horsim pripade se udela vybrus a jede se dal. Kdo se na tenle prvni signal ze to zacne trochu zrat vykasle nebo koupi ojetou olejochlastacku tak ma moznost vlozkovani. Ale je treba si to nechat na vice mistech nacenit a nebo si jednoduse do motorarny zavolat kolik takove vlozkovani vlastne stoji. Kecy o kosmickych povrsich a honovanim do vlnek neposlouchat.

Timhle nechci nasrat ty co si to nechali udelat, ale varovat ty co si to maji v planu nechat udelat. Zajimal by me soupis dilu a praci na tehle oprave s vlozkovanim. Nejvetsi polozka bude nejspis "Drobny material"
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

pozor, nerad bych aby to vyznelo blbe - mluvím o tom že když bude jen měnit kroužky tak ho čeká spousta dalších věcí - které jsou shodné jako když bude vložkovat ( tesnení pod hlavou, halvové šrouby - v mnoha případech - rozvody, a další a další materiál, ale ten materiál bude potřeba v obou případech at již se vložkuje nebo kroužkuje jiný motor - jsme u toho že rozdíl v ceně je v tu chvíli na straně jedné pořízení motoru v absolutne nejasném stavu, cesta pro nej, ( +-10-15tis ) a jeho případná oprava, proti cene za vložkování ( 5-8tis ) a proti třetí variante - přebrus ( cca 2-3tis ) + pořízení pístu a kroužku ( dalších cca 3,5-8tis dle toho zda kroužky jsou v sade s písty nebo ne - každý výrobec to nedává ) kde ty veci bude potřeba také ( vycházím z toho že spojka, rozvody, olejové čerpadlo atd se nemění zbytečne ale podle míry opotřebení, tolerančních hodnot a stáří. zatímco šály jsoupotřeba v 90% případů spolu s minimálně přeleštením kliky.

ono když je ten motor už jedno rozhozenej a má najeto na rozvody 70tis+ ( nebo clovek neví kolik ) a rozvody se blíží toleranci natažení je lepší udelat rovnou vse když je motor dole - mylsím že výpis dílu Petr nekam dával...
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Ja ti samozdrejme rozumim jak to myslis. Je jasne ze to neni uplne jendoduche jak jsem to popsal a je lepsi pocitat i s tim nejhorsim.Pokud ale budu mit na pameti ze ta nejhorsi varianta je nekde kolem 80-100 tisic pak nema smysl hledat ani blok ani jine auto a jit zaplatit akontaci na GT.

Navic je rozdil mezi tim co popisujes a pouhou vymenou bloku. Stojim si za tim co jsem napsal, ze mi tak nejak cela ta akce nesedi. Je treba si to nechat nacenit a dukladne vysvetlit v cem a v jakem rozsahu je oprava a overit zda je to opravu nutne a nebo naopak malo za ty penize.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Kubrt píše:Ja ti samozdrejme rozumim jak to myslis. Je jasne ze to neni uplne jendoduche jak jsem to popsal a je lepsi pocitat i s tim nejhorsim.Pokud ale budu mit na pameti ze ta nejhorsi varianta je nekde kolem 80-100 tisic pak nema smysl hledat ani blok ani jine auto a jit zaplatit akontaci na GT.

Navic je rozdil mezi tim co popisujes a pouhou vymenou bloku. Stojim si za tim co jsem napsal, ze mi tak nejak cela ta akce nesedi. Je treba si to nechat nacenit a dukladne vysvetlit v cem a v jakem rozsahu je oprava a overit zda je to opravu nutne a nebo naopak malo za ty penize.
výsledná cena samozřejem závisí na cene práce daného človeka. ostatní veci jako ceny dílu, práce brusírny atd jsou proste dané a ty si muže kdokoliv ověřit v brusírne, případne poptat cenu ND u ruzných dodavatelů.

O pouhé výměně bloku to podle mne nidky nebude, vždy je třeba , byt se sežene relativne dobrý blok ( ovalita i vule pístu ve válci se samozřejem dá zmeřit ) vždy bych svému zázakníkovi doporučili minimálně překroužkování na kvalitnější kroužky - a samozřejme při rozpojení ojnic výměnu šál dle aktuálního stavu - což jsou opet veci které by se delali i při jen překroužkování, nebo převrtání na výbrusové písty ( zde samozřejme dost práce navíc + hlavní šály. atd .. Ale to už zabíhám, proste vždy je třeba posoudit aktuální stav a podle nej doporučit zákazníkovi dané řešení.

Proste at je to jak je to , pokud pominu hodinovou cenu práce a vemu jen materiál talk v tu chvíli je vložkování takřka nejlevnější a nejjistejší metodou.
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Takže když pak ten vyvložkovanej motor (plus nové písty, kroužky, ložiska, těsnění, pumpy...), budu vytáčet, může se stát opět ten samý problém?
A ještě jak vytáčet? Jesti vadí např. rozjezd na jedničku do 5000ot. pak tam dam dvojku, tu vytočim až do 6000, trojku také do 6000, čtyři také...a nebo třeba až na 7000. Ale vždy je to tam jen na chvíli. Ale třeba dost často.
A nebo jestli tím vytáčením myslíte spíše že ženu pořád třeba na 5ku nebo 6ku delší dobu 6000 ot.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

MATY 7g píše:Takže když pak ten vyvložkovanej motor (plus nové písty, kroužky, ložiska, těsnění, pumpy...), budu vytáčet, může se stát opět ten samý problém?
Ne. Ten motor pak přežije auto :lol:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

libor12 píše:
MATY 7g píše:Takže když pak ten vyvložkovanej motor (plus nové písty, kroužky, ložiska, těsnění, pumpy...), budu vytáčet, může se stát opět ten samý problém?
Ne. Ten motor pak přežije auto :lol:
To jsem chtěl slyšet. Akorát teď nevím jestli to nemyslíš ironicky :)
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Nemysli, ten motor bude naprosto v poradku. Jestli to ale nebude delat nejakej blbec. Pak si nemuzes byt jistej nicim.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Kubrt píše:Nemysli, ten motor bude naprosto v poradku. Jestli to ale nebude delat nejakej blbec. Pak si nemuzes byt jistej nicim.
Bude to u pana Krosmena. Má jich za sebou už víc, a vše ok. Cenu teď moc neřeším, myslím, že to bude v těch pravých rukou.
Jen mě hlavně zajímala výdrž motoru při častějším, řekněme sportovním zatížení. Opravy se nebojím, spíš jsem byl "smutnej" z problémů s tímto motorem z výroby.
Jde mi hlavně o to, jestli je to pak úplně bez problémú. Např. lidé chválí motory jako např. v Honda civic, 350z atd...vždy jsem slyšel: "nezničitelnej motor". Tak jestli tenhle po vyvložkování jim bude roven. Nechci něco co nějak tak vydrží. CELICA 7g byl můj sen...Moc se mi líbí design i interiér. Cerny za servis také ujdou, spotřeba také, výkon by mohl být lepší (ale vvtl-i jsem nechtěl), ale auto je lehké a jede docela hezky. Vypadá nadčasově a za stejnou cenu s ničím jiným víc parády neudělám.
Jen ten motor mě dost zklamal. Teda co se týká té ovality. Myslel jsem že je to jen špatným povrchem na válcích...to znamená vložky a je po problému. Ale teď mě zklamal ještě problém s ochlazováním válců...to už je tvarem a konstrukcí motoru. Tak som teď volaký zmetený :(
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Kde jsi se docetl o spatnem chlazeni valcu? A kdyz neresis cenu to te opravdu jine auto nenadchlo treba ono 350z?
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Kubrt píše:Kde jsi se docetl o spatnem chlazeni valcu? A kdyz neresis cenu to te opravdu jine auto nenadchlo treba ono 350z?
No zetko se mi líbí moc, ale je jen pro dva. Jinak zetko je nádhernej sporťák...a pořád mi vrtá v hlavě.
To ochlazování jsem myslel, jak si psal o tom že se tam připejkaj stírací kroužky.

"U 7A nepomuze lepsi olejovy chladic (protoze olej ma spravnou teplotu), ale je nutne chladit primo to misto kde se olej prepali. Treba ostrikem pistu. Jestli to ma smysl nebo ne je vec druha. Protoze jak jsem uz napsal predtim, jde o souhru nekolika veci. Jednoduse je to na hrane a pri beznem jezdeni k tomu nedochazi. U sportovni jizdy s malo oleje ve vane, starym olejem a prehratym blokem dojde k tomu prepalovani".
Odpovědět

Zpět na „Celica“